Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 23:04
 
Bu Küçücük Şehri Mütemadiyen Soydular!
Ne çok haini varmış bu ülkenin! Hem de kendi elleriyle toprağında büyütüp, suyunu verip ekmeğiyle beslediği! Yüksek mevkilere getirip kendi elleriyle yerleştirdiği… İlhan Selçuk…
GÜNDEM Haberi
Bu Küçücük Şehri Mütemadiyen Soydular!

Ne çok haini varmış bu ülkenin! Hem de kendi elleriyle toprağında büyütüp, suyunu verip ekmeğiyle beslediği! Yüksek mevkilere getirip kendi elleriyle yerleştirdiği… İlhan Selçuk…

Geçmişten bugüne görüyorum ki; değişen hiçbir şey yok. Doğruyu bulmak, zekâ ve akıl meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur… Doğruları yazmak sizi yargıç karşısına çıkartıyorsa. Muhatapları siyasi argümanlar dâhil, hep birlikte sizin üzerinizde her türlü iftira kazanının altına odun atıyorsa, iyi biliniz ki; gerçeği görmezden gelmenin ötesinde ‘Pisliği’ örtmenin ötesinde bir eylem biçimidir…

'Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler;

Kimi hırsız, kimi alçak, kimi deyyus! Dediler…

Künyeni almak için, partiye ettim telefon.

Bizdeki kayda göre, şimdi o meb’us dediler'!.. Neyzen Tefik.

Kırşehir’i ‘Termal Turizme’ açacağız fetvalarıyla!!! Önce Saltanat…

Kırşehir’de Özel İdareye bağlı;  adı ‘Terme Kür merkezi’… Burası kısaca bir ‘Kasaba Hamamı’… Ayaklarında, Kollarında, Parmaklarında sızısı olanların koşup gittiği bir termal banyo. Bu banyo bir protokolle;Eski Rektörler döneminde olmayan Tıp Fakültesi , Ahi Evran Üniversitesine ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ yapılmak üzere devredildi. Kaplıca kapatıldı.

Ya sonra!!! Yağmurlar yağdı izler körlendi…

Karakurt kaplıcası Aksaray milletvekilinin bir yakınına emanet edildi. Kısaca Siyasetçinin döner sermayesi. Karakurt işletmecisi siyasetçi muhteremi yıllarca bu kaplıcayı işletti. Vergi ödemek bir tarafa, Özel İdareye tek kuruş ödemeden çekip gitti. Valilik bu kişiyle mahkemelik oldu. Karakurt Kaplıcası çürümeye terk edildi. Bu adamda sütçü beygirine binip Üsküdar’a geçti.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında; (Tutanaklarda Mevcuttur) ve yazılarımda Karakurt Kaplıcasının Üniversiteye devredilmesini, Davulağılı-n-da bulunan ve Üniversiteye ait dinlence kampına yakın olduğunu, bölgenin bu vesile kalkınacağını anlattım. Kabul görmedi. Tarihsel öğeye sahip bu kaplıcada şimdilerde, üniversite girişimleriyle Domates ve Salatalık yetiştiriciliği yapılıyor.

İlk İhbar

Üniversiteye devredilen Terme kür merkezinden geldi. ‘İhalede yolsuzluk’. Ortada şartname diye bir şey yok. Yazıyorum cevap veren yok. Telefon açıyorum muhatap yok. Birkaç gün sonra Ahi Polis Karakoluna çağrıldım. Beyanla; Mal ve Gelir tespitim yapıldı. 10 gün sonra mahkemeye çıkartıldım. Onlarda iki avukat. Ben tek başıma. Onlar hep haklıydılar. Bu dava dürüst yargıçların sayesinde lehime sonuçlandı.

Tıp fakültesi olmayan üniversitenin; ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nden gelen ihbarlar enteresandı. Fitness (Kondisyon, Geliştirici) cihaz alımı, yenileme, restorasyon ve ilave inşaat ihaleleri hep aynı tanıdık kişilere veriliyor, müteahhit sevicilik artık ayyuka çıkmıştı. 

İlk keyif havuzlar ortaya çıktı. Soğuk, Ilık ve Sıcak havuzlar. Milletvekilleri için, vali bey, Rektör ve diğer kalburüstü insanlar için ultra lüks odalardan bahsediliyordu. Görmeye gittiğimizde odaları açmıyorlar. Tadilat var bahanesiyle savuşturuyorlardı.

Araştırma yerine. İyi geçinin telkiniydi…

YÖK yazıları ihbar olarak değerlendirip üç müfettiş gönderdi. Enteresan olan neydi biliyor musunuz. Bu müfettişler tadilatla 5 yıldızlı bir tatil merkezine dönüştürülen ihalelerinden rezalet ve soysuzluk akan bu merkezin odalarında ekmek elden su gölden ağırlandılar…

Üniversite, hurdalığını sattılar. Adamlar o kadar cozutmuştuki, depoda bulunan mezuniyet platformunu da TIR’a yükleyip hurda niyetine Kayseri’de satmışlardı. Bir kadın çalışan; Rektörden hurda kâğıtları istemiş O’na da hurda kâğıtları satma izni verilmişti. Herkese para verildiği, kayıtların kara kaplı bir defterde yazılı olduğu söyleniyordu. (Mahkeme Tutanaklarında var) ne hikmetse bu kara kaplı defter bir türlü bulunamamıştı. Gayri ahlaki ilişkiler ayyuka çıkmış. Bu ilişkilerle ilgili 27 kadın çalışanın ifadesi YÖK müfettişleri tarafından alınmıştı. Asılları mahkemeye verildi. Fotokopileri benim arşivimde.

Milletin malı deniz. Ye oğlum ye! Millette mal bitmez. Sen iste, yeter ki! O! Verdikçe verir sana…

Üniversitenin Tıp Fakültesi yoktu ama ‘Dekanı’ vardı. Rektör ve yardımcıları, Üniversite Genel Sekreteri ile Dekan hazretleri A-4 kâğıt üzerine yazılmış bir protokolle döner sermayeden (Yoksulların muayene ücretleri) pay almaya başladılar. Saltanat arabaları, (Audi, Mercedes, BMW) sırça makamlar caba-sı-y-dı bu işin farklı yanıydı...

Yağma Hasan’ın böreği…

Hastane yapımı yeri tespit edildi. Eski köy hizmetleri binası yıkılacak yerine 400 yataklı Devlet hastanesi kondurulacak. Köy Hizmetleri binası yıkımı öncesi eski binaların tüm restore işleri tamamlandı. Kapı ve pencereleri, Kalorifer sistemleri yenilendi. Ofis mobilyaları, bilgisayarlar değişti. Kırşehir’in milyon liraları birilerinin cebine aktarıldı ve bina yıkıldı. Eski yıkılan valilik binasının ofis malzemeleri bir hurdacıya verildi. Kim verdi. Kaç paraya verdi! Meçhul. O günlerde de kimleri aramadım ki! Cevap veren olmadı. Genel sekreter, “Bizle alakası yok. Valilik vermiş olabilir” demişti…

Sıkıntıyla gelen yenilikler!!

Bölge sel yatağı tehdidi altında olduğu için alt geçit yerine üst geçit formülü uygun bulundu. Geçit yapım inşası süresince onlarca insan öldü. Maddi trafik kazaları oldu. Onların lügatinde “Ölenler ölür kalan sağlar bizimdir”… Sözcüğü anlam kazanırken, beyler bu ağdalı işlerden temiz paralar kazanıyordu. 40 milyona ihale edilen yol, 80 milyon liraya hizmete açılıyor.

Boztepe yolu ‘İyileştirme’ çalışması için ismi bilinmeyen Adapazarı plakalı kamyonların çalıştığı, ormanlık bölgenin talan edildiği, Kara Yolları Bölge Müdürlüğünce 7 milyon liraya 9 ay süre içeriğiyle müteahhide veriliyor. Yol 2,5 senede sonra açılıyor Müteahhit tam 12 kat fazla para alıyor. Kırşehir valisi yolu trafiğe kapattırıyordu.

Yeni Hastane Kırşehir’e 800 milyon liraya mal oluyor. Hastane iç kavgası, koltuk savaşlarına dönüşüyor. Siyasiler yakınlarını bir, bir açtıkları koltuklara yerleştiriyor. Doktorların bir kısmı yerel siyasilerin koltuk altı terini alırken, bir kısmı işi Ankara’dan bağlama yolunu tercih ediyor ‘yandaş olmayanlar’ dışlanıyor. Bir kısmının tayinleri çıkıyor. Bir kısmı yazılarımdan ötürü gazeteyi arayıp bana hakaretler yağdırıyordu.

Kantarın topuzu, öylesine kaçıyor ki; yeni hastane diğer şehirlerde ki hastanelerin kartlarını dağıtır olup komisyonculuğa soyunuyor.

Yetmiyor Ek bina yapılıyor.

Eski Hastane binası henüz yıkılmamıştı. Yazılarımda eski hastane binaların bulunduğu alana Tıp fakültesinin yapılabileceğini mevcut hastanenin fiziki kapasitesinin artırımı için bölgenin Kervansaray dağları (Kuzey/Doğu) istikametine doğru genişleyebileceğini içeriyor.

Yıllar sonra Devlet Eski hastane ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu yıkıldı. Ortaya devasa alan çıktı. Bu alan kimlerin ağzının suyunu akıtmadı ki! Şehrin merkezinde. Hem de şehrin batı yönünde.

İlk işaret

Kırşehir Devlet Hastanesi Ek bina (150 Yatak Kapasiteli) Boşalan Devlet Eski hastane ve Sağlık Meslek Yüksek Okulunun yerine bu başlık ile proje oluşturuldu.

Proje bilgileri. 

İl Kırşehir

Proje No. Hastane 100 yatak üstü.

İhale. SB (Sağlık Bakanlığı)

Oturum Alanı. 0m²

Yatak sayısı. 150

Proje müellifi yüklenici firma. Koçak Mimarlık.

Arsa alanı. 34.904 m²

Kontrollük. SB (Sağlık Bakanlığı)

Kapalı alan 30.000 m²

Fiziki ilerleme 0… Kısaca Şu. Boş arsanın 150 yataklı hastane için proje ihalesi yapılmış. Bu projeyi ‘Koçak Mimarlık’ hazırlamış ve Sağlık Bakanlığı kabul etmiş.

Bu projeyi çöpe atan bir akıl ortaya çıkıyor ve yeni bir hastane yapımı için Bağbaşı Kampüsünü işaret ediyor. Bu önerinin sahibi İl başkanlığı bir nedenle elinden alınmış, hasbelkader milletvekili olmuş Mustafa Kendirli’den geliyor. Amaç Hizmet mi?  Rant mı?  Anlayacağız.

Kuran-ı kerim, “kul hakkı yeme” diyor. İncil “Komşunun malını çalma” diyor. Zebur “Rab hırsızları affetmez” diyor. Tevrat “Hırsızlık yapma” diyor. Öküze tapan adam “çalma” diyor. Suratına 1 liralık maskeyi alamayanların alın terinden Çalanlar, talan ve vurgunun içinde yaşayanların; sahi dini nedir?

Yarın ola hayrola.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Bu, Küçücük, Şehri, Mütemadiyen, Soydular!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
ÖĞRETMENLERİM.
ÖĞRETMENLERİM.
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
 İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
İYİ PARTİ  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
 EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN KARAR
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
İLKOKUL ÖĞRETMENİ OLUR DA SIKINTILAR YAŞANMAZ MI?
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
KAEÜ NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN MAHNILARDAN TÜRKÜLERE KONSERİ
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
MUCUR İLÇESİNDE TRAFİK KAZASI YARALILAR VAR
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
Canlı Hayvan Pazarı Açık Olacak
 Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
FETÖ Sanığı Eski Astsubaylara Hapis Cezası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
MHP
MHP'DEN CHP'YE ÇAKICI CEVABI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE JEOTERMAL DAHA VERİMLİ KULLANILACAK
Vali Akın, yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşımıza kartını verdi.
Vali Akın, yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşımıza kartını verdi.
KIŞ ÖNCESİNDE SAHA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
KIŞ ÖNCESİNDE SAHA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İLHAN ARTAN COVİD VAKALARI KONUSUNU MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİ...
İLHAN ARTAN COVİD VAKALARI KONUSUNU MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİ...
CHP’den Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı’ya sert tepki
CHP’den Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı’ya sert tepki
 Seyfe Gölü sadece Seyfe köyü yakınında bir yer değil.
Seyfe Gölü sadece Seyfe köyü yakınında bir yer değil.
KTSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KTSO HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
BU NE VURDUMDUYMAZLIK…
BU NE VURDUMDUYMAZLIK…
Geleceğin Çalınması, Geleceğin Talanıdır…
Geleceğin Çalınması, Geleceğin Talanıdır…
GEN.BŞK. SEMİH DURMUŞ KIRŞEHİR
GEN.BŞK. SEMİH DURMUŞ KIRŞEHİR'DEYDİ
Birleşmiş Milletler’den korkutan açıklama:
Birleşmiş Milletler’den korkutan açıklama:
Kırşehir
Kırşehir'in Gururu Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne Dekan olarak göreve başladı.
…üzerinden gelen ihbar… Eğrisiyle doğrusuyla gerçek…
…üzerinden gelen ihbar… Eğrisiyle doğrusuyla gerçek…
Yakalı toy kuşu ile ilgili araştırma
Yakalı toy kuşu ile ilgili araştırma
Bizdeki kayıtlara göre Hastane! Görgü tanıklarına göre kasaba oteli!
Bizdeki kayıtlara göre Hastane! Görgü tanıklarına göre kasaba oteli!
Cahit Uzunboy Sevenlerini Üzdü
Cahit Uzunboy Sevenlerini Üzdü
KIRŞEHİR ŞUBE MÜDÜRÜ HAYATINI KAYBETTİ
KIRŞEHİR ŞUBE MÜDÜRÜ HAYATINI KAYBETTİ
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN TORBA YASA TASARISI İLE İLGİLİ  AÇIKLAMALARDA BULUNDU
KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN TORBA YASA TASARISI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
İLHAN UZAKTAN EĞİTİM ETKİLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ.
İLHAN UZAKTAN EĞİTİM ETKİLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ.
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu'ndan Önemli Kararlar
Yüzsüzlük; bazen, insanı arsızlaştırırmış.
Yüzsüzlük; bazen, insanı arsızlaştırırmış.
 İLGİLİ KARAR, MASKELER DOĞRU KULLANILMADIĞI İÇİN A
İLGİLİ KARAR, MASKELER DOĞRU KULLANILMADIĞI İÇİN A
BOZKIRIN SULTANLARI 2.LİGDE..
BOZKIRIN SULTANLARI 2.LİGDE..
10 Kasım ve Atatürk” Resim Sergisi
10 Kasım ve Atatürk” Resim Sergisi
“TURHAN, KARABAĞ’DA İŞGAL VE HASRET SONA ERİYOR”
“TURHAN, KARABAĞ’DA İŞGAL VE HASRET SONA ERİYOR”
Nevşehir
Nevşehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybetti,
Haber Yazılımı