Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 01:05
 
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.
Biraz ironi yapalım. Örneğin Kendirli seçim öncesi milletin karşısına hangi plan ve projesiyle çıktı desem. Zatıâlileri; Halka ‘hastane yerini değiştireceğim’ diye bir seçim manifestosu sundu mu? Yoksa seçildikten sonra siyasetin konjonktürü üzerinden yeni planlamalar yapmış olabilir mi?
GÜNDEM Haberi
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.

 

 

Biraz ironi yapalım. Örneğin Kendirli seçim öncesi milletin karşısına hangi plan ve projesiyle çıktı desem. Zatıâlileri; Halka ‘hastane yerini değiştireceğim’ diye bir seçim manifestosu sundu mu? Yoksa seçildikten sonra siyasetin konjonktürü üzerinden yeni planlamalar yapmış olabilir mi?

Kırşehir’de istihdama dayalı kaç projeniz hayat buldu ben bilmiyorum, desem… Kırşehir’de insanlar, 1 liralık maskeyi alıp suratlarına takamıyor. Evlerine bir ekmek aldıklarında şükreden bu İnsanların, cebinde dolmuşa binecek parası yok. Desem bana lüks ciplere binen, lüks villalara kapağı atmış dönenim tefecilerini, rantçıları, döviz spekülatörlerini mi gösterir!

Yıllardır yapılmayan yılan hikâyesine dönen ‘Çevre Yolu’… Bu şehrin parasını çarçur etmenin bir önemi yok. Ülkenin parası çarçur edilmiş ancak çevre yoluna yönelik bir kaynak veya proje ayırdınız mı desem. Kaman’a layık görülen çevre yolu, bu şehirde neden yok. Bu şehir Kaman vilayetine bağlı İlçe mi? Bu soruyu lütfen kendinize sorun.

Mesela Seyfe Gölünün kurtarılmasına. Ya da, Arkeoloji ve Etnografya içerikli bir devlet müzesi. Mevcut müzenin içini boşalttılar. Hitit eserleri Kaman arkeoloji enstitüsünün kapısına süs yapıldı. Sizler Japon  (Arkeoloji Müzesi-Japon bahçesi) eserleriyle övünüp misafirlerinizi oraya taşırken, Şehrin müzesinde sahte eserler boy gösteriyor. Kırşehir’in içini boşalttılar. Haberiniz var mı?

Bizim derdimiz inek ile danada. Sizin derdiniz döndü ile dönede.

Dürüstlük bir erdemdir. Bütün mesele ne taraftan baktığınız. Şeytanın gör dediği bir konu var. Hani diyorum, Bağbaşı kampüsüne taşınacağı iddia edilen yeni hastane için birileri bölgeden yaklaşık, 2 bin dönüm arazi kapatmış olmasın! Ya da bir başka diğerleri bölgenin ticari alan olarak parsellenmiş bölgesinden 2-3 arsa! Hastane taşınmadan önce kamulaştırma ve!!! Ne vurgun olur ama. Tıpkı üniversite alanının Kırşehir-Mucur arasına kurulması aşamasındaki arazi kapatma işlevi gibi. O gün tüfek ters tepmişti. Bana dönemin rektörü elindeki dosyayı sallayarak, “bu dosyada kimler var biliyor musun”???? Evet aynıyla böyle olmuştu.

Asıl mesele nedir biliyor musunuz? Çok çabuk deşifre oluyorsunuz bir. Diğeri ise kazı bağırtmadan yolmak mirim.

Bölgede arazilerin tapu trafiği ile son sahiplerin dökümünü çıkartmak çok zor değil. Tapuda kim kimle sarmal durumdaysa olay kabak gibi çıkar ortaya. Bu işin içinde İllaki bir siyasetçi ismi olması şart değil ki!. Hadi bunu da sakladılar diyelim. Tapu bölgenin anatomik yapısını vermedi diyelim. Kokusu nasılsa yayılacaktır. Birileri tarafından.

Zamanı geldiğinde, milletin parası havalarda uçuşmaya başladığında anlayacağız ki; burada kamu yararı değil. Falan efendilerin yararı var. Milletin parası birileri sayesinde birilerinin kasasını süslerken, birileri de belki de alacağı komisyonun hayalini kuruyordur… Ve diyordur ki; “takma kafanı; O iş bende”..

Ya bu ne olacak!!! Takma kafanı buda geçer. Alışmalıyız. Dememek gerekir..

Kervansaray kampusu için bir plan var mı? Aslında o bölgenin de ortadan kaldırılması harika olurdu. Bayağı ve bütün bir arsa var. Değerlendirmek gerekir! Bundan 6 yıl önce ünlü bir boya firması cevizlik yapmak için 3 bin dönüm alan arıyordu. Tesadüf ki; bende vali beyin yanındayım. Boya firmasının temsilcileri makama girdi ve Vali beye; ‘biz parçalı değil. Tam ve Bütün alan istiyoruz’ demişti. O günlerde Sayın Kendirli’de sanırım İl başkanıydılar.  Bendenizde bu konuşmalara bir şekilde tesadüfen tanıklık etmiş oldum. Hatta onlar konuşmalarında; Ankara’dan beyefendilerin vali beyi aramış olduklarını söylediklerinde, vali beyde aranmayı doğrulamışlardı. Ve beyefendilere!!! Çoğun bölgesinde yer gösterilmişti. Bu arsa arayışının şahidi emekli vali, ben ve sürgüne giden milli emlak müdürü. Tüm bu olaylar tesadüfü değil.

O günlerde de atıl durumdaydı Kervansaray Kampus alanı. Tam bunlarlıktı. Bu kampus alanı bu talancılara çok uygundu. Neden sustum bilmiyorum. Yinede ortaya çıkan bu arsanın yerini bilenler biliyordur. Mesela yatırım için. Neden olmasın.

Tanrılar bile isyan eder bu ikiyüzlülüğe!!!

Bir zamanlar birileri kürsüye çıkıp bu şehri Turizm şehri yapıyordu. Bir diğeri Termal, bir diğeri Eko. Bir diğeri Arkeoloji ve inanç turizmi destinasyonu içinde tanıştırıp, Kapadokya Turizmine bağlıyordu. Yapan yapanaydı. Ne diyeyim. Bu şehri “Tarihi Kentler Birliğine” aldıran kim sorusuna cevapları ne olur bilemem. Sanırım birileri benim bu sıra dışlığımı hatırlayacaktır.

Karakurt ve Bulamaçlı kaplıcalarını Termal Turizme açalım dediler. Bulamaçlıyı bir akü şirketine verip seraya, onlarda bir başkasına hoş bir fiyata pazarladılar. Bu akü firması gözü önce Kocabey Kavaklığına fidan yetiştirme amaçlı göz dikti. Beceremedi. Bulamaçlıyla idare edip üzerinden voleyi vurdu. Karakurt bir siyasetçinin kardeşine verilip, yıllarca işletmesine göz yumdular. Adam tası tarağı toplayıp gitti. Hazine zararı. Karakurt kaplıcası çürümeye terk edilirken, Üniversite “Sera” kurdu. Termal turizmin rantı da böyle oluyor demek ki! Bizim şehrin termal turizmi ‘Domates ve Hıyar’ üzerine olsa gerek. Termal sularda bir gün biter. Termal sulara yönelik reenjeksiyon projeniz var mı? Karadeniz bölgesinde ilçelerde hava meydanları var. Bu bölgesel ayrımcılık sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Beni fazlasıyla rahatsız ediyor da!!!

Herkesin Tanrısı kendi vicdanıdır.

Bir kez olsun bizleri dinleyin. Sizi; bizleri temsil et, hak ve hukukumuzu koru diye Ankara’ya gönderen halkız. Siz halkın sesine kulak verin. Hastaneyi kaldırmak akıl değil. Bu milletin âhını alırsınız. Hastaneye ihtiyaç mı var. Eski hastane yerini, yapılacak ilave hastane ile yeni hastaneyi alttan bir geçitle bağlantılı bir proje üretin. Ortaya bir hastane yerleşkesi çıksın.

Hastanede doktor yok siz alan genişletme çabası içindesiniz. Göz için 4 aydan aşağı gün vermiyorlar. Diğer poliklinikler de vazgeçtik. Suriyeli kadın ve çocuk hastalardan bu şehrin kadınları, çocukları sıra bulamıyor. Ankara’nın, Kayseri’nin yolunu tutuyor. Bumu sizin temsil şekliniz?

Şehrin dışında, ana arterlerden uzak bir hastane aklın alacağı bir iş midir? Ulaşım meselesi var. Kişilerin ekonomik sıkıntıları var. Bölgedeki esnafın düşeceği hazin durum var. İnsan hayatı saniyelerle ölçülürken, şehir merkezi bir trafik karmaşası içinde boğuşurken siz hastalara ölün diyorsunuz. Bu bir ahlak olabilir mi?

Sözümüze kulak verin lütfen. Emekli olan eski vali STK’larla toplantı yapmıştı. Amaç yeni yapılacak olan valilik ek hizmet binası. Öneri hâlihazır eski yerinde yeniden yapılması. Diğer öneri bu binanın Özel idare binasının yanına yapılarak kentin yatay büyümesinin önünün açılmasıydı.

Katılımcıların tamamı. MMO başta olmak üzere diğer katılımcılar eski yerin yeşil alan olmasını, binanın Özel idare bölgesine taşınmasını isterken, tek muhalefet Esnaf Odaları başkanından geldi. Hayır taşınmasın!!!

Valilik hizmet binasının kaldırılmasına oy birliği ile karar alınmışken; sonuç: Siyasetçinin dediği oldu. O küçük alanı yeşil alan yapmak yerine, betona boğdu. Dediğini yaptı. İnadına yaptı. Bu halkın sözcülerini ya ciddiye alın. Ya da yapacaksanız yapın. Halk bunun cevabını size bir şekilde verir.

Sorun burada olsa gerek. Doğruyu bulmak, zekâ ve akıl meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur…

Gerçeği görmezden gelmek. Pisliği örtmenin ötesinde bir eylem değildir. Bir tarafta mütemadiyen yalan söyleyen siyasiler. Diğer yanda gündem değiştirme senaryoları. Halkın gözünden kaçan yağmalar.

Unutmayınız ki; yenidünya düzeni; demokrasi, insan hakları, pazar ekonomisi çevre sorumluluğunun gelişmesi üzerine kurulmaktadır. Bu bir ortak akıl sentezidir. Ekolojik düşünce, çevreden ekonomiye, siyasetten kültüre kadar yaşamın her alanında egemen olmakta ve çevre sağlığı bir lüks değil, sağlıklı bir yaşamın uzantısı olmaktadır.

Benim derdim, beni kimlerin yönettiğidir.

Sayın vekil, bu ülkede hangi çocuğun yarını güvencededir? Yarınlara güvenle bakabilmek ne kadar önemli değil mi. Oysa şimdiler de gelecek hayali bile pahalı. Ne kadar da ulaşılmaz oldu. Yarın neler gelecek başımıza acaba? Diye korkuyla yatağa giren gençlerin, endişe içinde gözleri uyku tutmayan anne ve babalarının en az sizin kadar şanslı olabilecekleri. Sizin çocuklarınız kadar kendilerini güvencede hissedebilecekleri projeler beklerken!

Nereden çıktı Allah aşkına hastane taşıma işi!! Kırşehir’e geldiğinizde insanların gözlerine bakın ve onların içinden geçen fırtınaları okuyun. Tabiî ki cesaretiniz varsa…

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Derdimiz, İnek, İle, Danada., Sizin, Derdiniz, Döndü, İle, Dönede.,
Yorumlar
Diğer Haberler
 BAŞARIMIZLA ÖRNEK İLK 5 İL ARASINDA YER ALDIK
BAŞARIMIZLA ÖRNEK İLK 5 İL ARASINDA YER ALDIK
TSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI
TSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI
KIRŞEHİR’DE TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYON
KIRŞEHİR’DE TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYON
BU ŞEHİR SİZLERİN SİYASETİNDEN YORULDU
BU ŞEHİR SİZLERİN SİYASETİNDEN YORULDU
Başkan Ekicioğlu Her Gün 51 Bin Lira Kâr Ediyoruz
Başkan Ekicioğlu Her Gün 51 Bin Lira Kâr Ediyoruz
Prof. Dr.Görür: Minimum 7,3
Prof. Dr.Görür: Minimum 7,3'lük deprem geliyor, şakası yok
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİNDE SONA GELİNDİ
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİNDE SONA GELİNDİ
Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Turuncu Bayrak Ödülü Aldı
Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Turuncu Bayrak Ödülü Aldı
KIRŞEHİR CHP İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI İYİ PARTİYİ ZİYARET ETTİLER
KIRŞEHİR CHP İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI İYİ PARTİYİ ZİYARET ETTİLER
Kırşehir – Ortaköy Karayolunda Korkunç Kaza
Kırşehir – Ortaköy Karayolunda Korkunç Kaza
HALİM HOCA SERT KONUŞTU
HALİM HOCA SERT KONUŞTU
YKS
YKS'de İkinci Oturum Sona Erdi
 Sarma Sigara İçenlere  Kötü Haber!
Sarma Sigara İçenlere Kötü Haber!
BOŞ OLAN OKULLARIN MÜDÜRLERİ ATANDI
BOŞ OLAN OKULLARIN MÜDÜRLERİ ATANDI
Bakan uyardı: Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır!
Bakan uyardı: Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır!
 BÜYÜK OZAN NESET ERTAS
BÜYÜK OZAN NESET ERTAS'IN ADINA KURULAN GUZEL SANATLAR FAKULTESI, ILK MEZUNLARINI VERDI
TOBB MEYBEM SINAV VE BELGELENDİRME HİZMETLERİ KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİYLE VERİLMEYE BAŞLAMIŞTIR
TOBB MEYBEM SINAV VE BELGELENDİRME HİZMETLERİ KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİYLE VERİLMEYE BAŞLAMIŞTIR
YILMAZ’DAN, YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI DİLEĞİ
YILMAZ’DAN, YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI DİLEĞİ
Genel İş Sendikası Kıdem Tazminatına Gasp Maskesi
Genel İş Sendikası Kıdem Tazminatına Gasp Maskesi
YİNE İNTİHAR VAKASI
YİNE İNTİHAR VAKASI
Vali Akın Sınava Girecek Öğrencilere Mesaj Yayınladı.
Vali Akın Sınava Girecek Öğrencilere Mesaj Yayınladı.
 VATAN HOCANIN YKS İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
VATAN HOCANIN YKS İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
GELIN-DAMAT MASKESIZ DANS ETMEYECEK
GELIN-DAMAT MASKESIZ DANS ETMEYECEK
Gece Alkol Satana 320 Bin Lira Ceza
Gece Alkol Satana 320 Bin Lira Ceza
Cami tuvaletinde kız çocuğuna cinsel istismara 10 yıl hapis
Cami tuvaletinde kız çocuğuna cinsel istismara 10 yıl hapis
YKS ÖNCESİ SINAV MERKEZLERİ’Nİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
YKS ÖNCESİ SINAV MERKEZLERİ’Nİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Başka kim ! Kimler !!!
Başka kim ! Kimler !!!
BELEDİYE İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI
BELEDİYE İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE İŞ YERİNİ SOYAN HIRSIZLAR YAKALANDI
MÜFİT GÖÇEN MAZBATASINI ALDI
MÜFİT GÖÇEN MAZBATASINI ALDI
TÜİK 2019 Ölüm ve Ölüm Nedenleri İstatistiklerini Açıkladı.
TÜİK 2019 Ölüm ve Ölüm Nedenleri İstatistiklerini Açıkladı.
YAVAŞ
YAVAŞ'TAN BARO BAŞKANLARINA DESTEK
VALİ AKIN İNŞAATI DEVAM EDEN OKULLARI GEZDİ
VALİ AKIN İNŞAATI DEVAM EDEN OKULLARI GEZDİ
TSO
TSO'DAN BİR LOBİCİLİK BAŞARISI DAHA
TRAFİK KAZASI BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
TRAFİK KAZASI BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
 56 Baro Başkanı Oturma Eylemi  Başlattı
56 Baro Başkanı Oturma Eylemi Başlattı
Güler misin, ağlar mısın?
Güler misin, ağlar mısın?
A tipi kan grubu olanlar coronayı daha şiddetli yaşayabiliyor
A tipi kan grubu olanlar coronayı daha şiddetli yaşayabiliyor
TÜRKİYE’DE KORONADAN 1248 YENİ VAKA
TÜRKİYE’DE KORONADAN 1248 YENİ VAKA
VALİ İBRAHİM AKIN’IN “BABALAR GÜNÜ” MESAJI
VALİ İBRAHİM AKIN’IN “BABALAR GÜNÜ” MESAJI
15 TEMMUZ GAZİSİ KIRŞEHİR
15 TEMMUZ GAZİSİ KIRŞEHİR'Lİ AHMET ÇAĞLAR VEFAT ETTİ
BALKONDAN DÜŞTÜ, HAYATINI KAYBETTİ
BALKONDAN DÜŞTÜ, HAYATINI KAYBETTİ
YILMAZ, Babalar Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.
YILMAZ, Babalar Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.
ÇİLEM DOĞAN
ÇİLEM DOĞAN'ın tarihi savunması;
SINAV MERKEZİ YAKINLARINDAKİ KIRTASİYELER AÇIK OLACAK!
SINAV MERKEZİ YAKINLARINDAKİ KIRTASİYELER AÇIK OLACAK!
Haber Yazılımı