Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 22:31
 
DOKTOR AÇIĞINA ÇAREMİ! ÇARESİZDE DEĞİL
SİYASET Haberi
DOKTOR AÇIĞINA ÇAREMİ! ÇARESİZDE DEĞİL

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Meclis genel kurulunda Kırşehir’de ki doktor açığını gündeme getirerek Sağlık Bakanından bu açığın bir an önce kapatılmasını talep etti.İlhan söz alarak yaptığı açıklamada ,”Devletin asli ve sağlamakla yükümlü olduğu görevleri vardır ki bunların en başında sağlık gelir.

Devlet geleneğimizin en önemli sözlerinden birisi olan ”İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözü de bu noktada oldukça anlam kazanmaktadır.Maalesef gün geçtikçe sağlık alanındaki sorunlar da artmaktadır.Seçim bölgem olan Kırşehir’de başta doktor olmak üzere sağlık personeli anlamında vatandaşımıza illallah dedirtecek oranda bir açık vardır.

Örnek vermek gerekirse kadın doğum uzmanı önceden 7 iken şu an 2 doktor çalışmaktadır.Aktif çalışan göğüs hastalıkları uzmanı 2 aynı şekilde göz doktoru sayısı da 3’tür.Üç yüz bin nüfusa sahip bir şehirde takdir edersiniz ki bu sayılar oldukça azdır.

Sayın bakandan bir an önce Kırşehir’de ki doktor açığını en aza indirmek için gereken adımları atmasını bekliyor ve rica ediyoruz.Zira bu konunun takipçisi olacağımız unutulmamalıdır.Teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi

Kaynak: Editör:
Etiketler: DOKTOR, AÇIĞINA, ÇAREMİ!, ÇARESİZDE, DEĞİL, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı