Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 20:19
 
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
Köyden kente göçle başlayan, ne köylü, ne kentli olabilen, bütün değer ölçülerinden kopmuş vahşi birer yaratık haline gelmiş, talandan, yalandan pay kapmaya çalışan “ben de isterem” çığlıklarıyla ve saldırganlığıyla öne çıkan topluluktur bu… Sıra bana gelir düşüncesi hakim kılınmış. Çünkü onların gözünde devlet malı denizdir.
GÜNDEM Haberi
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...

BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...

Kime kızalım? Batırılmış bu ülkeyi Kurtaranlara mı? Yoksa kurtarılmış bu ülkeyi batıranlara mı?

Osmanlı’yı yakıp, yıkan hasta adam, Osmanlı hanedanlarına mı? Yanmış, yıkılmış. İşgal edilmiş; Osmanlının küllerinden yeni bir devlet olarak hasta adamı hayata döndüren Mustafa Kemal Atatürk’e öyle mi?

Mustafa Kemal Atatürk’ün yanılgısı; Türkiye’yi bağımsızlığa kavuşturmuş olmasıdır. Aksi olsaydı,  bugün bu millet, Afganlılar, İranlılar, Iraklılar, Suriyeliler, Yemenliler, Suudililer, Faslılar, Tunuslular gibi özgürlük diye feryat edecekti. Ege denizinden Avrupa geçmek için Türkler ve Türklerin eşleri, oğulları, kızları bebekleri özgürlük yolunda boğulacaktı…

Bağımsızlığın mimarına küfredenler, Osmanlı paramparça eden Osmanlı padişahlarını neden küfretmezler. Kıbrıs ve Kudüs’ü İngilizlere satan ll. Abdülhamit nasıl baş tacı oluyor?

Hain Vahdettin'in amacı Mustafa Kemal'i Anadolu'ya git, Osmanlının geride kalan topraklarını kurtar değildir. Amacı başına bela olacağını bildiği için Mustafa Kemal'den kurtulmaktır.

Son Osmanlı hükümdarı, 115. İslam halifesi 61 yaşında olan Sultan Vahdettin İstanbul işgal edilirken 1 Eylül 1921 günü 18 yaşına yeni girmiş ‘Nimet Nevzat’ ile gerdeğe giriyor, ertesi gün İstanbul’un tapusunu İngilizlere teslim edip, Osmanlı hazinesini İngiliz muhribine yükleyip karılarıyla kaçan Vahdettin nasıl bir kahramandır? Sübyancılık o günden bugüne sirayet etmiş sâri hastalıktır.

Bu ülke bu milletin gözünün içine baka, baka soyuluyor… Milletten ses yok! Anlaşılır gibi değil!

Diyorlar ya! ‘Malı amma götürmüş, helal olsun’ diyenlerden sonra; bugün ‘Çalıyor ama çalışıyor’… Diyenlerden sonra… Yarın birileri çıkıp, ‘Ulan çaldım; ne var bunda’ dese! Bu hırsızı; ‘ulan ne dürüst adam. En azından çaldım arkadaş diyebiliyor’ diye alkışlayacak bir kitle var… Bu kitlenin diğer bir yüzü ‘milletin orasına amma koyduk’ diyen ve bu milletin iliğini kurutan bir adamın ülkeyi nasıl soyduğunu seyretmesidir.

Beyler bu Türk’tü! Öldü. Şu Kürt’tü! Öldü. O Aleviydi, öteki Sünni idi öldü. Solcuydu, Sağcıydı öldüler kelamlarına kılıf bulmak alçaklıktır. Esasta ölen insanlığın ta kendisidir haberiniz olsun…

Maaşları 200 bin liralara dayanmış hatta geçmiş yandaşların birkaç yerden aldıkları paralar kimlerin cebinden çıkıp bu rezil düzenin içinde olanların cebine aktarılıyor. Türk Telekom, kamu bankaları, Türkcell… Vakıflar bu paraları kimlerin cebinden alıyor. Ve suratsız, ahlaksız, insanlığı dejenere olmuş kişilere, kimliklere veriyor.

Devletin parası yoktur. Milletin parasıdır o para. Devletin malı yoktur. O mal milletin malıdır. Ben yaptım yoktur. Sen dahi bu milletin sırtından beslenirken ben yaptım değil. Milletin parasıyla yaptık vardır. Bu ülkenin ormanlarını, topraklarını Katarlıya, Kanada’lıya sattılar.  Limanlar gitti… Kime? Fabrikalar gitti kimlere? Bir kısmını yandaş aldı; ballı kaymaklı. Alanlar sıradan partili değil. Onlar bu işin içinde seçilmiş olanlar. Kazığın sivri tarafı iktidar yanlısına da giriyor.

Büyükelçilerin hiçbirinde liyakat yok. Partili, hatta Hoca efendiyle kol kola girmiş eski milletvekilleri. Bu memleketi FETÖCÜ generalin kardeşi İspanya’da, Amerika vatandaşı olan bir kadın Malezya’da temsil ediyor.

Bu ülkeden Erdoğan giderse! Ülke kurtulur mu? Bana göre, Erdoğan sebep değil, bir sürecin sonucudur. Onun gitmesi sorunu çözmez. Sorun bu milletin cehaletidir.

Yurt dışından gelen gurbetçi iktidarı övüyor. Gittiği ülkelerde yaşamın zor olduğunu söylüyor. Eline geçirdiği 2 bin Eouronun bu ülkede 20 bin Türk Lirası ettiğini konuşmuyor. Bu ülkeyi terk edip gâvurun kenefini temizlemeye, bokunu atmaya, köpeğinin mamasını yemeye razı oldum ve gittim demiyor. Bu ülke bana iş ve aş vermedi bunun için gurbete gittim süfli işlere razı oldum demiyor. Utanmıyor bu millete birde hakaret ediyor. Cehalet böyle boktan bir şey. Çıktığı bok çukurunu unutup, eline geçirdiği üç kuruş parayla kendini adamdan sayıp millete ayar vermesidir.

Sorun o değil ki; aşağılara, yani Erdoğan’dan sonra gelenlere bir bakın. Binali Yıldırımın sahip olduğu 36 milyar dolarlık servetinden. 28 adet gemisinden bahsediliyorsa… Gazeteler bu gerçeğin üzerini kalın, kaşlın çiziyorsa. Bu adamın çok değil 20 yıl önce belediye memuru iken, bu süreçte ulaştığı bu servetin hikâyesini bu ülkede bir yargıç aralayamıyorsa. Nasıl hukuk devleti olacaksınız?

Bana göre sorun budur…

Sorun belediyede kaynakçı olarak başlayan bir tıfılın 7 yıl içinde ulaştığı servettir. Danışmanın aracından çıkan 3,5 milyon Eourolardır. Sorun tulumba da bitirilen sudur. Sorun yastık altlarına göz dikmekte. Iban numarası atmakta. Bunca olumsuzluklara rağmen uzaya gideceğim, yerli milli adıyla konuşanların, kanal İstanbul yapacağım diyen adamın arkasından gidendedir.

Sorun Dünya Ekonomi gazetesinin iddiasıdır. Türkiye’den yurt dışına çıkartıldığı iddiası içinde olan 1 trilyon 650 milyar dolar vakasıdır.

Ve gerçek…

Sorun onu iktidara getiren, defalarca seçim kazandıran, bir sürü yolsuzluk ve yönetim skandallarına rağmen körü körüne peşinden giden halkın bir bölümüdür… Bu halk yığınının, Anadolu gelenek görenek ve ahlakla, haram helal kavramıyla, merhametle, şefkatle hiçbir ilgisi yoktur.

Köyden kente göçle başlayan, ne köylü, ne kentli olabilen, bütün değer ölçülerinden kopmuş vahşi birer yaratık haline gelmiş, talandan, yalandan pay kapmaya çalışan “ben de isterem” çığlıklarıyla ve saldırganlığıyla öne çıkan topluluktur bu… Sıra bana gelir düşüncesi hakim kılınmış. Çünkü onların gözünde devlet malı denizdir.

Şehirler kaçak mahallelerle, üzerinde demir filizler bırakılmış sıvasız çirkin yapılarla doldu. Suç oranı, kadına karşı şiddet, çocuklara cinsel taciz akıl almaz oranda büyüdü. Bunların bir sebebi var. Yönetim aczidir.

Bu kesimin hayatta en çok nefret ettiği model, uygarlaşma, kültür, temizlik ve eğitimdir. Kimse kendini aldatmasın. Bu kesim hangi yolsuzluk yapılırsa yapılsın, hangi skandal patlarsa patlasın liderinin arkasından gitmeye devam edecektir.

Yol, hastane, Havaalanı yaptım. Diyor. Yahu, hangi parayla yaptın? Kimin parasıyla yaptın o beşli müteahhide, İngiliz tefecilere ödenen faizler. Debdebeli yaşam. Saraylar, uçaklar daha kim bilir daha neler, neler! Kimin parasından bunları ödüyorsun, soran yok, sorgulayan yok.

Devletin bütçesi yoktur, o bütçe halkındır, devletin bütçesi açık vermez, halkın bütçesi açık verir, bu paralar halkındır. Halk bunları sorgulamadıkça, daha doğrusu sorgulayacak eğitim ve bilgi seviyesine gelmedikçe, bu ülke daha çok buhranlar ve krizler yaşar.

Merak ediyorum; kendisi yoksul. Bir dilim ekmeğe muhtaç. İktidar bunlara değil, kendi seçilmişlerine bakıyor ve bunu da görüyorken. Muhafazakar olduğunu iddia eden kitle, Nasıl oluyor da, kul hakkı yiyen, 5 yerden hem de güllabi maaş alanları, hırsızı, yalancıyı, ahlaksızı alkışlayıp nasıl beş vakit namaz kılıyor. Lümpenlik budur. İşte bunu anlamak mümkün değil. Küçük çalanın hırsız, büyük çalanın kahraman olduğu bir ülkede yaşıyorum demek... Sıra beklemek! Ahlak mı?

Gerçek bu ülkenin siyasi tarihi içinde saklı. Bir kez olsun o sayfaları açıp okuyun. Desem!

Eğer bir gün Erdoğan’ın siyasi hayatı bitse bile, bu halk kendisine aynı onun gibi bir lider bulacaktır, ya da onu da kendisine benzetecektir.   Onun için Türkiye her on, bilemedin on beş senede bir böyle siyasi ve ekonomik krizler yaşamaya mahkûmdur. Bunun içindir ki; Erdoğan bu sürecin bir sonucudur, bu olanların sebebi değildir.

Türkiye’de kafası çalışan, çalışkan iyi eğitim almış insanlar mühendis, bilim adamı olurlar. Daha az eğitim alanlar ise ekonomi okurlar ve bu mühendislerin çalıştığı şirketleri idare ederler. Eğitim seviyesi daha aşağıda olanlar ise siyasetçi olurlar, işte şirketleri parayı pulu yöneten onlardır. Daha aşağıda eğitimi olanlardan askerler polisler çıkar. Siyasileri korkuturlar ve istediklerini yaptırırlar. En az eğitim alanlar ise din adamlarıdır. Din baronları her kesime sözlerini geçirirler. Çünkü bunların işi din ticaretidir. Korku ve ölümdür… Bunlar bu Dini seremoniye dönüştüren, ikonlara ve ritüellerle boğdurarak beslenirler.  Bu döngüyü kıran ülkelerde işler iyi gider, kıramayan ülkeler ise! Bizim yaşadıklarımızı yaşarlar…

“Rüşvetin Belgesi mi olur lan pezevenk”… Belgeselini zamanı geldiğinde sizlerle paylaşacağım.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, ÜLKEDE;, MAYINA, BASMADAN, YÜRÜYEBİLMEK...,
Yorumlar
Diğer Haberler
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor