Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 17:35
 
DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANAN VATANDAŞLARIMIZA DESTEK İŞKUR’DAN
GÜNDEM Haberi
DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANAN VATANDAŞLARIMIZA DESTEK İŞKUR’DAN

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında ortaklaşa Denetimli Serbestlikten yararlanan vatandaşlarımıza 2019 yılında düzenlenmesi planlanan faaliyetleri kapsayan protokol imzalandı.

Protokol, denetimli serbestlikten yararlanan vatandaşlarımızın Mesleki Eğitim Kursları, Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programları ve bu durumdaki vatandaşlarımızın işe uyumunu sağlayarak daha kolay işe yerleşmesini sağlayacak tedbirleri kapsıyor.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde düzenlenen protokol törenine Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA ile Kırşehir Denetimli Serbestlik Müdürü Erol ACAR katıldı. Protokol töreninde konuşan Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA “Toplumsal hayata katılma konusunda dezavantajlı gruplardan bir tanesi de denetimli serbestlikten yararlanan vatandaşlarımızdır.

Bu durumdaki vatandaşlarımızın iş ve meslek sahibi olmasını sağlayarak iş hayatına katılmalarını sağlamak başlıca görevlerimizden bir tanesidir. Düzenleyeceğimiz Mesleki Eğitim Kursları ile kişilerin iş hayatında kalifiye birer eleman olmasını, Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminden yararlandırarak bireylerin kendi işinin patronu olmasını sağlamayı, yararlandıracağımız iş ve meslek danışmanlığı faaliyetleri ile kişilerin iş bulmalarını kolaylaştıracak tedbirler almayı amaçlayarak bu protokolü imzalıyoruz.

Denetimli Serbestlikten Yararlanan vatandaşlarımız için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” Dedi. Yapılan konuşmaların ardından Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DENETİMLİ, SERBESTLİKTEN, YARARLANAN, VATANDAŞLARIMIZA, DESTEK, İŞKUR’DAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı