Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 01:05
 
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.
Biraz ironi yapalım. Örneğin Kendirli seçim öncesi milletin karşısına hangi plan ve projesiyle çıktı desem. Zatıâlileri; Halka ‘hastane yerini değiştireceğim’ diye bir seçim manifestosu sundu mu? Yoksa seçildikten sonra siyasetin konjonktürü üzerinden yeni planlamalar yapmış olabilir mi?
GÜNDEM Haberi
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.

 

 

Biraz ironi yapalım. Örneğin Kendirli seçim öncesi milletin karşısına hangi plan ve projesiyle çıktı desem. Zatıâlileri; Halka ‘hastane yerini değiştireceğim’ diye bir seçim manifestosu sundu mu? Yoksa seçildikten sonra siyasetin konjonktürü üzerinden yeni planlamalar yapmış olabilir mi?

Kırşehir’de istihdama dayalı kaç projeniz hayat buldu ben bilmiyorum, desem… Kırşehir’de insanlar, 1 liralık maskeyi alıp suratlarına takamıyor. Evlerine bir ekmek aldıklarında şükreden bu İnsanların, cebinde dolmuşa binecek parası yok. Desem bana lüks ciplere binen, lüks villalara kapağı atmış dönenim tefecilerini, rantçıları, döviz spekülatörlerini mi gösterir!

Yıllardır yapılmayan yılan hikâyesine dönen ‘Çevre Yolu’… Bu şehrin parasını çarçur etmenin bir önemi yok. Ülkenin parası çarçur edilmiş ancak çevre yoluna yönelik bir kaynak veya proje ayırdınız mı desem. Kaman’a layık görülen çevre yolu, bu şehirde neden yok. Bu şehir Kaman vilayetine bağlı İlçe mi? Bu soruyu lütfen kendinize sorun.

Mesela Seyfe Gölünün kurtarılmasına. Ya da, Arkeoloji ve Etnografya içerikli bir devlet müzesi. Mevcut müzenin içini boşalttılar. Hitit eserleri Kaman arkeoloji enstitüsünün kapısına süs yapıldı. Sizler Japon  (Arkeoloji Müzesi-Japon bahçesi) eserleriyle övünüp misafirlerinizi oraya taşırken, Şehrin müzesinde sahte eserler boy gösteriyor. Kırşehir’in içini boşalttılar. Haberiniz var mı?

Bizim derdimiz inek ile danada. Sizin derdiniz döndü ile dönede.

Dürüstlük bir erdemdir. Bütün mesele ne taraftan baktığınız. Şeytanın gör dediği bir konu var. Hani diyorum, Bağbaşı kampüsüne taşınacağı iddia edilen yeni hastane için birileri bölgeden yaklaşık, 2 bin dönüm arazi kapatmış olmasın! Ya da bir başka diğerleri bölgenin ticari alan olarak parsellenmiş bölgesinden 2-3 arsa! Hastane taşınmadan önce kamulaştırma ve!!! Ne vurgun olur ama. Tıpkı üniversite alanının Kırşehir-Mucur arasına kurulması aşamasındaki arazi kapatma işlevi gibi. O gün tüfek ters tepmişti. Bana dönemin rektörü elindeki dosyayı sallayarak, “bu dosyada kimler var biliyor musun”???? Evet aynıyla böyle olmuştu.

Asıl mesele nedir biliyor musunuz? Çok çabuk deşifre oluyorsunuz bir. Diğeri ise kazı bağırtmadan yolmak mirim.

Bölgede arazilerin tapu trafiği ile son sahiplerin dökümünü çıkartmak çok zor değil. Tapuda kim kimle sarmal durumdaysa olay kabak gibi çıkar ortaya. Bu işin içinde İllaki bir siyasetçi ismi olması şart değil ki!. Hadi bunu da sakladılar diyelim. Tapu bölgenin anatomik yapısını vermedi diyelim. Kokusu nasılsa yayılacaktır. Birileri tarafından.

Zamanı geldiğinde, milletin parası havalarda uçuşmaya başladığında anlayacağız ki; burada kamu yararı değil. Falan efendilerin yararı var. Milletin parası birileri sayesinde birilerinin kasasını süslerken, birileri de belki de alacağı komisyonun hayalini kuruyordur… Ve diyordur ki; “takma kafanı; O iş bende”..

Ya bu ne olacak!!! Takma kafanı buda geçer. Alışmalıyız. Dememek gerekir..

Kervansaray kampusu için bir plan var mı? Aslında o bölgenin de ortadan kaldırılması harika olurdu. Bayağı ve bütün bir arsa var. Değerlendirmek gerekir! Bundan 6 yıl önce ünlü bir boya firması cevizlik yapmak için 3 bin dönüm alan arıyordu. Tesadüf ki; bende vali beyin yanındayım. Boya firmasının temsilcileri makama girdi ve Vali beye; ‘biz parçalı değil. Tam ve Bütün alan istiyoruz’ demişti. O günlerde Sayın Kendirli’de sanırım İl başkanıydılar.  Bendenizde bu konuşmalara bir şekilde tesadüfen tanıklık etmiş oldum. Hatta onlar konuşmalarında; Ankara’dan beyefendilerin vali beyi aramış olduklarını söylediklerinde, vali beyde aranmayı doğrulamışlardı. Ve beyefendilere!!! Çoğun bölgesinde yer gösterilmişti. Bu arsa arayışının şahidi emekli vali, ben ve sürgüne giden milli emlak müdürü. Tüm bu olaylar tesadüfü değil.

O günlerde de atıl durumdaydı Kervansaray Kampus alanı. Tam bunlarlıktı. Bu kampus alanı bu talancılara çok uygundu. Neden sustum bilmiyorum. Yinede ortaya çıkan bu arsanın yerini bilenler biliyordur. Mesela yatırım için. Neden olmasın.

Tanrılar bile isyan eder bu ikiyüzlülüğe!!!

Bir zamanlar birileri kürsüye çıkıp bu şehri Turizm şehri yapıyordu. Bir diğeri Termal, bir diğeri Eko. Bir diğeri Arkeoloji ve inanç turizmi destinasyonu içinde tanıştırıp, Kapadokya Turizmine bağlıyordu. Yapan yapanaydı. Ne diyeyim. Bu şehri “Tarihi Kentler Birliğine” aldıran kim sorusuna cevapları ne olur bilemem. Sanırım birileri benim bu sıra dışlığımı hatırlayacaktır.

Karakurt ve Bulamaçlı kaplıcalarını Termal Turizme açalım dediler. Bulamaçlıyı bir akü şirketine verip seraya, onlarda bir başkasına hoş bir fiyata pazarladılar. Bu akü firması gözü önce Kocabey Kavaklığına fidan yetiştirme amaçlı göz dikti. Beceremedi. Bulamaçlıyla idare edip üzerinden voleyi vurdu. Karakurt bir siyasetçinin kardeşine verilip, yıllarca işletmesine göz yumdular. Adam tası tarağı toplayıp gitti. Hazine zararı. Karakurt kaplıcası çürümeye terk edilirken, Üniversite “Sera” kurdu. Termal turizmin rantı da böyle oluyor demek ki! Bizim şehrin termal turizmi ‘Domates ve Hıyar’ üzerine olsa gerek. Termal sularda bir gün biter. Termal sulara yönelik reenjeksiyon projeniz var mı? Karadeniz bölgesinde ilçelerde hava meydanları var. Bu bölgesel ayrımcılık sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Beni fazlasıyla rahatsız ediyor da!!!

Herkesin Tanrısı kendi vicdanıdır.

Bir kez olsun bizleri dinleyin. Sizi; bizleri temsil et, hak ve hukukumuzu koru diye Ankara’ya gönderen halkız. Siz halkın sesine kulak verin. Hastaneyi kaldırmak akıl değil. Bu milletin âhını alırsınız. Hastaneye ihtiyaç mı var. Eski hastane yerini, yapılacak ilave hastane ile yeni hastaneyi alttan bir geçitle bağlantılı bir proje üretin. Ortaya bir hastane yerleşkesi çıksın.

Hastanede doktor yok siz alan genişletme çabası içindesiniz. Göz için 4 aydan aşağı gün vermiyorlar. Diğer poliklinikler de vazgeçtik. Suriyeli kadın ve çocuk hastalardan bu şehrin kadınları, çocukları sıra bulamıyor. Ankara’nın, Kayseri’nin yolunu tutuyor. Bumu sizin temsil şekliniz?

Şehrin dışında, ana arterlerden uzak bir hastane aklın alacağı bir iş midir? Ulaşım meselesi var. Kişilerin ekonomik sıkıntıları var. Bölgedeki esnafın düşeceği hazin durum var. İnsan hayatı saniyelerle ölçülürken, şehir merkezi bir trafik karmaşası içinde boğuşurken siz hastalara ölün diyorsunuz. Bu bir ahlak olabilir mi?

Sözümüze kulak verin lütfen. Emekli olan eski vali STK’larla toplantı yapmıştı. Amaç yeni yapılacak olan valilik ek hizmet binası. Öneri hâlihazır eski yerinde yeniden yapılması. Diğer öneri bu binanın Özel idare binasının yanına yapılarak kentin yatay büyümesinin önünün açılmasıydı.

Katılımcıların tamamı. MMO başta olmak üzere diğer katılımcılar eski yerin yeşil alan olmasını, binanın Özel idare bölgesine taşınmasını isterken, tek muhalefet Esnaf Odaları başkanından geldi. Hayır taşınmasın!!!

Valilik hizmet binasının kaldırılmasına oy birliği ile karar alınmışken; sonuç: Siyasetçinin dediği oldu. O küçük alanı yeşil alan yapmak yerine, betona boğdu. Dediğini yaptı. İnadına yaptı. Bu halkın sözcülerini ya ciddiye alın. Ya da yapacaksanız yapın. Halk bunun cevabını size bir şekilde verir.

Sorun burada olsa gerek. Doğruyu bulmak, zekâ ve akıl meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur…

Gerçeği görmezden gelmek. Pisliği örtmenin ötesinde bir eylem değildir. Bir tarafta mütemadiyen yalan söyleyen siyasiler. Diğer yanda gündem değiştirme senaryoları. Halkın gözünden kaçan yağmalar.

Unutmayınız ki; yenidünya düzeni; demokrasi, insan hakları, pazar ekonomisi çevre sorumluluğunun gelişmesi üzerine kurulmaktadır. Bu bir ortak akıl sentezidir. Ekolojik düşünce, çevreden ekonomiye, siyasetten kültüre kadar yaşamın her alanında egemen olmakta ve çevre sağlığı bir lüks değil, sağlıklı bir yaşamın uzantısı olmaktadır.

Benim derdim, beni kimlerin yönettiğidir.

Sayın vekil, bu ülkede hangi çocuğun yarını güvencededir? Yarınlara güvenle bakabilmek ne kadar önemli değil mi. Oysa şimdiler de gelecek hayali bile pahalı. Ne kadar da ulaşılmaz oldu. Yarın neler gelecek başımıza acaba? Diye korkuyla yatağa giren gençlerin, endişe içinde gözleri uyku tutmayan anne ve babalarının en az sizin kadar şanslı olabilecekleri. Sizin çocuklarınız kadar kendilerini güvencede hissedebilecekleri projeler beklerken!

Nereden çıktı Allah aşkına hastane taşıma işi!! Kırşehir’e geldiğinizde insanların gözlerine bakın ve onların içinden geçen fırtınaları okuyun. Tabiî ki cesaretiniz varsa…

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Derdimiz, İnek, İle, Danada., Sizin, Derdiniz, Döndü, İle, Dönede.,
Yorumlar
Diğer Haberler
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 462 Milyonluk Borcu 311 Milyon TL'ye İndi
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
Bozkırın tarlaları alternatif ürün
Bozkırın tarlaları alternatif ürün 'çörekotu' ile bereketleniyor
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "104 EMEKLİ AMİRAL AMACINA ULAŞTI
''KÖYLÜ ZATEN ZOR DURUMDA''
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
 YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
 AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'LİLER VAKFI’NDAN MUSTAFA YILMAZ’A ZİYARET
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
 SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı
Türkiye borçlanmada şampiyon olacak!
Türkiye borçlanmada şampiyon olacak!
125 bin esnaf iflas bayrağını çekti
125 bin esnaf iflas bayrağını çekti