Haber Detayı
23 Ocak 2019 - Çarşamba 09:30
 
CHP UĞUR MUMCU İÇİN ANMA MESAJI VERDİ
SİYASET Haberi
CHP UĞUR MUMCU İÇİN ANMA MESAJI VERDİ

CHP KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SELAHATTİN EKİCİOĞLU, 26'INCI ÖLÜM YIL DÖNÜMLERİNDE, HEMŞEHRİMİZ GAZETECİ UĞUR MUMCU İÇİN ANMA MESAJI VERDİ

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, mesajında, " Uğur Mumcu ileri görüşlü bir gazeteci, büyük bir vatansever ve onurlu bir insandı. Usta gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’yu, haince katledilişinin 26. yılında özlemle anıyorum." ifadelerini kullandı. Ekicioğlu, 24 Ocak 2001’de öldürülen Gaffar Okkan’la ilgili olarak paylaştığı mesajda da "Gaffar Okan, canı pahasına terör ile mücadele eden gerçek bir halk kahramanıydı! Faili meçhul bir cinayete kurban giden Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı saygıyla ve rahmetle anıyorum." ifadelerini kullandı.

1993 YILINDA ARACINA KOYULAN BOMBA İLE KATLEDİLEN GAZETECİ YAZAR UĞUR MUMCU'NUN ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE CHP KIRŞEHİR İL BAŞKANI ECZACI BARAN GENÇ BİR ANMA MESAJI YAYINLADI.

CHP Kırşehir İl Başkanı Eczacı Baran Genç,yayımladığı mesajında, "24 Ocak 1993 tarihinde karanlık eller tarafından arabasına konulan bir bombanın patlaması sonucunda yaşamını yitiren Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, ülkemizin yetiştirdiği sayılı ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak büyük bir şahsiyetti. Aydın kimliği ve başarılı meslek hayatıyla gazeteci olmasının ötesinde ömrünü Türkiye'nin çağdaşlaşma ve gelişme mücadelesine adayan ve kendisini "Kalpaksız Kuvayı Milliye" neferi olarak nitelendiren Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, yazıları ve eserleriyle kalemin kılıçtan keskin olduğunu ortaya koymuştur. Basınımızın onurlu ve korkusuz kalemi Uğur Mumcu'nun aramızdan ayrılışının 26. yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum." dedi.

CHP KIRŞEHİR MERKEZ İLÇE BAŞKANI DOĞAN YILDIZHAN UĞUR MUMCU'NUN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 26. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI

CHP Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan mesajında. "İnsanlara fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmalarını öğütleyen Uğur Mumcu araştıran, sorgulayan ve korkusuzca mesleğini icra eden bir gazeteciydi. Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri takip ediyor, araştırıyor ve irdeliyordu. Günümüzde küresel aktörlerin güç yarışına girdikleri Ortadoğu'da yaşanan gelişmeleri çeyrek yüz yılı aşkın bir süre önce görmüş ve bunları korkmadan yazıya dökmüştü. Ne yazık ki Uğur Mumcu'yu susturmak isteyenler, kalleşçe düzenledikleri bombalı suikast ile canına kıydılar. Hiç şüphesiz bu suikastın arkasındaki karanlık güçler Uğur Mumcu'nun temsil ettiği Kuvay-ı Milliye ruhunu hedef almışlardı. Ancak şu da bilinmelidir ki, bu topraklarda Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan yürüyen, Kuvayı Milliye ilke ve anlayışını benimsemiş, Cumhuriyet sevdalıları var olduğu sürece hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Bu düşüncelerle özgürlük, barış ve demokrasinin yılmaz savunucusu, basınımızın onurlu ve korkusuz kalemi Uğur Mumcu'yu aramızdan ayrılışının 26. yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, UĞUR, MUMCU, İÇİN, ANMA, MESAJI, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı