Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 20:39
 
ÇEVRE GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET
GÜNDEM Haberi
ÇEVRE GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker başkanlığındaki heyet Vali Sayın İbrahim Akın’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Vali Sayın İbrahim Akın, Dünya Çevre Gününün doğa koruma konusunda kamuoyunda duyarlılık yaratmak, çevre konusundaki sorunlara dikkat çekmek amacıyla kutlandığını söyledi.

Çevre temizliğinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için önemli bir konu olduğunu belirten Vali Sayın İbrahim Akın, "Sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı herkesin hakkıdır. Devletimiz gelecek nesillere daha temiz, daha yeşil bir çevre bırakmak ve çevre kirliliğinin önüne geçmek konularına hassasiyet gösterirken çocuklarımıza çevre bilincini aşılama adına da önemli çalışmalar yürütülmektedir.

Bizler de bu konuda yapılan çalışmaları önemsiyor, yakından takip ediyor, Kırşehir’deki mevcut ormanlık alanları korumak ve orman varlığını daha da arttırmak için gayret ediyoruz. Bu düşüncelerle, Dünya Çevre Gününü kutluyorum." dedi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker ve beraberindeki heyet de, çevre konusunda yapılan çalışmalara verdiği destekten ve gösterdiği ilgiden dolayı Vali Sayın İbrahim Akın’a teşekkür ettiler. Ziyaret, Dünya Çevre Günü etkinlikleri hakkında bilgiler verilmesi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇEVRE, GÜNÜNDE, ANLAMLI, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı