Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 08:48
 
DÜŞMAN ÇATLATAN
Çalışkan olmak, başarıya ulaşmadaki en büyük anahtardır. Her insan hayatta başarılar elde etmek ister. Bunun için de çalışıp, çabalaması gerektiğini bilir. Çünkü emek olmadan yemek de olmaz. İ
GÜNDEM Haberi
DÜŞMAN ÇATLATAN

 Çalışkan olmak, başarıya ulaşmadaki en büyük anahtardır. Her insan hayatta başarılar elde etmek ister. Bunun için de çalışıp, çabalaması gerektiğini bilir. Çünkü emek olmadan yemek de olmaz. İçinde emek olan her şey ise küçüksenmiyecek kadar çok değerlidir. Aslında çalışkanlık sadece kitap tozu yutmak değildir. Çalışmak aynı zamanda bir şeyler üretebilmektir. Kendimizi minimumda mutlu etmemizin sırrı da zaten buradadır. İnsanın bir şeyler ortaya koyduğunda, kendini çok mutlu etmesi ve işe yaradığını bilmenin huzurunu yaşaması kadar güzel bir şey olamaz. Akşam olup, başını yastığa koyduğu zaman bile, yaptığı işlerde hakkaniyet ve dürüstlük olduğunu düşündüğünde kalbi ve vicdanı rahat bir şekilde uyur. İşte bu özelliklere sahip, Kırşehir de bacasız fabrika olarak nitelendirdiğimiz, şehrimizin üniversitesi kan vermeye devam ediyor.

Biz biliyoruz ki herkes proje üretir ama hayata geçirmez. Bu düşman çatlatan, üretir ve hayata geçirir. Geldiği günden bu yana üniversitede gerek eğitim gerekse de öğrenci kadrolarında nitelikli bir artıştan yana olan. Akademik personel sayısını arttırırken, öğrenci sayılarını en üst seviyeye getiren. Böylelikle daha çok tercih edilen bir üniversite olmanın yolunda adımlarını atan Ahi Evran üniversitesi, bir üniversitenin değerli hale getirebilmenin öncelikle öğrenci olduğu bilinci ile hareket etmesi, gelişmenin önünü açmasındaki yolu seçmesi takdire şayandır.

Ama bunun yanında; çok çalışan, arı gibi vızır vızır bir oraya bir buraya koşturan, emeğini hiçbir zaman esirgemeyen bu düşman çatlatan adamı görmezden gelemeyiz.

Hepimiz iş hayatında mutlaka böyle birini tanımışızdır. Herkes yorulup tükendiğinde; kimsenin takati kalmadığında dahi bu adamın, her zaman son bir kez daha denemek için enerjisi vardır. Ahi Evran üniversitesi hızla büyümeye devam etmesi ve özellikle de şehirle daha bütünleşmiş hale gelmeye özen göstermesi şehir halkını daha çok mutlu etmektedir.

Gerek iç gerek dış paydaşlarla olan işbirliklere önem vererek, bu yolda onlarla birlikte yürümenin bizi daha katma değerli hale dönüştüreceğine inanıyoruz. İşte bir Rektör üniversitesi ile bu kadar bütünleşebilir.

Görev ve sorumluluklarının idrakinde bu kadar mükemmel olabilir. Bizler de binlerce öğrencisine; kendi evladı gibi hizmet eden, onlarca personeline kendisi gibi imkân sağlama heyecan ve gayretinde olduğunu takip ettiğimiz Rektörümüze teşekkür ediyor, bu güzel çalışmalarının devamını diliyoruz.” Düşman çatlatan Rektör Vatan KARAKAYA”

Kaynak: Editör: HAKKI MAHLUT
Etiketler: DÜŞMAN, ÇATLATAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı