Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 23:04
 
Bu Küçücük Şehri Mütemadiyen Soydular!
Ne çok haini varmış bu ülkenin! Hem de kendi elleriyle toprağında büyütüp, suyunu verip ekmeğiyle beslediği! Yüksek mevkilere getirip kendi elleriyle yerleştirdiği… İlhan Selçuk…
GÜNDEM Haberi
Bu Küçücük Şehri Mütemadiyen Soydular!

Ne çok haini varmış bu ülkenin! Hem de kendi elleriyle toprağında büyütüp, suyunu verip ekmeğiyle beslediği! Yüksek mevkilere getirip kendi elleriyle yerleştirdiği… İlhan Selçuk…

Geçmişten bugüne görüyorum ki; değişen hiçbir şey yok. Doğruyu bulmak, zekâ ve akıl meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur… Doğruları yazmak sizi yargıç karşısına çıkartıyorsa. Muhatapları siyasi argümanlar dâhil, hep birlikte sizin üzerinizde her türlü iftira kazanının altına odun atıyorsa, iyi biliniz ki; gerçeği görmezden gelmenin ötesinde ‘Pisliği’ örtmenin ötesinde bir eylem biçimidir…

'Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler;

Kimi hırsız, kimi alçak, kimi deyyus! Dediler…

Künyeni almak için, partiye ettim telefon.

Bizdeki kayda göre, şimdi o meb’us dediler'!.. Neyzen Tefik.

Kırşehir’i ‘Termal Turizme’ açacağız fetvalarıyla!!! Önce Saltanat…

Kırşehir’de Özel İdareye bağlı;  adı ‘Terme Kür merkezi’… Burası kısaca bir ‘Kasaba Hamamı’… Ayaklarında, Kollarında, Parmaklarında sızısı olanların koşup gittiği bir termal banyo. Bu banyo bir protokolle;Eski Rektörler döneminde olmayan Tıp Fakültesi , Ahi Evran Üniversitesine ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ yapılmak üzere devredildi. Kaplıca kapatıldı.

Ya sonra!!! Yağmurlar yağdı izler körlendi…

Karakurt kaplıcası Aksaray milletvekilinin bir yakınına emanet edildi. Kısaca Siyasetçinin döner sermayesi. Karakurt işletmecisi siyasetçi muhteremi yıllarca bu kaplıcayı işletti. Vergi ödemek bir tarafa, Özel İdareye tek kuruş ödemeden çekip gitti. Valilik bu kişiyle mahkemelik oldu. Karakurt Kaplıcası çürümeye terk edildi. Bu adamda sütçü beygirine binip Üsküdar’a geçti.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında; (Tutanaklarda Mevcuttur) ve yazılarımda Karakurt Kaplıcasının Üniversiteye devredilmesini, Davulağılı-n-da bulunan ve Üniversiteye ait dinlence kampına yakın olduğunu, bölgenin bu vesile kalkınacağını anlattım. Kabul görmedi. Tarihsel öğeye sahip bu kaplıcada şimdilerde, üniversite girişimleriyle Domates ve Salatalık yetiştiriciliği yapılıyor.

İlk İhbar

Üniversiteye devredilen Terme kür merkezinden geldi. ‘İhalede yolsuzluk’. Ortada şartname diye bir şey yok. Yazıyorum cevap veren yok. Telefon açıyorum muhatap yok. Birkaç gün sonra Ahi Polis Karakoluna çağrıldım. Beyanla; Mal ve Gelir tespitim yapıldı. 10 gün sonra mahkemeye çıkartıldım. Onlarda iki avukat. Ben tek başıma. Onlar hep haklıydılar. Bu dava dürüst yargıçların sayesinde lehime sonuçlandı.

Tıp fakültesi olmayan üniversitenin; ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nden gelen ihbarlar enteresandı. Fitness (Kondisyon, Geliştirici) cihaz alımı, yenileme, restorasyon ve ilave inşaat ihaleleri hep aynı tanıdık kişilere veriliyor, müteahhit sevicilik artık ayyuka çıkmıştı. 

İlk keyif havuzlar ortaya çıktı. Soğuk, Ilık ve Sıcak havuzlar. Milletvekilleri için, vali bey, Rektör ve diğer kalburüstü insanlar için ultra lüks odalardan bahsediliyordu. Görmeye gittiğimizde odaları açmıyorlar. Tadilat var bahanesiyle savuşturuyorlardı.

Araştırma yerine. İyi geçinin telkiniydi…

YÖK yazıları ihbar olarak değerlendirip üç müfettiş gönderdi. Enteresan olan neydi biliyor musunuz. Bu müfettişler tadilatla 5 yıldızlı bir tatil merkezine dönüştürülen ihalelerinden rezalet ve soysuzluk akan bu merkezin odalarında ekmek elden su gölden ağırlandılar…

Üniversite, hurdalığını sattılar. Adamlar o kadar cozutmuştuki, depoda bulunan mezuniyet platformunu da TIR’a yükleyip hurda niyetine Kayseri’de satmışlardı. Bir kadın çalışan; Rektörden hurda kâğıtları istemiş O’na da hurda kâğıtları satma izni verilmişti. Herkese para verildiği, kayıtların kara kaplı bir defterde yazılı olduğu söyleniyordu. (Mahkeme Tutanaklarında var) ne hikmetse bu kara kaplı defter bir türlü bulunamamıştı. Gayri ahlaki ilişkiler ayyuka çıkmış. Bu ilişkilerle ilgili 27 kadın çalışanın ifadesi YÖK müfettişleri tarafından alınmıştı. Asılları mahkemeye verildi. Fotokopileri benim arşivimde.

Milletin malı deniz. Ye oğlum ye! Millette mal bitmez. Sen iste, yeter ki! O! Verdikçe verir sana…

Üniversitenin Tıp Fakültesi yoktu ama ‘Dekanı’ vardı. Rektör ve yardımcıları, Üniversite Genel Sekreteri ile Dekan hazretleri A-4 kâğıt üzerine yazılmış bir protokolle döner sermayeden (Yoksulların muayene ücretleri) pay almaya başladılar. Saltanat arabaları, (Audi, Mercedes, BMW) sırça makamlar caba-sı-y-dı bu işin farklı yanıydı...

Yağma Hasan’ın böreği…

Hastane yapımı yeri tespit edildi. Eski köy hizmetleri binası yıkılacak yerine 400 yataklı Devlet hastanesi kondurulacak. Köy Hizmetleri binası yıkımı öncesi eski binaların tüm restore işleri tamamlandı. Kapı ve pencereleri, Kalorifer sistemleri yenilendi. Ofis mobilyaları, bilgisayarlar değişti. Kırşehir’in milyon liraları birilerinin cebine aktarıldı ve bina yıkıldı. Eski yıkılan valilik binasının ofis malzemeleri bir hurdacıya verildi. Kim verdi. Kaç paraya verdi! Meçhul. O günlerde de kimleri aramadım ki! Cevap veren olmadı. Genel sekreter, “Bizle alakası yok. Valilik vermiş olabilir” demişti…

Sıkıntıyla gelen yenilikler!!

Bölge sel yatağı tehdidi altında olduğu için alt geçit yerine üst geçit formülü uygun bulundu. Geçit yapım inşası süresince onlarca insan öldü. Maddi trafik kazaları oldu. Onların lügatinde “Ölenler ölür kalan sağlar bizimdir”… Sözcüğü anlam kazanırken, beyler bu ağdalı işlerden temiz paralar kazanıyordu. 40 milyona ihale edilen yol, 80 milyon liraya hizmete açılıyor.

Boztepe yolu ‘İyileştirme’ çalışması için ismi bilinmeyen Adapazarı plakalı kamyonların çalıştığı, ormanlık bölgenin talan edildiği, Kara Yolları Bölge Müdürlüğünce 7 milyon liraya 9 ay süre içeriğiyle müteahhide veriliyor. Yol 2,5 senede sonra açılıyor Müteahhit tam 12 kat fazla para alıyor. Kırşehir valisi yolu trafiğe kapattırıyordu.

Yeni Hastane Kırşehir’e 800 milyon liraya mal oluyor. Hastane iç kavgası, koltuk savaşlarına dönüşüyor. Siyasiler yakınlarını bir, bir açtıkları koltuklara yerleştiriyor. Doktorların bir kısmı yerel siyasilerin koltuk altı terini alırken, bir kısmı işi Ankara’dan bağlama yolunu tercih ediyor ‘yandaş olmayanlar’ dışlanıyor. Bir kısmının tayinleri çıkıyor. Bir kısmı yazılarımdan ötürü gazeteyi arayıp bana hakaretler yağdırıyordu.

Kantarın topuzu, öylesine kaçıyor ki; yeni hastane diğer şehirlerde ki hastanelerin kartlarını dağıtır olup komisyonculuğa soyunuyor.

Yetmiyor Ek bina yapılıyor.

Eski Hastane binası henüz yıkılmamıştı. Yazılarımda eski hastane binaların bulunduğu alana Tıp fakültesinin yapılabileceğini mevcut hastanenin fiziki kapasitesinin artırımı için bölgenin Kervansaray dağları (Kuzey/Doğu) istikametine doğru genişleyebileceğini içeriyor.

Yıllar sonra Devlet Eski hastane ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu yıkıldı. Ortaya devasa alan çıktı. Bu alan kimlerin ağzının suyunu akıtmadı ki! Şehrin merkezinde. Hem de şehrin batı yönünde.

İlk işaret

Kırşehir Devlet Hastanesi Ek bina (150 Yatak Kapasiteli) Boşalan Devlet Eski hastane ve Sağlık Meslek Yüksek Okulunun yerine bu başlık ile proje oluşturuldu.

Proje bilgileri. 

İl Kırşehir

Proje No. Hastane 100 yatak üstü.

İhale. SB (Sağlık Bakanlığı)

Oturum Alanı. 0m²

Yatak sayısı. 150

Proje müellifi yüklenici firma. Koçak Mimarlık.

Arsa alanı. 34.904 m²

Kontrollük. SB (Sağlık Bakanlığı)

Kapalı alan 30.000 m²

Fiziki ilerleme 0… Kısaca Şu. Boş arsanın 150 yataklı hastane için proje ihalesi yapılmış. Bu projeyi ‘Koçak Mimarlık’ hazırlamış ve Sağlık Bakanlığı kabul etmiş.

Bu projeyi çöpe atan bir akıl ortaya çıkıyor ve yeni bir hastane yapımı için Bağbaşı Kampüsünü işaret ediyor. Bu önerinin sahibi İl başkanlığı bir nedenle elinden alınmış, hasbelkader milletvekili olmuş Mustafa Kendirli’den geliyor. Amaç Hizmet mi?  Rant mı?  Anlayacağız.

Kuran-ı kerim, “kul hakkı yeme” diyor. İncil “Komşunun malını çalma” diyor. Zebur “Rab hırsızları affetmez” diyor. Tevrat “Hırsızlık yapma” diyor. Öküze tapan adam “çalma” diyor. Suratına 1 liralık maskeyi alamayanların alın terinden Çalanlar, talan ve vurgunun içinde yaşayanların; sahi dini nedir?

Yarın ola hayrola.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: Bu, Küçücük, Şehri, Mütemadiyen, Soydular!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Bakanlık müfettişi: Devlet hastanesinde kullanılmayan malzemeler, kullanılmış gibi gösterildi
Bakanlık müfettişi: Devlet hastanesinde kullanılmayan malzemeler, kullanılmış gibi gösterildi
Katar Maliye Bakanı gözaltına alındı! Zimmetine para geçirmekle suçlanıyor
Katar Maliye Bakanı gözaltına alındı! Zimmetine para geçirmekle suçlanıyor
Anne ve kızı, camları folyo ile kaplayıp mangal kömürü yakarak intihar etti
Anne ve kızı, camları folyo ile kaplayıp mangal kömürü yakarak intihar etti
Sedat Peker
Sedat Peker'den Tolga Ağar Hakkında, ''Tecavüz ve Uyuşturucu'' İddiaları
İLHAN: “LİYAKATTAN UZAK VE YALNIZCA SEÇİM POLİTİKASI YAPAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ!”
İLHAN: “LİYAKATTAN UZAK VE YALNIZCA SEÇİM POLİTİKASI YAPAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ!”
Uzlaşı yerine! Dediğim dedik, çaldığım dilli düdük…
Uzlaşı yerine! Dediğim dedik, çaldığım dilli düdük…
ATILGAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR
ATILGAN YILMAZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR
50 yaşındaki çiftçi, "Traktörümü satıp borçlarımı ödeyin" notu bırakarak yaşamına son verdi
50 yaşındaki çiftçi, "Traktörümü satıp borçlarımı ödeyin" notu bırakarak yaşamına son verdi
YIKILAN VALİLİK BİNASI 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YAPILACAK
YIKILAN VALİLİK BİNASI 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YAPILACAK
TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR
TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDİYOR
Korkutan açıklama: Hastaneler dolu, hastalar ambulanslarla dolaştırılıyor
Korkutan açıklama: Hastaneler dolu, hastalar ambulanslarla dolaştırılıyor
Uğur Şahin müjdeyi verdi: Daha uzun süre dayanan corona aşısı geliyor
Uğur Şahin müjdeyi verdi: Daha uzun süre dayanan corona aşısı geliyor
Semt pazarları kapalı olunca çiftçi elinde kalan tonlarca ürünü çöpe döktü
Semt pazarları kapalı olunca çiftçi elinde kalan tonlarca ürünü çöpe döktü
İçişleri Bakanlığı’ndan pazarlarla ilgili genelge: Cumartesi günleri açık olacak
İçişleri Bakanlığı’ndan pazarlarla ilgili genelge: Cumartesi günleri açık olacak
İkizköylüler Akbelen ormanları mücadelesini bırakmıyor, dava açtılar
İkizköylüler Akbelen ormanları mücadelesini bırakmıyor, dava açtılar
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile market genelgesi! İşte yeni yasaklar
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile market genelgesi! İşte yeni yasaklar
DÜNYA ASTIM GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ
DÜNYA ASTIM GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığınca Düzenlenen NÖROM Toplantısına Katıldı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığınca Düzenlenen NÖROM Toplantısına Katıldı
Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanları Toplantısında Konuştu
Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanları Toplantısında Konuştu
Kırşehir
Kırşehir'de Alkol Satışı ve Görev Belgesi İle İlgili Yeni Kararlar
Sağlık Bakanlığı, 3 Mayıs 2021 güncel koronavirüs verilerini paylaştı
Sağlık Bakanlığı, 3 Mayıs 2021 güncel koronavirüs verilerini paylaştı
40 ve 18 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Aşı Takvimi Belli Oldu
40 ve 18 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Aşı Takvimi Belli Oldu
Antalya
Antalya'da bir otelde yüzlerce kişinin katıldığı parti düzenlendi
Bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu
Bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu
Hatay
Hatay'da intihar! Türkiye'de 4. intihar haberi Hatay'dan geldi
TURNALARLA UÇUP GİTTİN…
TURNALARLA UÇUP GİTTİN…
Dünya pandemide ABD’li 5 şirkete çalıştı
Dünya pandemide ABD’li 5 şirkete çalıştı
Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 1 Mayıs tablosu
Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 1 Mayıs tablosu
Ekonomik sıkıntıya dayanamayan kahveci intihar etti.
Ekonomik sıkıntıya dayanamayan kahveci intihar etti.
ALMANYA ANGELA MERKEL
ALMANYA ANGELA MERKEL'E VEDA ETTİ..
Kırşehir
Kırşehir'de 1. Lig Heyacanı
Mersin’de “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” yazan kokoreççi Murat Gümüş intihar etti…
Mersin’de “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” yazan kokoreççi Murat Gümüş intihar etti…
1 Mayıs Antik Dünyadaki İlk Grev
1 Mayıs Antik Dünyadaki İlk Grev
Doğalgaz fiyatlarına zam yapıldı
Doğalgaz fiyatlarına zam yapıldı
Hayal ürünü kripto para üreterek 18 milyon TL topladılar
Hayal ürünü kripto para üreterek 18 milyon TL topladılar
ÇELİK: Kırşehir’e 13 milyon 338 bin lira KÖYDES ödeneği ayrıldı
ÇELİK: Kırşehir’e 13 milyon 338 bin lira KÖYDES ödeneği ayrıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı açıklaması: Sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI
METİN İLHAN CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT'TAN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI
Aybaş, alkol satış yasağının kaldırıldığını duyurdu.
Aybaş, alkol satış yasağının kaldırıldığını duyurdu.