Haber Detayı
24 Mart 2021 - Çarşamba 22:51
 
Bu şehrin yığılmış onlarca sorunları var!
Bu şehrin sorunlarını masaya yatırıp, çözüm üretmek için STK’lar bir araya geldi “Çalıştay” düzenledi… Siyasiler lütfedip; bu Çalıştay’a teşrif edip, kentin önceliklerini STK Başkanlarının ağzından dinleme nezaketini göstermediler… Bu beyler bulunmaz Hint kumaşları değiller. Sürelerinin bitmesine sayılı günler kaldı. Ya sonra! Sırtınız pek, kasalarınız kavi, biriniz şirketinin başına. Diğeri Üniversitede ki görevine… Böylelikle bu şehrin kalabalığına yeniden karışacaksınız. Doğrumu? Doğru. Size sorulduğunda bu şehre dair ne anlatacaksınız bu millete? Yoksa sizler, bu şehre hiçbir şey yapmadan ölünceye kadar sağlanan ikbalden mi söz edeceksiniz? Hangi yüzle bu şehrin insanların gözünün içine bakabilecek cesareti kendinizde bulabileceksiniz? Doğruları yazdığı için Mustafa bağ ile mahkemelik olduğunuzu mu? Sahi bu halka ne anlatacaksınız?
GÜNDEM Haberi
Bu şehrin yığılmış onlarca sorunları var!

BU ŞEHRİN MİLLETVEKİLLERİ HANGİ İCRAAT VE GİRİŞİMLERİ İLE KENDİLERİNİ NASIL ANLATIYORLAR?

Yalanlar ve Oyalamalar… Kırşehir’de İktidar ve Muhalefet…

Yıllar önce yazmış olduğum bir yazım da, “Kırşehir’in Cumhuriyet nimetlerinden alacağı var. Devlet bu borcunu mutlak ödemelidir. Bu şehrin kimseyle kavgası yok. Siyasi düşünceden ötürü, dışlandık. Cezalandırıldık. İlçe yapıldık… Kütüphanemiz, Müzemiz boşaltıldı. Çöp varillerine kadar kamyonlara yüklenip bu şehirden taşınıp gitti. Kasabadan vilayet yaratanlar, Kırşehir üzerinden yarattıkları ilçeye bir de tarih yazdılar. Bu şehir payına düşeni yıllarca almadı. Milletvekili sayısı altıdan üçe düştü. İdari sınırları daraltıldı. Milletvekilleri hiç kızarmadı. Hiç utanmadı”.

Bu yazımın üzerinden yaklaşık 15 yıl geçti… Ne değişti? Bu şehir! Bugün hangi siyasi düşünce karşıtı olarak cezalandırılıyor? Bu şehre yatırım adıyla 19 yıldır çivi çakmayanların, ahkâm kesmesi hiçte ahlaklı değil... Birde etliye sütlüye karışmayan sessiz sedasız muhalefet. Sahi bu millet size niçin oy verdi?

Düşünmek kendinizi hiç sıkmayın. Yakın zaman içinde bu şehirde oluşmuş aşağıya sıralayacağım konular sizin ne olduğunuzu sanırım anlatacaktır! Unutmayın yatırım istihdam yaratır. Yatırımınız nedir?

Bu şehrin sorunlarını masaya yatırıp, çözüm üretmek için STK’lar bir araya geldi “Çalıştay” düzenledi… Siyasiler lütfedip; bu Çalıştay’a teşrif edip, kentin önceliklerini STK Başkanlarının ağzından dinleme nezaketini göstermediler… Bu beyler bulunmaz Hint kumaşları değiller. Sürelerinin bitmesine sayılı günler kaldı. Ya sonra! Sırtınız pek, kasalarınız kavi, biriniz şirketinin başına. Diğeri Üniversitede ki görevine…  Böylelikle bu şehrin kalabalığına yeniden karışacaksınız. Doğrumu? Doğru. Size sorulduğunda bu şehre dair ne anlatacaksınız bu millete? Yoksa sizler, bu şehre hiçbir şey yapmadan ölünceye kadar sağlanan ikbalden mi söz edeceksiniz? Hangi yüzle bu şehrin insanların gözünün içine bakabilecek cesareti kendinizde bulabileceksiniz? Doğruları yazdığı için Mustafa bağ ile mahkemelik olduğunuzu mu? Sahi bu halka ne anlatacaksınız?

Bu şehrin yığılmış onlarca sorunları var!

Bu şehrin çevre yolu rant yoluna dönüştü. Bu yolun yapım işi Hastane taşıma işi başlayıp, yeni imar planları ile Belediye üzerinden yapılacak… Kısaca “Devlet Yolu” olmayacak… Rantın, köşe dönücülüğün abidesi olacak. Bunları ben söyleyeceğim muhalefet milletvekili ağzını açmayacak.

Be Allah kulu! Sizlerin, kuracak bir cümlenizde mi yok? Ve CHP İl başkanı seçim yaklaşınca birbirinizi yeme yarışı da başlayacak, ya sonra?

CHP milletvekili!

Halka rağmen. Tepkilere rağmen hastaneyi taşıma... Nereye? AEÜ Kampus alanı bölgesine… Niçin? Bu inat neyin nesidir? Bilen yok. Konuşan yok. Bir tek cümle kuran yok. 8 yaşındaki hastanenin suyumu çıktı diyen yok. Yetersiz olan nedir diyemiyorsanız, yatak kapasitesini kıyaslayın yenisiyle. Kars yaptı. Olmadı. Yürümedi. Kapattılar. ‘Yazık değil mi bu milletin parasının üç beş rantiyeciye peşkeş çekilmesine’ diyemiyorsunuz. Bende size bu rantın ortağı mısınız desem?

CHP Milletvekili Tıp Fakültesine bağlı bir doktor. Bu konuda iki laf ederse zulfiyare dokunur. Tilki misali dönüp dolaşıp geleceği yer AEÜ. Yanan nasılsa milletin çarığı. Siyasi partilerin diğer temsilcileri. Ve de CHP İl başkanlığı. Tık ses yok. Bu şehirde yaşamıyor musunuz?

Belediye ile bir şirket arasında arazi revize planı doğrultusunda 1 milyon liracık dedikodusu ayyuka çıktı. Sizlerden tık ses yok…

Eski hastane arsası ağız sulandırıyor. Karayolları arsası kelepir, alıcısını bekliyor. Şehri 1954’te ilçe yapanları aratmadınız be anam, babam…  Millet hayrına bir şeyler yapın Allah aşkına. Havaalanı arsası Cezaevi oldu. Geriye kalan kısmı kapanın elinde kaldı. Mutlak tarım alanların bir kısmı endüstriyel hayvan ahırları olurken, bir kısmı endüstriyel sera oldu. Diğerleri tam köy kondu tanımıyla bir kirliliğe itilip “hobi” alanları oldu… Meralar yağmalandı… Kısaca toprak üstüne topraksız tarım kondu. “Taş devletten. Kuş devletten”… Birileri ceplerini doldururken, hep birlikte seyrediyoruz bu muazzam kirliliği.  Hadi ben seyrediyorum da. Hadi ben içim acıyor, feryat ediyorum da. Sizin hiç mi içinize bir damla sızı çökmüyor. Kırşehir sizlerin sayesinde ölüyor, görmüyorsunuz be anam babam… Oysa sizler hangi manifestolarla seçilip bu millete ışık olmak için ne yalanlar söylediniz. Milletin sırtından sizler kazandınız ömür boyu ikbal içinde yaşamayı. Ana muhalefet partisinin tek milletvekili. Ne dersin bu kirliliğe. Çiftçinin canı çıkarken, bu çıkar arkadaşlığını perdesini bir aralayıversen. Veya İl başkanı ve avenesi. Ne dersiniz?

Hani iktidar milletvekilleri tren getireceklerdi ya? Getirmediler. Getiremediler. Ya siz muhalefet dut yemiş bülbül kesildiniz be muhteremler.

Valilik binası uçup gitti. Kim bilir nereye, kaç yıl sonra kondurulur bilmem ama. Yerel haberleri okumayan Muhalefet Milletvekili ve Belediye başkanı ortaya çıkan haberlerden 3 ay sonra valilik binasının devredildiğini; vali beyden öğreniyorsa. Size ne demek gerekiyorsa onu demek gerekmez mi? Siz bu şehrin şehremini ve mebusu değil misiniz? Kendirli’ye iş yapmıyor diye kızıyoruz da. Siz lal mı oldunuz? Konuşma ve duyu organınız mı yitirdiniz? Neden sorgulamıyor.  Neden bir cümle kurmuyor.

AKP Milletvekili ve Rektör hastane taşınsın diyor. Niçin. Sorgulayan yok. Hastanede doktor yok. Antikor ölçümü için dünün ilçesi Kırıkkale’ye gidin diyorlar. Endoskopi yapılamıyor. Gastroenteroloji uzmanı yok.  MR için gün aylara uzayan veriliyor. Sadece bu değil ki sıkıntı. Bütün dallarda sıkıntı var. Fakülte doktorları bir tarafta bakanlık doktorları bir tarafta. Bir tarafta döner sermayeden pay tam. Diğer tarafta kaçan, kaçana. Pandemi bölümü yapamayan. Eski Fizik tedavi hastanesini konuk evi projesi olarak değerlendiren anlayış, mehlemi bol bulmuş. Haberin var mı sayın vekil. Bu sağlık sınıfı içinde sürünen bu millet sizlere oy veren insanlar. Sağlık çalışanları mutsuz. Sağlık çalışanları haklarını alamıyor. Bir özel hastane çalışanına bir yıl aştı tek kuruş ödeme yapmadı. Devletin dolandırılmış olabileceğini yazdım. Taştan ses çıktı. Ne SGK’dan, nede Defterdarlıktan bir cümle kurulmadı. Hemşirelere 90 lira döner sermayeyi layık görenler, karıları raporlu olmasına rağmen bu paradan pay aldılar: kimseden ses seda çıkmadı. Duymadınız mı? Birisi söylemedi mi. Siz bu milletin neresini savunacak kabiliyete hâkimsiniz ki?

Yeri gelmişken! Muz kabukları çok tehlikeli!

Başhekim kent Park civarında yürüyüş yaparken düşmüş parmakları kırılmış, kolunda çatlak ve boynunda disk kayması varmış. Bana beyefendinin fotoğrafını gönderenler böyle dedi. “Düşmüş”.  Hani bir zamanlar Hakkı Mahlut üzerinden bana kafa tutuyordu da. Bende geçtiğimiz hafta Araç muayene istasyonunda betona düştüm. Parmaklarımda, kolumda ve boynumda hiç hasar olmadı. Sanırım beslenmeden dolayı! Yinede geçmiş olsun.

Başka çerçeveden baksak!

Bu şehrin 550 binin üzerinde canlı hayvan varlığı var. Ama veterinerlik fakültesi yok. Hayvan yetiştirici feryat ediyor. Üniversite Kırıkkale ve Aksaray’ı öneriyor. Petlas’ın dibindeki Kervansaray kampusu satılıkta. Duydun metin İlhan vekil. Haberin var mı CHP İl teşkilatı. Satılan bu milletin malı. Çarçur edilen bu şehrin malı. Bu şehrin insanına rağmen, kim kimin malını satıyor diyemiyorsunuz!

Karakurt kaplıcası çürüyor. Kacabey kavaklığı milli park oluyor. Çevre erozyonu, Eko kaçakçılı almış başını gitmiş. Bir gelişim planı olmayan şehirde milletvekilisiniz.

Diyorum ki; Üzülüyorum. Bu güzel ülke için… Üzülüyorum yağmalanan doğasına. Üzülüyorum geleceği yağmalanan, bebekler için, çocuklar için, gençler için, gencecik babalar ve anneler için... sizin üzüldüğünüzü düşünmüyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, şehrin, yığılmış, onlarca, sorunları, var!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Kanadalı şirket Türkiye’den 1 milyar dolar tazminat istedi
Kanadalı şirket Türkiye’den 1 milyar dolar tazminat istedi
Pandemi Toplantısı Yapıldı
Pandemi Toplantısı Yapıldı
İl Genel Meclis Başkanımız Çelik’ten Ramazan Ayı Mesajı
İl Genel Meclis Başkanımız Çelik’ten Ramazan Ayı Mesajı
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
 il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
 Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan