Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 23:04
 
Bu Küçücük Şehri Mütemadiyen Soydular!
Ne çok haini varmış bu ülkenin! Hem de kendi elleriyle toprağında büyütüp, suyunu verip ekmeğiyle beslediği! Yüksek mevkilere getirip kendi elleriyle yerleştirdiği… İlhan Selçuk…
GÜNDEM Haberi
Bu Küçücük Şehri Mütemadiyen Soydular!

Ne çok haini varmış bu ülkenin! Hem de kendi elleriyle toprağında büyütüp, suyunu verip ekmeğiyle beslediği! Yüksek mevkilere getirip kendi elleriyle yerleştirdiği… İlhan Selçuk…

Geçmişten bugüne görüyorum ki; değişen hiçbir şey yok. Doğruyu bulmak, zekâ ve akıl meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur… Doğruları yazmak sizi yargıç karşısına çıkartıyorsa. Muhatapları siyasi argümanlar dâhil, hep birlikte sizin üzerinizde her türlü iftira kazanının altına odun atıyorsa, iyi biliniz ki; gerçeği görmezden gelmenin ötesinde ‘Pisliği’ örtmenin ötesinde bir eylem biçimidir…

'Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler;

Kimi hırsız, kimi alçak, kimi deyyus! Dediler…

Künyeni almak için, partiye ettim telefon.

Bizdeki kayda göre, şimdi o meb’us dediler'!.. Neyzen Tefik.

Kırşehir’i ‘Termal Turizme’ açacağız fetvalarıyla!!! Önce Saltanat…

Kırşehir’de Özel İdareye bağlı;  adı ‘Terme Kür merkezi’… Burası kısaca bir ‘Kasaba Hamamı’… Ayaklarında, Kollarında, Parmaklarında sızısı olanların koşup gittiği bir termal banyo. Bu banyo bir protokolle;Eski Rektörler döneminde olmayan Tıp Fakültesi , Ahi Evran Üniversitesine ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ yapılmak üzere devredildi. Kaplıca kapatıldı.

Ya sonra!!! Yağmurlar yağdı izler körlendi…

Karakurt kaplıcası Aksaray milletvekilinin bir yakınına emanet edildi. Kısaca Siyasetçinin döner sermayesi. Karakurt işletmecisi siyasetçi muhteremi yıllarca bu kaplıcayı işletti. Vergi ödemek bir tarafa, Özel İdareye tek kuruş ödemeden çekip gitti. Valilik bu kişiyle mahkemelik oldu. Karakurt Kaplıcası çürümeye terk edildi. Bu adamda sütçü beygirine binip Üsküdar’a geçti.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında; (Tutanaklarda Mevcuttur) ve yazılarımda Karakurt Kaplıcasının Üniversiteye devredilmesini, Davulağılı-n-da bulunan ve Üniversiteye ait dinlence kampına yakın olduğunu, bölgenin bu vesile kalkınacağını anlattım. Kabul görmedi. Tarihsel öğeye sahip bu kaplıcada şimdilerde, üniversite girişimleriyle Domates ve Salatalık yetiştiriciliği yapılıyor.

İlk İhbar

Üniversiteye devredilen Terme kür merkezinden geldi. ‘İhalede yolsuzluk’. Ortada şartname diye bir şey yok. Yazıyorum cevap veren yok. Telefon açıyorum muhatap yok. Birkaç gün sonra Ahi Polis Karakoluna çağrıldım. Beyanla; Mal ve Gelir tespitim yapıldı. 10 gün sonra mahkemeye çıkartıldım. Onlarda iki avukat. Ben tek başıma. Onlar hep haklıydılar. Bu dava dürüst yargıçların sayesinde lehime sonuçlandı.

Tıp fakültesi olmayan üniversitenin; ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nden gelen ihbarlar enteresandı. Fitness (Kondisyon, Geliştirici) cihaz alımı, yenileme, restorasyon ve ilave inşaat ihaleleri hep aynı tanıdık kişilere veriliyor, müteahhit sevicilik artık ayyuka çıkmıştı. 

İlk keyif havuzlar ortaya çıktı. Soğuk, Ilık ve Sıcak havuzlar. Milletvekilleri için, vali bey, Rektör ve diğer kalburüstü insanlar için ultra lüks odalardan bahsediliyordu. Görmeye gittiğimizde odaları açmıyorlar. Tadilat var bahanesiyle savuşturuyorlardı.

Araştırma yerine. İyi geçinin telkiniydi…

YÖK yazıları ihbar olarak değerlendirip üç müfettiş gönderdi. Enteresan olan neydi biliyor musunuz. Bu müfettişler tadilatla 5 yıldızlı bir tatil merkezine dönüştürülen ihalelerinden rezalet ve soysuzluk akan bu merkezin odalarında ekmek elden su gölden ağırlandılar…

Üniversite, hurdalığını sattılar. Adamlar o kadar cozutmuştuki, depoda bulunan mezuniyet platformunu da TIR’a yükleyip hurda niyetine Kayseri’de satmışlardı. Bir kadın çalışan; Rektörden hurda kâğıtları istemiş O’na da hurda kâğıtları satma izni verilmişti. Herkese para verildiği, kayıtların kara kaplı bir defterde yazılı olduğu söyleniyordu. (Mahkeme Tutanaklarında var) ne hikmetse bu kara kaplı defter bir türlü bulunamamıştı. Gayri ahlaki ilişkiler ayyuka çıkmış. Bu ilişkilerle ilgili 27 kadın çalışanın ifadesi YÖK müfettişleri tarafından alınmıştı. Asılları mahkemeye verildi. Fotokopileri benim arşivimde.

Milletin malı deniz. Ye oğlum ye! Millette mal bitmez. Sen iste, yeter ki! O! Verdikçe verir sana…

Üniversitenin Tıp Fakültesi yoktu ama ‘Dekanı’ vardı. Rektör ve yardımcıları, Üniversite Genel Sekreteri ile Dekan hazretleri A-4 kâğıt üzerine yazılmış bir protokolle döner sermayeden (Yoksulların muayene ücretleri) pay almaya başladılar. Saltanat arabaları, (Audi, Mercedes, BMW) sırça makamlar caba-sı-y-dı bu işin farklı yanıydı...

Yağma Hasan’ın böreği…

Hastane yapımı yeri tespit edildi. Eski köy hizmetleri binası yıkılacak yerine 400 yataklı Devlet hastanesi kondurulacak. Köy Hizmetleri binası yıkımı öncesi eski binaların tüm restore işleri tamamlandı. Kapı ve pencereleri, Kalorifer sistemleri yenilendi. Ofis mobilyaları, bilgisayarlar değişti. Kırşehir’in milyon liraları birilerinin cebine aktarıldı ve bina yıkıldı. Eski yıkılan valilik binasının ofis malzemeleri bir hurdacıya verildi. Kim verdi. Kaç paraya verdi! Meçhul. O günlerde de kimleri aramadım ki! Cevap veren olmadı. Genel sekreter, “Bizle alakası yok. Valilik vermiş olabilir” demişti…

Sıkıntıyla gelen yenilikler!!

Bölge sel yatağı tehdidi altında olduğu için alt geçit yerine üst geçit formülü uygun bulundu. Geçit yapım inşası süresince onlarca insan öldü. Maddi trafik kazaları oldu. Onların lügatinde “Ölenler ölür kalan sağlar bizimdir”… Sözcüğü anlam kazanırken, beyler bu ağdalı işlerden temiz paralar kazanıyordu. 40 milyona ihale edilen yol, 80 milyon liraya hizmete açılıyor.

Boztepe yolu ‘İyileştirme’ çalışması için ismi bilinmeyen Adapazarı plakalı kamyonların çalıştığı, ormanlık bölgenin talan edildiği, Kara Yolları Bölge Müdürlüğünce 7 milyon liraya 9 ay süre içeriğiyle müteahhide veriliyor. Yol 2,5 senede sonra açılıyor Müteahhit tam 12 kat fazla para alıyor. Kırşehir valisi yolu trafiğe kapattırıyordu.

Yeni Hastane Kırşehir’e 800 milyon liraya mal oluyor. Hastane iç kavgası, koltuk savaşlarına dönüşüyor. Siyasiler yakınlarını bir, bir açtıkları koltuklara yerleştiriyor. Doktorların bir kısmı yerel siyasilerin koltuk altı terini alırken, bir kısmı işi Ankara’dan bağlama yolunu tercih ediyor ‘yandaş olmayanlar’ dışlanıyor. Bir kısmının tayinleri çıkıyor. Bir kısmı yazılarımdan ötürü gazeteyi arayıp bana hakaretler yağdırıyordu.

Kantarın topuzu, öylesine kaçıyor ki; yeni hastane diğer şehirlerde ki hastanelerin kartlarını dağıtır olup komisyonculuğa soyunuyor.

Yetmiyor Ek bina yapılıyor.

Eski Hastane binası henüz yıkılmamıştı. Yazılarımda eski hastane binaların bulunduğu alana Tıp fakültesinin yapılabileceğini mevcut hastanenin fiziki kapasitesinin artırımı için bölgenin Kervansaray dağları (Kuzey/Doğu) istikametine doğru genişleyebileceğini içeriyor.

Yıllar sonra Devlet Eski hastane ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu yıkıldı. Ortaya devasa alan çıktı. Bu alan kimlerin ağzının suyunu akıtmadı ki! Şehrin merkezinde. Hem de şehrin batı yönünde.

İlk işaret

Kırşehir Devlet Hastanesi Ek bina (150 Yatak Kapasiteli) Boşalan Devlet Eski hastane ve Sağlık Meslek Yüksek Okulunun yerine bu başlık ile proje oluşturuldu.

Proje bilgileri. 

İl Kırşehir

Proje No. Hastane 100 yatak üstü.

İhale. SB (Sağlık Bakanlığı)

Oturum Alanı. 0m²

Yatak sayısı. 150

Proje müellifi yüklenici firma. Koçak Mimarlık.

Arsa alanı. 34.904 m²

Kontrollük. SB (Sağlık Bakanlığı)

Kapalı alan 30.000 m²

Fiziki ilerleme 0… Kısaca Şu. Boş arsanın 150 yataklı hastane için proje ihalesi yapılmış. Bu projeyi ‘Koçak Mimarlık’ hazırlamış ve Sağlık Bakanlığı kabul etmiş.

Bu projeyi çöpe atan bir akıl ortaya çıkıyor ve yeni bir hastane yapımı için Bağbaşı Kampüsünü işaret ediyor. Bu önerinin sahibi İl başkanlığı bir nedenle elinden alınmış, hasbelkader milletvekili olmuş Mustafa Kendirli’den geliyor. Amaç Hizmet mi?  Rant mı?  Anlayacağız.

Kuran-ı kerim, “kul hakkı yeme” diyor. İncil “Komşunun malını çalma” diyor. Zebur “Rab hırsızları affetmez” diyor. Tevrat “Hırsızlık yapma” diyor. Öküze tapan adam “çalma” diyor. Suratına 1 liralık maskeyi alamayanların alın terinden Çalanlar, talan ve vurgunun içinde yaşayanların; sahi dini nedir?

Yarın ola hayrola.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Bu, Küçücük, Şehri, Mütemadiyen, Soydular!,
Yorumlar
Diğer Haberler
 BAŞARIMIZLA ÖRNEK İLK 5 İL ARASINDA YER ALDIK
BAŞARIMIZLA ÖRNEK İLK 5 İL ARASINDA YER ALDIK
TSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI
TSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI
KIRŞEHİR’DE TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYON
KIRŞEHİR’DE TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYON
BU ŞEHİR SİZLERİN SİYASETİNDEN YORULDU
BU ŞEHİR SİZLERİN SİYASETİNDEN YORULDU
Başkan Ekicioğlu Her Gün 51 Bin Lira Kâr Ediyoruz
Başkan Ekicioğlu Her Gün 51 Bin Lira Kâr Ediyoruz
Prof. Dr.Görür: Minimum 7,3
Prof. Dr.Görür: Minimum 7,3'lük deprem geliyor, şakası yok
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİNDE SONA GELİNDİ
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİNDE SONA GELİNDİ
Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Turuncu Bayrak Ödülü Aldı
Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Turuncu Bayrak Ödülü Aldı
KIRŞEHİR CHP İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI İYİ PARTİYİ ZİYARET ETTİLER
KIRŞEHİR CHP İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI İYİ PARTİYİ ZİYARET ETTİLER
Kırşehir – Ortaköy Karayolunda Korkunç Kaza
Kırşehir – Ortaköy Karayolunda Korkunç Kaza
HALİM HOCA SERT KONUŞTU
HALİM HOCA SERT KONUŞTU
YKS
YKS'de İkinci Oturum Sona Erdi
 Sarma Sigara İçenlere  Kötü Haber!
Sarma Sigara İçenlere Kötü Haber!
BOŞ OLAN OKULLARIN MÜDÜRLERİ ATANDI
BOŞ OLAN OKULLARIN MÜDÜRLERİ ATANDI
Bakan uyardı: Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır!
Bakan uyardı: Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır!
 BÜYÜK OZAN NESET ERTAS
BÜYÜK OZAN NESET ERTAS'IN ADINA KURULAN GUZEL SANATLAR FAKULTESI, ILK MEZUNLARINI VERDI
TOBB MEYBEM SINAV VE BELGELENDİRME HİZMETLERİ KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİYLE VERİLMEYE BAŞLAMIŞTIR
TOBB MEYBEM SINAV VE BELGELENDİRME HİZMETLERİ KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİYLE VERİLMEYE BAŞLAMIŞTIR
YILMAZ’DAN, YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI DİLEĞİ
YILMAZ’DAN, YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI DİLEĞİ
Genel İş Sendikası Kıdem Tazminatına Gasp Maskesi
Genel İş Sendikası Kıdem Tazminatına Gasp Maskesi
YİNE İNTİHAR VAKASI
YİNE İNTİHAR VAKASI
Vali Akın Sınava Girecek Öğrencilere Mesaj Yayınladı.
Vali Akın Sınava Girecek Öğrencilere Mesaj Yayınladı.
 VATAN HOCANIN YKS İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
VATAN HOCANIN YKS İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
GELIN-DAMAT MASKESIZ DANS ETMEYECEK
GELIN-DAMAT MASKESIZ DANS ETMEYECEK
Gece Alkol Satana 320 Bin Lira Ceza
Gece Alkol Satana 320 Bin Lira Ceza
Cami tuvaletinde kız çocuğuna cinsel istismara 10 yıl hapis
Cami tuvaletinde kız çocuğuna cinsel istismara 10 yıl hapis
YKS ÖNCESİ SINAV MERKEZLERİ’Nİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
YKS ÖNCESİ SINAV MERKEZLERİ’Nİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Başka kim ! Kimler !!!
Başka kim ! Kimler !!!
BELEDİYE İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI
BELEDİYE İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE İŞ YERİNİ SOYAN HIRSIZLAR YAKALANDI
MÜFİT GÖÇEN MAZBATASINI ALDI
MÜFİT GÖÇEN MAZBATASINI ALDI
TÜİK 2019 Ölüm ve Ölüm Nedenleri İstatistiklerini Açıkladı.
TÜİK 2019 Ölüm ve Ölüm Nedenleri İstatistiklerini Açıkladı.
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.
Derdimiz İnek İle Danada. Sizin Derdiniz Döndü İle Dönede.
YAVAŞ
YAVAŞ'TAN BARO BAŞKANLARINA DESTEK
VALİ AKIN İNŞAATI DEVAM EDEN OKULLARI GEZDİ
VALİ AKIN İNŞAATI DEVAM EDEN OKULLARI GEZDİ
TSO
TSO'DAN BİR LOBİCİLİK BAŞARISI DAHA
TRAFİK KAZASI BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
TRAFİK KAZASI BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
 56 Baro Başkanı Oturma Eylemi  Başlattı
56 Baro Başkanı Oturma Eylemi Başlattı
Güler misin, ağlar mısın?
Güler misin, ağlar mısın?
A tipi kan grubu olanlar coronayı daha şiddetli yaşayabiliyor
A tipi kan grubu olanlar coronayı daha şiddetli yaşayabiliyor
TÜRKİYE’DE KORONADAN 1248 YENİ VAKA
TÜRKİYE’DE KORONADAN 1248 YENİ VAKA
VALİ İBRAHİM AKIN’IN “BABALAR GÜNÜ” MESAJI
VALİ İBRAHİM AKIN’IN “BABALAR GÜNÜ” MESAJI
15 TEMMUZ GAZİSİ KIRŞEHİR
15 TEMMUZ GAZİSİ KIRŞEHİR'Lİ AHMET ÇAĞLAR VEFAT ETTİ
BALKONDAN DÜŞTÜ, HAYATINI KAYBETTİ
BALKONDAN DÜŞTÜ, HAYATINI KAYBETTİ
YILMAZ, Babalar Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.
YILMAZ, Babalar Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.
ÇİLEM DOĞAN
ÇİLEM DOĞAN'ın tarihi savunması;
Haber Yazılımı