Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 22:27
 
DOKUNDU GALİBA ZÜLFÜYARE! NE DESEK AZ
Andımız okumayla Türk olunmaz diyenlere; bir çift sözüm var… Kul hakkı yiyip, yolsuzluk, vurgun, talan içinde olup, hırsızlığın ve çocuk istismarları ardından beş vakit namaz kılmayla da Müslüman olunmaz.
GÜNDEM Haberi
DOKUNDU GALİBA ZÜLFÜYARE! NE DESEK AZ

ANDIMIZ KALDIRILSIN! DEVLET ÖVÜNÇ MADALYALARINDAN ATATÜRK RÖLYEVİ SİLİNSİN!

Danıştay’a davayı kim açtı… “Kaldırılmıştır”. “Silinmiştir”. Bu kararı veren yargıçların kimliğinde saklı.

Bu davanın diğer bir tarafı var! Müdahil. Sözüm ona; milliyetçi…

Andımız okumayla Türk olunmaz diyenlere; bir çift sözüm var… Kul hakkı yiyip, yolsuzluk, vurgun, talan içinde olup, hırsızlığın ve çocuk istismarları ardından beş vakit namaz kılmayla da Müslüman olunmaz.

Atatürk’e karşı yıllardır yapılan doğrudan veya dolaylı saldırılar artarak sürüyor... Bu saldırıyı kimi zaman dokunulmazlık zırhına sarılmış siyasetçiler, din baronları, bir kiliseye zangoç olamayacak; din bezirgânları, karanlık çağ artığı imamlar, sözde tarihçiler, safsata yazarlara “Düşünce özgürlüğü” yaftası yapıştıran bağımsız mahkemeler içine konuşlandırılmış partili yargıçlar marifetiyle yapıyorlar.

Türkiye’nin birliğinden, bütünlüğünden, çağdaş değerlerden yana olan Atatürkçüler ve ulusal politikayı savunanlar ilk hedefleriydi. Geride kalan yüzde 50’yi unuttular.

Saldırıyorlar. Karalıyorlar. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, Laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve temel dayanağıdır. Şeriat savunucularının önündeki en büyük engeldir. Gülünç olanı ise; kişinin kendisini Mustafa Kemal Atatürk ile kıyaslamasıdır. En öncül faaliyet ise Mustafa Kemal Atatürk’ün eserlerini ortadan kaldırmak… Beceremiyorlar. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk çağdaş laik bir yaşamı hedeflemiştir. Bunlar ise orta çağ karanlığını ve kulluğu hedeflemektedirler. Mustafa Kemal Atatürk yönünü batıya dönerken, bunlar orta doğunun karanlık bataklığına yönlerini dönmüşlerdir. Mustafa Kemal Atatürk milletiyle tarih yazmış. Bunlar safsatayı millete tarih diye dayatıyorlar.

Güç; saltanatın yanı sıra, ölümü de beraberinde getirir…

Oysa onlar; Cumhuriyetin bireylere tanıdığı hak ve özgürlükler çerçevesinde bugün işgal ettikleri makamları kendi saltanatları yönünde kullanmaları içinde korkularıdır. Bunlar içlerindeki korkuları yenmek için yargıya atadıkları imamın yargıçlarını. Kimi zaman orduyu kullanmaktan asla bir beis görmüyorlar.

15 Temmuz kalkışması için “Allah’ın lütfü” diyerek, demokrasiyi pekiştirmek yerine, Sözde milliyetçi MHP Genel Başkanının Anayasa değişikliliği ve tek adam teklifi ile ülkeyi Otokratik bir sisteme sürükleyen, Türkiye Cumhuriyetini “Parti Devleti” haline getiren anlayışın baş mimarıdır.

Bugün;  milliyetçiyim diyen bir kişinin, “Andımız” yasaklanması kararına karşı yayınlamış olduğu mesajlar; o kadar gülünç ki!

İçlerinde saklanan gerçekleri!  Saklayarak! Yalanla ülkeyi yeniden şekillendirmek...  Görmemek, görmezden gelmek onların haklı olduğunu göstermez… “Allah’ın Lütfu” olarak başlayan sürecin önceliklerine bakmak gerekir. 15 Temmuz kalkışması içinde kaç entrika (Yolsuzluk, Talan, Vurgun, Rüşvet, Millet malının paylaşımı, Hazinenin yağmalanması, Vakıflar, tarikatlar, Cemaatler, Birde millettin orasına koyduk diyen müteahhitler) vardı? Birde bu yollarda ıslanmış içi entrika dolu paralel koalisyon… Hatırlıyor musunuz? Bu içi küflenmiş, ahlaksız ve yoz birlikteliğin paylaşım sonucu çıkan kavgaları ortaya dökülen kirli çamaşırlar. “Ne istediler de vermedik. Allah’ım ve Milletin affetsin”... Serzenişi…

Bunların Atatürk’ten, bağımsız Türkiye Cumhuriyetinden ne anladıklarını öğrenmek için! İç ve Dış politikalarına bakmak gerekir. Memleketi yoksulluk kavurmuş iken 283 araçlık konvoyla Cuma namazlarına gidene. Saraylara, 13 adet saltanat uçaklarına, helikopterler, yatlara. Her bakanın altında yüzlerce makam aracı ve makam uçaklarına bakmanız. Müteahhit çeteye getirilen, kira muafiyeti. Vergi affı. Bunlar için değişen ihale kanunları. Milletin boğazından kesilip bunlara verilen milletin refah payı. 19 yılda yurt dışına kaçırıldığı iddia edilen 1 trilyon 350 milyar dolar. Bunların millet kavramından ne anladıklarının açık göstergesidir.

“AKP sayesinde Türk olmaktan kurtulduk”… AKP İstanbul İl Başkanı ve Milletvekili.

Önce Levhalardan TC’leri söktüler olmadı… Sonra Milli bayramları yasakladılar. Tutmadı. Anıtlara çelenk koymayı reddettiler. Anıt ve heykellerini yaktılar. Anıtkabire kısıtlamalar ve yasaklar getirdiler. Yine olmadı. Araçlara yapıştırılmış Atatürk logolarına cezalar yağdırdılar millet tınmadı. Sonra tüm dünya üzerinde küçültelim dediler. Devlet övünç madalyası üzerinden Atatürk kabartmasını sildiler. Baktılar ki; mazlum milletler ve diğer gelişmiş çağdaş ülkeler Mustafa Kemal Atatürk’ün büst ve heykellerini önemli meydanlara diktiler. Cadde ve sokaklara ismini verip. Altına “Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu”. Yazdılar. Bizler hava limanlarından, Sanat merkezlerinden. Okullardan. Bulvarlardan ismini söküp karanlık çağ artığı imamların isimlerini verdiler. Birleşmiş Milletler “Yurtta Sulh. Cihanda Sulh” sözcüğünü İngiliz diliyle giriş kapısına yazıp astılar.

O’na Türk’ün atası olduğu için değil. Atası Türk olduğu için Atatürk denilmiştir. Tarihi iyi okumayanlar, kendilerini ‘Devlet’ zannedenler. Kendilerini ‘Tanrı’ zannedenler. Korkaklar, pısırıklar. Çıkarcılar. Siyasi düşüncelerine reklam panosu yapan, gardırop Atatürkçüler. Kime ve neye, neden düşman olduklarını bilmeyen onursuzlara öğretmenlik yapacak değilim. Gerçekleri, doğruları paylaşmak; korku ve endişenin odağı değil. Yüreğin ortaya konulmasıdır’. İlhan Selçuk.

Ulan siz Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları; Atatürk’e yatıp, kalkıp her gün dua edin. Neden mi, onun sayesinde lüks ve şatafat içinde yaşıyor onun kurduğu bu cumhuriyette milim, milim çalıyorsunuz. Daha ne istiyorsunuz. Bu sizler için bulunmaz bir nimet. Yiyin! Aksırıncaya kadar. Kusuncaya kadar. Yeter ki; bu milletin şuuruyla, milli değerleriyle oynamayın…

Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın “Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” nesilleri yetiştirmesi için Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan eden, yokluk içinde büyük varlıklar yaratan Mustafa Kemal Atatürk ile silah, düşünce, sanat ve bilim arkadaşları! 

‘Onlar, saltanatı yıkıp milletin hâkimiyetini kurdu.

Siz, sıcak para komisyonları ve borsa vurgunlarıyla kendi saltanatınızı kurdunuz!

Onlar, dağılmış bir ordudan zafer kazanan ordu yarattı.

Siz, ABD’nin Cumhuriyet Ordusunu tasfiye operasyonunun aleti oldunuz!

Onlar, işgalci orduların başına çuval geçirdi.

Siz, başınıza Amerikan işgalcilerinin geçirdiği çuvalla dolaşıyorsunuz!

Onlar, Lozan’da büyük devletlere diz çökertti.

Siz, “2 sayfa dokuz maddelik gizli hizmet sözleşmesi” imzalayarak, büyük devletin önünde diz çöktünüz.

Onlar, Cezayir’den Afganistan’a, Hindistan’dan Çin’e kadar bütün mazlumların umudu oldu.

Siz, Irak’tan Afganistan’a, Libya’dan Suriye’ye kadar Haçlının Müslüman dünyasına saplanan sapı silik hançeri oldunuz.

Onlar, millî devleti kurdu.

Siz küreselleşip, onların kurduğu devleti yıkıyorsunuz!

Onlar, şeyhlerin, müritlerin, meçzupların olmadığı özgür Türkiye için devrim yaptı.

Siz, CIA Şeyhi Hikmetyar’ın müridi, Katar Şeyhinin Suriye’deki kiralık mensubu oldunuz! Onlar, bütün kaleleri zapt edilmiş, tersanelerine girilmiş bir ülkeyi yeniden kurdu.

Siz, ülkenin tersanesini, PTT’sini, toprağını ve ormanını yabancılara peşkeş çekip, komisyonları

“üçe kapattınız!”

Onlar, fabrikalar kurdu.

Siz, onların kurduğu fabrikaları yabancıya sattınız!

Onlar, varlarını yoklarını Kimsesizlerin Cumhuriyetine adadı.

Siz, milletin varını yoğunu İsviçre bankalarındaki gizli hesaplara yatırdınız!

Onlar, devlet adamıydı. Siz, bir başka devletin adamısınız!

Onlar, büyük gelecekler için proje yapardı.

Siz, başka devletlerin yaptığı projelerde figüran oldunuz!

Onlar, asla başlarını eğmeyerek cihana nam saldı.

Siz, deliğe süpürülme yetkinizi Washington’a teslim ederek Wikileaks raporlarında nam saldınız!

Onlar, tarih yaptı.

Siz, Amerikan’ın yaptığı Kanlı Ortadoğu Tarihine malzeme oldunuz! Siz kimsiniz! Kim oluyorsunuz da, Atatürklere, İnönülere, Bayarlara, Çakmak’lara dil uzatıyorsunuz!

Siz, onların ayağının tozu dahi olamazsınız, tarihe ABD’nin Haçlı Seferinde proje görevlisi olarak geçtiniz! Artık isminizi de cisminizi de o kanlı ihanet tarihinden kurtaramazsınız!

Sizi, bu millet deliğe süpürecek! Sizi, artık Amerika bile kurtaramaz!’ Doğu PERİNÇEK - 08 Temmuz 2012 – Silivri

“Bu hanedandan ülkeye huzur yoktur. Diktatörlük ise ulusları mutlu ve gönençli kılmaz. Devletin esasını Cumhuriyet ilkelerine göre hazırlamak gerekir.” Mustafa Kemal Atatürk…

Kloptokrasi: Bir ülkede iktidarı ele geçiren bir ailenin ya da siyasal grubun, o ülkenin kaynaklarını sistemli olarak soyması demekmiş… Kısaca, minareyi kılıfına uydurma  rejimi anlamına geliyormuş. Demokrasinin bütün kurumlarıyla yerleşmediği, demokrasinin içselleşmediği ülkelerde görülen bu durumun adıymış "Kleptokrasi"...

Kleptokrasi rejiminin egemen olduğu bir ülkede, yerli sanayi ve tarımsal üretim zayıflar ve iç pazar büyük sermaye gruplarına açılır. Siyasal alanda da insan haklarını çiğneyen, baskıcı bir yönetim kendini gösterir…

Etnik milliyetçiliği, ırkçılığı ya da din kullanarak, geniş kitleleri yönlendirmeleri, bu tür yönetimlerin en karakteristik özellikler olarak sayılabilir.

Haldun Solmaztürk'e göre de. 'Kleptokrasi'lerin bir başka ortak özelliği, kanunları ve hatta anayasaları, ‘tezgâhlarını’ koruyacak ve muhalefeti sindirecek şekilde, işlerine geldiği gibi sıkça değiştirmeleri'...  İmiş!

Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106’ncı yıl dönümü. Başta ölümsüz insan. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının önünde saygı ve minnetle eğiliyor şükranlarımı sunuyorum. Allah’tan rahmet diliyorum.

Cuma hutbesinde iyi biliyorum ki; Türkiye Cumhuriyeti övünç madalyonlarından “Atatürk” rölyeflerini kaldıranlar Mustafa kemal Atatürk ismini anmayacaklardır… Cehenneme kadar yolunuz var.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DOKUNDU, GALİBA, ZÜLFÜYARE!, NE, DESEK, AZ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Kanadalı şirket Türkiye’den 1 milyar dolar tazminat istedi
Kanadalı şirket Türkiye’den 1 milyar dolar tazminat istedi
Pandemi Toplantısı Yapıldı
Pandemi Toplantısı Yapıldı
İl Genel Meclis Başkanımız Çelik’ten Ramazan Ayı Mesajı
İl Genel Meclis Başkanımız Çelik’ten Ramazan Ayı Mesajı
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
 il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
 Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan