Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 19:40
 
CHP YÖNETİMİNDEN 29 EKİM BAYRAM MESAJI
SİYASET Haberi
CHP YÖNETİMİNDEN 29 EKİM BAYRAM MESAJI

CHP Kırşehir İl Başkanı Ecz.Şeref Baran GENÇ ve Merkez İlçe Başkanı Doğan YILDIZHAN Yönetim kurullarımız olarak Biliyoruz ki Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyet özgür, bağımsız birey yaratmaktır. Cumhuriyet, bireyi kulluktan çıkarıp özgür hâle getirmektir. Cumhuriyet bilimdir, akıldır, yaşamı sorgulamaktır. Cumhuriyet ülkenin ve bireylerin geleceğini güvence altına almaktır. Cumhuriyet halkın iradesine saygı göstermektir. Cumhuriyet toplumun değer yargılarına saygı duymaktır.

Cumhuriyet, uygarlaşmadır, çağdaşlaşmadır. Cumhuriyet çağdaş hukuktur. Cumhuriyet, uygarlık kültürünü topluma yaymaktır. Cumhuriyet sanatı ve sanatçıyı yüceltmektir. Cumhuriyet, ahlaki değerlere sahip çıkmak, toplumun ahlaki değerlerini yüceltmektir, Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesi olmak demektir. Cumhuriyet aynı zamanda Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni bilmek, okumak ve içselleştirmek demektir. Cumhuriyet onun içindir ki düşüncede genç olmaktır Cumhuriyet aynı zamanda zulme ve işgale karşı baş kaldırmaktır."

CHP Kırşehir İl Başkanı Ecz.Şeref Baran GENÇ ve Merkez İlçe Başkanı Doğan YILDIZHAN , mayasında özgürlük ve bağımsızlık ateşi bulunan cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, cumhuriyetin kuruluşuna giden süreçte seve seve canlarını veren şehitler ile o mücadelenin haklı ve onurlu nişanını taşıyan gazileri, günümüzde cumhuriyet ile cumhuriyetin kazanımlarının korumaya kararlı olanları saygıyla, sevgiyle selamlar Tüm Halkımızın Bayramını Kutlarız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, YÖNETİMİNDEN, 29, EKİM, BAYRAM, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı