Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 01:05
 
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.
Biraz ironi yapalım. Örneğin Kendirli seçim öncesi milletin karşısına hangi plan ve projesiyle çıktı desem. Zatıâlileri; Halka ‘hastane yerini değiştireceğim’ diye bir seçim manifestosu sundu mu? Yoksa seçildikten sonra siyasetin konjonktürü üzerinden yeni planlamalar yapmış olabilir mi?
GÜNDEM Haberi
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.

 

 

Biraz ironi yapalım. Örneğin Kendirli seçim öncesi milletin karşısına hangi plan ve projesiyle çıktı desem. Zatıâlileri; Halka ‘hastane yerini değiştireceğim’ diye bir seçim manifestosu sundu mu? Yoksa seçildikten sonra siyasetin konjonktürü üzerinden yeni planlamalar yapmış olabilir mi?

Kırşehir’de istihdama dayalı kaç projeniz hayat buldu ben bilmiyorum, desem… Kırşehir’de insanlar, 1 liralık maskeyi alıp suratlarına takamıyor. Evlerine bir ekmek aldıklarında şükreden bu İnsanların, cebinde dolmuşa binecek parası yok. Desem bana lüks ciplere binen, lüks villalara kapağı atmış dönenim tefecilerini, rantçıları, döviz spekülatörlerini mi gösterir!

Yıllardır yapılmayan yılan hikâyesine dönen ‘Çevre Yolu’… Bu şehrin parasını çarçur etmenin bir önemi yok. Ülkenin parası çarçur edilmiş ancak çevre yoluna yönelik bir kaynak veya proje ayırdınız mı desem. Kaman’a layık görülen çevre yolu, bu şehirde neden yok. Bu şehir Kaman vilayetine bağlı İlçe mi? Bu soruyu lütfen kendinize sorun.

Mesela Seyfe Gölünün kurtarılmasına. Ya da, Arkeoloji ve Etnografya içerikli bir devlet müzesi. Mevcut müzenin içini boşalttılar. Hitit eserleri Kaman arkeoloji enstitüsünün kapısına süs yapıldı. Sizler Japon  (Arkeoloji Müzesi-Japon bahçesi) eserleriyle övünüp misafirlerinizi oraya taşırken, Şehrin müzesinde sahte eserler boy gösteriyor. Kırşehir’in içini boşalttılar. Haberiniz var mı?

Bizim derdimiz inek ile danada. Sizin derdiniz döndü ile dönede.

Dürüstlük bir erdemdir. Bütün mesele ne taraftan baktığınız. Şeytanın gör dediği bir konu var. Hani diyorum, Bağbaşı kampüsüne taşınacağı iddia edilen yeni hastane için birileri bölgeden yaklaşık, 2 bin dönüm arazi kapatmış olmasın! Ya da bir başka diğerleri bölgenin ticari alan olarak parsellenmiş bölgesinden 2-3 arsa! Hastane taşınmadan önce kamulaştırma ve!!! Ne vurgun olur ama. Tıpkı üniversite alanının Kırşehir-Mucur arasına kurulması aşamasındaki arazi kapatma işlevi gibi. O gün tüfek ters tepmişti. Bana dönemin rektörü elindeki dosyayı sallayarak, “bu dosyada kimler var biliyor musun”???? Evet aynıyla böyle olmuştu.

Asıl mesele nedir biliyor musunuz? Çok çabuk deşifre oluyorsunuz bir. Diğeri ise kazı bağırtmadan yolmak mirim.

Bölgede arazilerin tapu trafiği ile son sahiplerin dökümünü çıkartmak çok zor değil. Tapuda kim kimle sarmal durumdaysa olay kabak gibi çıkar ortaya. Bu işin içinde İllaki bir siyasetçi ismi olması şart değil ki!. Hadi bunu da sakladılar diyelim. Tapu bölgenin anatomik yapısını vermedi diyelim. Kokusu nasılsa yayılacaktır. Birileri tarafından.

Zamanı geldiğinde, milletin parası havalarda uçuşmaya başladığında anlayacağız ki; burada kamu yararı değil. Falan efendilerin yararı var. Milletin parası birileri sayesinde birilerinin kasasını süslerken, birileri de belki de alacağı komisyonun hayalini kuruyordur… Ve diyordur ki; “takma kafanı; O iş bende”..

Ya bu ne olacak!!! Takma kafanı buda geçer. Alışmalıyız. Dememek gerekir..

Kervansaray kampusu için bir plan var mı? Aslında o bölgenin de ortadan kaldırılması harika olurdu. Bayağı ve bütün bir arsa var. Değerlendirmek gerekir! Bundan 6 yıl önce ünlü bir boya firması cevizlik yapmak için 3 bin dönüm alan arıyordu. Tesadüf ki; bende vali beyin yanındayım. Boya firmasının temsilcileri makama girdi ve Vali beye; ‘biz parçalı değil. Tam ve Bütün alan istiyoruz’ demişti. O günlerde Sayın Kendirli’de sanırım İl başkanıydılar.  Bendenizde bu konuşmalara bir şekilde tesadüfen tanıklık etmiş oldum. Hatta onlar konuşmalarında; Ankara’dan beyefendilerin vali beyi aramış olduklarını söylediklerinde, vali beyde aranmayı doğrulamışlardı. Ve beyefendilere!!! Çoğun bölgesinde yer gösterilmişti. Bu arsa arayışının şahidi emekli vali, ben ve sürgüne giden milli emlak müdürü. Tüm bu olaylar tesadüfü değil.

O günlerde de atıl durumdaydı Kervansaray Kampus alanı. Tam bunlarlıktı. Bu kampus alanı bu talancılara çok uygundu. Neden sustum bilmiyorum. Yinede ortaya çıkan bu arsanın yerini bilenler biliyordur. Mesela yatırım için. Neden olmasın.

Tanrılar bile isyan eder bu ikiyüzlülüğe!!!

Bir zamanlar birileri kürsüye çıkıp bu şehri Turizm şehri yapıyordu. Bir diğeri Termal, bir diğeri Eko. Bir diğeri Arkeoloji ve inanç turizmi destinasyonu içinde tanıştırıp, Kapadokya Turizmine bağlıyordu. Yapan yapanaydı. Ne diyeyim. Bu şehri “Tarihi Kentler Birliğine” aldıran kim sorusuna cevapları ne olur bilemem. Sanırım birileri benim bu sıra dışlığımı hatırlayacaktır.

Karakurt ve Bulamaçlı kaplıcalarını Termal Turizme açalım dediler. Bulamaçlıyı bir akü şirketine verip seraya, onlarda bir başkasına hoş bir fiyata pazarladılar. Bu akü firması gözü önce Kocabey Kavaklığına fidan yetiştirme amaçlı göz dikti. Beceremedi. Bulamaçlıyla idare edip üzerinden voleyi vurdu. Karakurt bir siyasetçinin kardeşine verilip, yıllarca işletmesine göz yumdular. Adam tası tarağı toplayıp gitti. Hazine zararı. Karakurt kaplıcası çürümeye terk edilirken, Üniversite “Sera” kurdu. Termal turizmin rantı da böyle oluyor demek ki! Bizim şehrin termal turizmi ‘Domates ve Hıyar’ üzerine olsa gerek. Termal sularda bir gün biter. Termal sulara yönelik reenjeksiyon projeniz var mı? Karadeniz bölgesinde ilçelerde hava meydanları var. Bu bölgesel ayrımcılık sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Beni fazlasıyla rahatsız ediyor da!!!

Herkesin Tanrısı kendi vicdanıdır.

Bir kez olsun bizleri dinleyin. Sizi; bizleri temsil et, hak ve hukukumuzu koru diye Ankara’ya gönderen halkız. Siz halkın sesine kulak verin. Hastaneyi kaldırmak akıl değil. Bu milletin âhını alırsınız. Hastaneye ihtiyaç mı var. Eski hastane yerini, yapılacak ilave hastane ile yeni hastaneyi alttan bir geçitle bağlantılı bir proje üretin. Ortaya bir hastane yerleşkesi çıksın.

Hastanede doktor yok siz alan genişletme çabası içindesiniz. Göz için 4 aydan aşağı gün vermiyorlar. Diğer poliklinikler de vazgeçtik. Suriyeli kadın ve çocuk hastalardan bu şehrin kadınları, çocukları sıra bulamıyor. Ankara’nın, Kayseri’nin yolunu tutuyor. Bumu sizin temsil şekliniz?

Şehrin dışında, ana arterlerden uzak bir hastane aklın alacağı bir iş midir? Ulaşım meselesi var. Kişilerin ekonomik sıkıntıları var. Bölgedeki esnafın düşeceği hazin durum var. İnsan hayatı saniyelerle ölçülürken, şehir merkezi bir trafik karmaşası içinde boğuşurken siz hastalara ölün diyorsunuz. Bu bir ahlak olabilir mi?

Sözümüze kulak verin lütfen. Emekli olan eski vali STK’larla toplantı yapmıştı. Amaç yeni yapılacak olan valilik ek hizmet binası. Öneri hâlihazır eski yerinde yeniden yapılması. Diğer öneri bu binanın Özel idare binasının yanına yapılarak kentin yatay büyümesinin önünün açılmasıydı.

Katılımcıların tamamı. MMO başta olmak üzere diğer katılımcılar eski yerin yeşil alan olmasını, binanın Özel idare bölgesine taşınmasını isterken, tek muhalefet Esnaf Odaları başkanından geldi. Hayır taşınmasın!!!

Valilik hizmet binasının kaldırılmasına oy birliği ile karar alınmışken; sonuç: Siyasetçinin dediği oldu. O küçük alanı yeşil alan yapmak yerine, betona boğdu. Dediğini yaptı. İnadına yaptı. Bu halkın sözcülerini ya ciddiye alın. Ya da yapacaksanız yapın. Halk bunun cevabını size bir şekilde verir.

Sorun burada olsa gerek. Doğruyu bulmak, zekâ ve akıl meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur…

Gerçeği görmezden gelmek. Pisliği örtmenin ötesinde bir eylem değildir. Bir tarafta mütemadiyen yalan söyleyen siyasiler. Diğer yanda gündem değiştirme senaryoları. Halkın gözünden kaçan yağmalar.

Unutmayınız ki; yenidünya düzeni; demokrasi, insan hakları, pazar ekonomisi çevre sorumluluğunun gelişmesi üzerine kurulmaktadır. Bu bir ortak akıl sentezidir. Ekolojik düşünce, çevreden ekonomiye, siyasetten kültüre kadar yaşamın her alanında egemen olmakta ve çevre sağlığı bir lüks değil, sağlıklı bir yaşamın uzantısı olmaktadır.

Benim derdim, beni kimlerin yönettiğidir.

Sayın vekil, bu ülkede hangi çocuğun yarını güvencededir? Yarınlara güvenle bakabilmek ne kadar önemli değil mi. Oysa şimdiler de gelecek hayali bile pahalı. Ne kadar da ulaşılmaz oldu. Yarın neler gelecek başımıza acaba? Diye korkuyla yatağa giren gençlerin, endişe içinde gözleri uyku tutmayan anne ve babalarının en az sizin kadar şanslı olabilecekleri. Sizin çocuklarınız kadar kendilerini güvencede hissedebilecekleri projeler beklerken!

Nereden çıktı Allah aşkına hastane taşıma işi!! Kırşehir’e geldiğinizde insanların gözlerine bakın ve onların içinden geçen fırtınaları okuyun. Tabiî ki cesaretiniz varsa…

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Derdimiz, İnek, İle, Danada., Sizin, Derdiniz, Döndü, İle, Dönede.,
Yorumlar
Diğer Haberler
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
ÖĞRETMENLERİM.
ÖĞRETMENLERİM.
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
 İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
İYİ PARTİ  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
 EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
 Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
MHP
MHP'DEN CHP'YE ÇAKICI CEVABI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE JEOTERMAL DAHA VERİMLİ KULLANILACAK
Vali Akın, yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşımıza kartını verdi.
Vali Akın, yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşımıza kartını verdi.
KIŞ ÖNCESİNDE SAHA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
KIŞ ÖNCESİNDE SAHA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İLHAN ARTAN COVİD VAKALARI KONUSUNU MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİ...
İLHAN ARTAN COVİD VAKALARI KONUSUNU MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİ...
CHP’den Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı’ya sert tepki
CHP’den Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı’ya sert tepki
 Seyfe Gölü sadece Seyfe köyü yakınında bir yer değil.
Seyfe Gölü sadece Seyfe köyü yakınında bir yer değil.
KTSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KTSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
BU NE VURDUMDUYMAZLIK…
BU NE VURDUMDUYMAZLIK…
Geleceğin Çalınması, Geleceğin Talanıdır…
Geleceğin Çalınması, Geleceğin Talanıdır…
GEN.BŞK. SEMİH DURMUŞ KIRŞEHİR
GEN.BŞK. SEMİH DURMUŞ KIRŞEHİR'DEYDİ
Birleşmiş Milletler’den korkutan açıklama:
Birleşmiş Milletler’den korkutan açıklama:
Kırşehir
Kırşehir'in Gururu Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne Dekan olarak göreve başladı.
…üzerinden gelen ihbar… Eğrisiyle doğrusuyla gerçek…
…üzerinden gelen ihbar… Eğrisiyle doğrusuyla gerçek…
Yakalı toy kuşu ile ilgili araştırma
Yakalı toy kuşu ile ilgili araştırma
Bizdeki kayıtlara göre Hastane! Görgü tanıklarına göre kasaba oteli!
Bizdeki kayıtlara göre Hastane! Görgü tanıklarına göre kasaba oteli!
Cahit Uzunboy Sevenlerini Üzdü
Cahit Uzunboy Sevenlerini Üzdü
KIRŞEHİR ŞUBE MÜDÜRÜ HAYATINI KAYBETTİ
KIRŞEHİR ŞUBE MÜDÜRÜ HAYATINI KAYBETTİ
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN TORBA YASA TASARISI İLE İLGİLİ  AÇIKLAMALARDA BULUNDU
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN TORBA YASA TASARISI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
İLHAN UZAKTAN EĞİTİM ETKİLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ.
İLHAN UZAKTAN EĞİTİM ETKİLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ.
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu'ndan Önemli Kararlar
Yüzsüzlük; bazen, insanı arsızlaştırırmış.
Yüzsüzlük; bazen, insanı arsızlaştırırmış.
 İLGİLİ KARAR, MASKELER DOĞRU KULLANILMADIĞI İÇİN A
İLGİLİ KARAR, MASKELER DOĞRU KULLANILMADIĞI İÇİN A
BOZKIRIN SULTANLARI 2.LİGDE..
BOZKIRIN SULTANLARI 2.LİGDE..
10 Kasım ve Atatürk” Resim Sergisi
10 Kasım ve Atatürk” Resim Sergisi
“TURHAN, KARABAĞ’DA İŞGAL VE HASRET SONA ERİYOR”
“TURHAN, KARABAĞ’DA İŞGAL VE HASRET SONA ERİYOR”
Nevşehir
Nevşehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybetti,
Haber Yazılımı