Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 16:10
 
Camiler ve Din Görevlileri Haftasına Özel Ziyaret
GÜNDEM Haberi
Camiler ve Din Görevlileri Haftasına Özel Ziyaret

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftüsü Mehmet Yaman ve beraberindeki heyet Vali Sayın İbrahim Akın’ı ziyaret etti. Vali Sayın İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, her yıl 1-7 Ekim arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın bu seneki temasının “Cami Hayatın İçinde, Hayat Caminin İçinde” olarak belirlendiğini söyledi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın dinimiz ve toplumumuz için önemli bir yeri olan camilerin önemini hatırlattığını belirten Vali Sayın İbrahim Akın, “Camiler, sadece ibadet ettiğimiz yerler değil, aynı zamanda Müslümanlar olarak kardeşliğimizi pekiştirdiğimiz, birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmaya vesile olan mekânlardır.

Toplum hayatında önemli yeri olan ve toplumumuza olumlu yönde manevî etki bırakan camileri diri ve canlı tutan bütün din görevlilerimizin haftasını tebrik ediyorum." dedi. Ziyaret, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlikler hakkında Sayın Valiye bilgi vermesi ile sona erdi. Camiler ve Din Görevlileri Haftası, ilimizde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Camiler, ve, Din, Görevlileri, Haftasına, Özel, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı