Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 23:09
 
Duydukça; dinledikçe. Okudukça. Sustukça kusasım geliyor”.
GÜNDEM Haberi
Duydukça; dinledikçe. Okudukça. Sustukça kusasım geliyor”.

ESKİ YIL İÇİN; BİR İKİ CÜMLE YAZMAK ADETTENDİR…

Neyi özetleyim… 100 yıldır makûs talihini yenememiş bu milletin, bu ülkenin neresinden başlamak gerekir ki?

İç Politikalarımı? Yoksa esememizin okunmadığı dış politikalardan mı söz edelim. İktidarımı, muhalefetimi! Veya Yerelde Kırşehir’in iktidar veya muhalefetini mi yazayım. Savaşsız kaybettiğimiz ülke topraklarını mı. İçimize giren sayıları 5 milyona dayanmış mültecileri mi? Yoksa Türkiye Cumhuriyetini kurumlarını yöneten yöneticilerimi? Neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Bende yazmak isterim bu ülkede olan çok güzel olayları. Çünkü onların güzel dedikleri hiçbir olay ve gelişmeler beni veya benim gibi düşünen insanları etkilemiyor ki!

Bir yıldır sevgiyi, kucaklaşmayı, sohbeti unuttuk. Yalanlarla yönetilen bir ülkede Pandemi’yi (Covit19) kontrol edemediler. Bu ülkede, bu hastalıktan toprağa düşen insan sayısı gayri resmi rakamlara göre 50 binin üzerinde. Ölenler sadece sıradan kişiler değil ki, kıymetler bir, bir göçüp gittiler. Salgını fırsata çevirenler. Hıfzısıhha enstitüsünü kapatıp, elin Çinlisinin ürettiği aşıya el avuç açar hale gelmeyi yazsam. Çaresizliğin tavan yaptığı yerin bir tarafında öbeklenmiş ahlaksız din tacirleri, diğer yanda gâvur dölleri. 2020 yılında da tepemizden hiç inmediler. Bu ülkede siyasetin ivedilikle içine sokulması gereken bir “ahlak” eksikliği sorunu var. Desem! Beni nasıl anlarsınız?

Bu milletin açlıkla sınavı yine 10 üzerinden sıfır aldı. Açlık içinde yaşayanlar ülke nüfusunun yüzde 47’sine ulaştı. Ne acıdır ki bu kararları açlık içinde yaşayanlar değil. Açların sırtından beslenenler aldı. Borçlar, icralar neredeyse nüfusun yüzde 90’na ulaştı.  

Türkiye Cumhuriyeti kurulmasıyla birlikte yaşayamadığımız bu Cumhuriyet bugüne kadar yüz adet yeni yıl karşılamış. Karşıladığı kadarda eskitmiş. Geldiğimiz final ayan beyan ortada. Hadi başlayayım desem nereden başlayacağım, şaşırıyorum.

Aklıma neler mi takılıyor?

Yalancı, vicdansız, kıskanç, cahil, cimri. Sürekli geçmişe dair boş hikâye ve yalan şeyler anlatanlar. İftira etmeyi marifet zannedenler. Hırsızlar. Vurguncular, talancılar, din baronları. Ülkemi özel mülkü gibi kullanan arsızlar. Hatta egosu yüksek ve her şeye olumsuz bakan kimliksiz insanların tepemde yuvalanmaları geliyor.

Siyasallaşmış hukuk. Partileşmiş devlet. Korkunun özgürlük olduğu bir ülkede nasıl bir cümle kurmak gerekir. Olumsuzluklara ağzım dolu, dolu küfredemiyorsam. Sokakta, parkta; hatta evde korkunun takibine takılmışsa yüreğim. Gerçek sadece bu ülkede kelepçelenmiş bilekler ise. Gerçeği yazmanın bana zararı olurken, size nasıl bir faydası olabilir ki! Çünkü sizler çoğulsunuz…

Ve sizler. Ve bu ülke; cehaleti tepesine taşımışsa eğer! Şimdi bunlardan uzak durun demenin nasıl bir faydası olacaktır ki… Çalıyorlar. Yiyorlar. Taşıyorlar. Üç diplomalı genç iş bulamaz iken, cahil üç yerden maaş alıyorsa kabahatin çoğu benim mi? Dışarıdan atanmış bakan devletin malına çörekleniyor, kamu malının üzerine oturuyorsa. Bu vurgunu alkışlayan cehalete bakmak gerekir. Bu ülkede devletten çaldığını, devlete satacak kadar aşağılık kimlikler el üstündeyse. Kimi sorgulayacaksınız? Bu kentin içinde 50 bin liraya hiç edilmiş bir arsaya çok değil 10 yıl sonra 10 milyon lira değer biçiliyor. İhaleler şeffaf değilse. Ense-ye tokat, kıça parmak saygınlık olmuşsa. Bu dostluğun sen neresindesin ona bakacaksın.

Bir bilene sorsam!!!

İlhan Selçuk diyor ki; “İşin en kötü yanı, yüce Allah, Hazreti Peygamber ve Kuran-ı Kerim adına konuşan mürteci sürüsünün devlet düzeninde iktidarı ele geçirdikten sonra azmasıdır… Siyasal cehalet ise gericiliğe davettir. Siyasetin cehaleti, cehaletin ise din sömürüsü üzerinden toplumsallaştırması ile sermayenin güdümünde hortlamış olması bir tesadüf değildir...  

İlhan Selçuk’a bir daha sorsak!!!

Ne çok haini varmış bu ülkenin! Hem de kendi elleriyle toprağında büyütüp, suyunu verip ekmeğiyle beslediği! Yüksek mevkilere getirip kendi elleriyle yerleştirdiği… Ne çok haini varmış’…

Ya! Neyzen Tevfik!

Bu ülkede ekmek herkese yetecek aslında…

Tarlaya karga dadandı, ambara fare, fırına hırsız, memlekete harami…

Geldikleri gibi gitmediler. Kimi itini, kimi bitini, kimide piçini bıraktı.

Yoksa bu kadar şerefsizin bizden olması mümkün değil… 

Gerçekleri görmeyenlerde iki şey eksiktir. Ya doğuştan kör ve sağırdır. Ya da mideden bağlıdır. Ben Milliyetçilikten başlasam! Aklıma ilk gelen Yunanlının Ege’de üzerine çöreklendiği 18 ada ve yüzlerce kayalıklar… Katar’a verilen Tank Palet fabrikası. Katar Emir’inin kendi ülkesinin 2 misli kapattığı benim ülkemdeki vatan toprağı. Peşkeş çekilen milletin onlarca malı fabrika ve işletmeler. Limanlar. Borsa. Hatta Türk Telekom. Kapatılan Hıfzısıhha Enstitüsü. Araç Muayene istasyonları. Aklınıza milliyetçilik denilince sadece şehitler geliyorsa şu sözü hiç unutmayın. Savaşı siviller çıkartır askerler ölür. Savaşta ölmüş bir asker için kazanılmış bir zaferin hiçbir anlamı yoktur. O zafer geride kalanlara bir şeyler bırakabilmiş ise anlamlıdır. Kurtuluş savaşı hiç aklınıza geliyor mu? Tüm bu olumsuzlukların neresinde “Milliyetçilik” kavramı kalmıştır?

Bu ülkenin dişinden tırnağından artırıp kurduğu fabrikalar satılırken, birilerine peşkeş çekilirken, Çiftçi ezilirken, Ormanlar talan edilip yok edilirken, ülkenin toprakları yabancılara satılırken, bizler 201 tür vergi, ceza ve harçlar altında ezilirken. Neden milliyetçiliğimiz kabarmıyor

Boğazda bir yalıda elinde viski bardağı, yanında Rus fahişe ile geceleyen sözde entelektüeller. Ertesi gün gazetelere ya manşet oluyorlar. Ya da manşetler döşüyorlar.

Bir başka bilene sorsam!!!

İlhan Arsel diyor ki; 'Yeryüzünde bir başka toplum gösterilemez ki, biz Türkler kadar öz benliğini yitirip mensup bulunduğu din içerisinde erimiş olsun. Bir başka Müslüman toplum yoktur ki; biz Türkler kadar ulusal gelenek ve niteliklerini, dilini, tarihini ve her şeyini İslamiyet adına unutsun ve kendinden olmayan bir kılığa bürünsün. Ve üstelik bununla da kalmayıp, dini uygulayacağım diye kendi öz ceddinin ruhuna tükürsün'...

Duydukça; dinledikçe. Okudukça. Sustukça kusasım geliyor”. 

Benim değerlerime hiç çekinmeden küfredip hakaret edebiliyorlar. Gerçek tarihi silip yeniden tarih yazmak istiyorlar. Benim kimliğimle birlikte aldığım ‘Türkçe’ ana dilimi yok sayıyorlar. Türk dili için; bu dili “Tanrı Tanımaz”… Diyorlar. Arapçayı dayatıyorlar. Arapçayı bu millete inanç diye dayatan, Diyanet başkanı Türkçe hariç (23) ayrı dilde Kuran-ı Kerim kitabı bastırıp o ülkelere gönderiyor. Bu milletin parasıyla 119 ülkede camii yaptırıp bu ülkenin milyarlarca dolar refah payını hiç acımadan harcamakta asla bir beyiz görmüyor. Bu millete; yoksulluğu, ‘bu dünyanın bir imtihanı’ diye yutturmaya çalışıyor.

Yoksullukla şekillenmiş bir sabır döngüsünü ‘Cennete’ bağlayan anlayış. Yiyecek ekmeği yok iken, ağzında tek dişi kalmamış bir bunağın cennet hayalini, kırk huri süslüyor ve bununla yatıp kalkıyorsa, buna uyumlu diyanet başkanlığı olacaktır.

Ömer Hayyam, bunlara;

‘Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun

Cennet-i alâ meyhanemidir?

Her mümine iki huri diyorsun

Cennet-i alâ kerhanemidir’? Diyor…

Kim ahlaklı?

Müslüman; 5 ayrı yerden  (milletin refah payı) maaş alabilir. Sahte diplomayla makam ve mevki sahibi olabilir. 100 Kg esrarla yakalanabilir. Rüşvet alabilir. Taciz ve istismar yapabilir. Yalan söyler, iftira atabilir. 9 yaşında bir çocukla evlenebilir. Yetim hakkı yer. Kul hakkına çöreklenir… bu konuda hiçbir sıkıntı yok. Ancak; İçki içmez. Yılbaşı kutlamaz. Kuran-ı Kerim’i “Türkçe” okuyamaz. Hindi kesemez. Ayçöreği yiyemez.  Diyen kara donlu din bezirgânı, bizim örf ve adetlerimizde Yılbaşı kutlaması yok diyor, ‘Senin yok. Benim var. Sana ne lan’! Diyemiyorsanız çağdaş değilsiniz. Laik değilsiniz. Özgürlüğün tadını alamazsınız.

Neyzen diyor ki;

‘Rakı şarap içiyorsam sana ne?

Yoksa sana bir zararım, içerim…

İkimizde gelsek kıldan köprüye

Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim’.

Diyen çokta; Yıllar öncesi Ziya Paşa demişki. (1829-1880)

‘’Diyar-ı küfrü gezdim beldeler kâşaneler gördüm… (Kâfirler -Batı- diyarını gezdim, gelişmiş yerleşim yerleri gördüm)

Dolaştım mülk-i İslam’ı bütün viraneler gördüm’’(İslam topraklarını dolaştığımda da sadece viraneler gördüm.)

Allah'tan korkmuyorlar. Şeyh’ten, Şıh’tan ödleri patlıyor. Yanlarına yerlerde sürünerek yaklaşıyorlar. El etek öpüyor boklu donunu kokluyor ağzını sildiği peçeteyi yiyorlar. Dizinin dibine çörekleniyorlar… Bunlara devlet yönetmesi için kadrolar açıyorlar.

Böyle bir yaşam İslam’ın doğduğu Suudi Arabistan’da yok. Diğer Arap ülkelerinde yok. Neden sadece bizde. 15 asırdır cehaletin bu topraklara hükmetmesinden olabilir mi?

Bir elinde kuran, dilinde yalan midesinde haram olanlar ve günlük politikaların arkasına takılmış bizler…

1971 yılında devlet olmuş Katar’ın, 1920 yılında kurulmuş Türkiye Cumhuriyetinin kaynaklarını satın alıyor ve bu pazarlamayı yapanları, ortada dönen komisyonları düşünmüyorsanız, size diyecek bir cümle yok.

Suudi krallığı gözünü diktiği İstanbul Sevda tepesi için mahduma göndermiş olduğu 1 milyar 999 milyon doların sorgulamıyorsanız. İtalya’ya inen ve içi tıka basa Amerikan doları dolu uçaklar için Türkiye Cumhuriyeti Ticari kaynağı diyerek kapatılıyor bu millet kaçırılan bu paraların sahibine bakmıyorsa. Atatürk Havalimanında yanan hangarda kaybolan Atasay kuyumculuğa ait 2,5 ton kayıp altının nerede olduğunu bilmiyorsanız, lütfen koyun ve öküzlere sataşmayınız.

Bir holdingin 425 milyon lira vergi borcu bir kalemde silinirken. İhale zengini 5 müteahhide 128 kez vergi indirimi ve muafiyet (Cengiz İnşaat (30), Kolin İnşaat (36), Makyola İnşaat (24), Kalyon İnşaat  (19) Limak İnşaat (19) kez  getirilmiş ise… 1 saniyede bir asgari ücret harcayan sarayla ne kadar övünseniz azdır.

Kiramı ödeyemiyorum diye feryat eden esnafın sesine kulaklar tıkalı, 300 lira araç vergisi için aracı bağlanıp yedi emine teslim edilen birsinin kapısına gelen icra ile kıyaslamıyorsanız. Deveye neren doğru sözünü hiç kullanmayın.  Evsize neden dışarıdasın diye ceza yazan polislerin kaynak yaratmada çabası hiç bitmeyecektir.

Neredeyse on yıldır mülteci besleyen bu ülkede; bebekler açlıktan, birileri tedavi olunabilir hastalıktan ölüyorsa. Bir anne çaresizlikten kendini asıyor, bir baba çocuğuna harçlık veremediği için kendini yakıyorsa. Bir baba; pazarda dolaşırken çocuğunun gözlerini kapatıyorsa. İntiharlar. Boşanmalar. Kendini pazarlayan körpecik bedenler bu topraklar üzerinde zeyil oluyorsa. Kendi karnını doyuramazken. Kendi çocuklarına bakamazken; mültecilerin koynundan bu topraklarda gözlerini açan 1 milyon 500 bin vatansız çocukların sorgulamasını nasıl yapacaksınız! Milliyetçilik salt vatan millet Sakarya değil. Meclis çatısı altında soruşturmaları reddetmek, nasıl bir milliyetçiliktir?

Kendi insanına maske dağıtamayan, Test yapamayan, Dünya’nın gelişmiş ülkelerine “Siperlik, Maske ve Tıbbı’ malzeme yanında, Filistin’e 34 milyon 250 bin Dolar Pandemi parası gönderen, Somali’nin IMF Borçlarını ödeyen, kendi yurttaşına 30 gün bakamayan bir ülkede yaşıyor ve sesimiz soluğumuz çıkmıyorsa kış gelmesin diye dua etmenin hiç kimseye faydası yok. Ama onlara var…

Cahilin bol olduğu, cehaletin bu cahilliği kutsadığı bir ülkede şeytana ihtiyaç yoktur.

İster içerim, ister içmem... İster başımı örterim, ister örtmem... İster çarşaf giyerim, ister giymem... İster bıyık bırakırım, ister bırakmam... İster sakal uzatırım, ister uzatmam... İster mayo giyerim, ister giymem... İster çocuk yaparım, ister yapmam... Sana ne? Diyebildiniz mi ki; şimdi sızlanıyorsunuz!

Bitti. Unutmayın ki; Susmak kabullenmektir. Tüm olumsuzluklara rağmen. Bu dünyada yaşayan Tüm gerçek Müslümanların, Hıristiyanların, Yahudilerin, Şintoistlerin, Budistlerin, Hinduistlerin, Ateistlerin, Deistlerin ve diğer inançların üyeleri ile tüm okuyucularımın ve İnsanlığın yeni yılını kutluyor, mutluluk ve esenlikler diliyorum…

Tanrı kişilerin bireysel ihtirasını, ulusal çıkarların önüne koymasın. Amin...''

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Duydukça;, dinledikçe., Okudukça., Sustukça, kusasım, geliyor”., ,
Yorumlar
Diğer Haberler
İLHAN, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNİN YETERSİZLİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ
İLHAN, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNİN YETERSİZLİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ
TEHLİKE SADECE BARAJLARDAKİ DÜŞÜŞ DEĞİLMİŞ
TEHLİKE SADECE BARAJLARDAKİ DÜŞÜŞ DEĞİLMİŞ
Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey,den Hastane taşınması ile ilgili açıklaması
Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey,den Hastane taşınması ile ilgili açıklaması
ŞAP NEDENİ İLE HAYVAN PAZARI KAPATILDI…
ŞAP NEDENİ İLE HAYVAN PAZARI KAPATILDI…
Kasap et derdinde, koyun can derdinde
Kasap et derdinde, koyun can derdinde
BU ŞEHİRDE İHANETİN GÖNÜL VERENİ OLMAZ
BU ŞEHİRDE İHANETİN GÖNÜL VERENİ OLMAZ
OTOBÜS ŞÖFERİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ
OTOBÜS ŞÖFERİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ
AMAN NE GÜZEL BİR HABER EKMEĞE ZAM GELMİŞ
AMAN NE GÜZEL BİR HABER EKMEĞE ZAM GELMİŞ
KADERE BAK NERDEN NEREYE
KADERE BAK NERDEN NEREYE
TÜM KAMUOYUNU VE EMEKÇİLERİ SEFALET ORANLARINA KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ !
TÜM KAMUOYUNU VE EMEKÇİLERİ SEFALET ORANLARINA KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ !
İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama
İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama
Kırşehir – Kayseri karayolu Mucur İnanç köyü yolu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
Kırşehir – Kayseri karayolu Mucur İnanç köyü yolu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
HIZIRAĞA MEVKİİNDE BİR VATANDAŞ ÇATIDAN DÜŞTÜ
HIZIRAĞA MEVKİİNDE BİR VATANDAŞ ÇATIDAN DÜŞTÜ
KURTLAMAK MI… GURTLAMAK MI?
KURTLAMAK MI… GURTLAMAK MI?
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN GÖRME ENGELLİ AVUKAT MUHAMMED HEKİMHAN’ I ZİYARET ETTİ.
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN GÖRME ENGELLİ AVUKAT MUHAMMED HEKİMHAN’ I ZİYARET ETTİ.
Aleyna’nın katil zanlısı cezaevinde intihar etti
Aleyna’nın katil zanlısı cezaevinde intihar etti
KEŞKE BAŞKA HESAPLARDA SORULSA
KEŞKE BAŞKA HESAPLARDA SORULSA
1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
Bakan Koca, açıklamasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek canlı yayında corona virüsü aşısı oldu.
Bakan Koca, açıklamasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek canlı yayında corona virüsü aşısı oldu.
VEKİL İLHAN OTOYOL FAHİŞ ÜCRETİNİ SORDU
VEKİL İLHAN OTOYOL FAHİŞ ÜCRETİNİ SORDU
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YER ALTI SARRAFLAR ÇARŞISINDAKİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YER ALTI SARRAFLAR ÇARŞISINDAKİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.
Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon yapıldı.
Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon yapıldı.
 Güncel vaka ve vefat sayısı açıklandı!
Güncel vaka ve vefat sayısı açıklandı!
Elektrik çarpan genç işçi öldü
Elektrik çarpan genç işçi öldü
CHP
CHP'li Kaya'dan Nagehan Alçı'ya Tepki: Ahmakça Bir Yorum
ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE
ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE'YE DİKKAT
Ankara’da şehrin büyük bir bölümünde hissedilen deprem meydana geldi.
Ankara’da şehrin büyük bir bölümünde hissedilen deprem meydana geldi.
Gazeteci Olmak İstemiyorsan! Sormayacaksın.
Gazeteci Olmak İstemiyorsan! Sormayacaksın.
BEN YAZARKEN UTANIYORUM..YA SİZ?
BEN YAZARKEN UTANIYORUM..YA SİZ?
AMERİKA KARIŞTI
AMERİKA KARIŞTI
BAKIN VATANDAŞIN VERGİSİ NASIL ÇARÇUR OLUYOR
BAKIN VATANDAŞIN VERGİSİ NASIL ÇARÇUR OLUYOR
Merkel’den zehir zemberek yorum: Çok öfkelendim
Merkel’den zehir zemberek yorum: Çok öfkelendim
YÜCESAN SERT KONUŞTU SAĞLIKÇILARIN YANINDAYIZ
YÜCESAN SERT KONUŞTU SAĞLIKÇILARIN YANINDAYIZ
Hazine’nin 2020 bilançosu: 181,8 milyar TL açık verildi,
Hazine’nin 2020 bilançosu: 181,8 milyar TL açık verildi,
İhtiyaç Sahipleri İçin Toplanan 100 Tır Dolusu Malzemeyi Satıp Altına Yatırdılar
İhtiyaç Sahipleri İçin Toplanan 100 Tır Dolusu Malzemeyi Satıp Altına Yatırdılar
MUCUR
MUCUR'DA FECİ KAZA 1 ÖLÜ 1YARALI
Kırşehir
Kırşehir'de terör örgütü DEAŞ operasyonunda yabancı uyruklu 24 kişiden 8’i tutuklandı
Kırşehir
Kırşehir'in Kaman ilçesinde, 2 kişinin öldürüldükten sonra boş bir arazide gömüldüğü evde yangın çıktı.
‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI
‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI
CHP’DEN TSO
CHP’DEN TSO'YA ZİYARET
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT'DAN 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI.
Akademinin hırsızına intihalci deniyormuş.
Akademinin hırsızına intihalci deniyormuş.
BELEDİYE EKİPLERİ KIŞ AYLARINDA YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKIYOR
BELEDİYE EKİPLERİ KIŞ AYLARINDA YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKIYOR
MÜFİT BAŞKAN YİNE SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNDU
MÜFİT BAŞKAN YİNE SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNDU
Silahlı saldırıda yaralanan genç hayatını kaybetti
Silahlı saldırıda yaralanan genç hayatını kaybetti
İDARE ET! MUHALEFETİ…
İDARE ET! MUHALEFETİ…
Sokağa çıkma yasağı ihlaline para cezasını mahkeme iptal etti
Sokağa çıkma yasağı ihlaline para cezasını mahkeme iptal etti