Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 21:49
 
BU BENİM. BEN PROTESTİM…
Kırşehir’de bir gece yarısı bir sağlık birimi yöneticisinden, özel hastane sahibine çekilen devleti soyma kriterlerini yazan mesajlara sessiz kalan. Araştırma gereği duymayan. Devlet zarara uğramış mı? Acaba şüphesine dahi düşmemiş SGK ve Defterdarlık. Soruşturma izni vermeyen Valilik. Bu umarsızlığı vicdanlarında sorgulamayan diğerleri.
GÜNDEM Haberi
BU BENİM. BEN PROTESTİM…

BU BENİM. BEN PROTESTİM…  

Maneviyat sömürüsü ile servet edinenlerin ve nüfuz kullananların muhtevi-ya-sı sizce ne kadar şereflidir?

Ben tarafsız değilim. Açık seçik taraf tutuyorum. Yobazlığa karşıyım. Gericiliğe, insanların din üzerinden sömürülmesine, çıkar uğruna alet edilmesine karşıyım. Soygunun bir parçası olan Tarikatlara, örtüsü din olan vakıflara karşıyım. Sevgiden ahlaktan adaletten bilim ve aydınlıktan yanayım. Ve inatla Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden, Gelişmiş ülkelerin benimsediği “Kemalist” doktrininden yanayım.

Gücünü ve görev ahlakını Anayasadan almayan, siyasallaştırılan Yargıya, Orduya, Milli Eğitime, Emniyet Teşkilatına.   Ve hatta Diyanete.  Karşıyım.  Ben tarafsız değilim. Açık, seçik taraf tutuyorum. Ben bir Kemalizm fenomeniyim. Ülke yönetimini saraydan alıp halka veren, halkın kendi yönetimini tekrar saraya vermesine karşıyım. Hizmet edenin saraylarda; hizmet edilenin ise yarı aç, yarı tok yaşarken Yoksulun vergisiyle 156 ülkeye yardım ve destek verilmesine karşıyım.

Birisi bana saygı dolayısıyla, karşı çıkamayacağım birinin düşüncesini dayatamaz… Daha iyisini bilmiyor olmam, başka birinin haklılığını ve onunla aynı görüşte olmamı gerektirmez. John Locke.

Bu ülkede Anayasayı tanımayan, Yargı bağımsızlığını ayak bağı sayan, Meclisi, halkın özgür iradesini işlevsiz bırakan, Sonuçlarını beğenmediği seçimleri tekrarlatan anlayışın demokrasiden insan haklarından refahtan, barıştan söz etmesi birilerine hayal kurdurabilir ama bana değil. Bu ülkede insanlar yaşamaya çalışıyor ve görmezden geliniyorsa! Bu ülkede insanlar var olmaya çalışıyorsa! Bu ülkede insanlar kendilerini ifade etmekte bile zorlanıyorsa! Bu ülkede insanlar ağızlarını dahi açamaz hale gelmişse! Çamur at, tutmazsa izi kalsın tutuklamalarından. Terörist, vatan haini suçlamalarından şimdi sen götünü kurtar diyenlerin hukuktan söz etmesi kadar matrak ne olabilir?

Neresinden tutsanız bulaşık. Tiksiniyorsunuz. Ağız dolusu küfrediyorsunuz. Bir avuç itin havlamasından sesiniz bir adım öteye geçmiyor.

Siyasetçi ister domuz, ister katır, ister deve kuşu. İsterse eşşek eti yesin isterse ceylan eti… Beni ilgilendirmez. Rüşvet yiyor mu? Yolsuzluk yapıyor mu? İhale takipçiliği yapıyor, komisyon peşinde koşuyor mu? İhalelerde baskı kuruyor mu? Milletin parasını çalıyor mu? Asgari ücretin tam 14 kat fazla maaş alıyor mu? Bu para yetmiyor, hala arsızlık, hırsızlık peşindeyse. Seçmenini karşısında el pençe divan durduruyor, bir paket makarnaya, pazar arttıklarına, çöpten beslenmeye mecbur edilmişse. Yurdum insanı canına kıyıyor, tedavi, olunabilir bir hastalıktan ölüyorsa. Yoksulsa. Açsa. Kimin yüzünden?

Bu millet böyleyse senin o doymak bilmeyen iştahın yüzünden. Ve diyorum ki; yoksulun, yetimin, mazlumun, fakirin fukaranın hakkını yurt dışına kaçırıyorsanız! Bunun adına devlet itibarı diyorsanız. Başkasının üzerine mal kaydırıp, hırsızlığa kılıf hazırlıyorsunuz. Hatta göz yumuyorsanız… Bunun içindir ki; onlara; zıkkımın kökünü yiyin diyorum.

Ahlak dersi veriyorlar. Sanırsınız hepsi sütten çıkmış ak kaşık. Benim sözüm devletin malını talan edenlere.

Kırşehir’de bir gece yarısı bir sağlık birimi yöneticisinden, özel hastane sahibine çekilen devleti soyma kriterlerini yazan mesajlara sessiz kalan. Araştırma gereği duymayan. Devlet zarara uğramış mı? Acaba şüphesine dahi düşmemiş SGK ve Defterdarlık. Soruşturma izni vermeyen Valilik. Bu umarsızlığı vicdanlarında sorgulamayan diğerleri.

Bunun içindir ki ben protestim. Onca rezaletin döndüğü özel hastane. Kaçak çalışmalar ve 24 aydır maaşlarını alamayan sağlık çalışanı. Kaçırılan, saklanan suç delilleri. Şimdi kapalı. İçeride insanlar sağlıkçı önlükleriyle. Süresi belli olmayan. Kriterlerinden dahi söz edilmeyen bir A4 kâğıt yapıştırtmışlar açılır kapanır kapıya. “Geçici süre”… Hastane kapısında kilit yok.

Ve Araştırma hastanesi. Bu birimin tepesine oturmuş kendisini tanrı zanneden siyasetçi destekli telefon külhanı bir muhterem. Bu adamın sayesinde hastane, hastane olmaktan çıktı. Adamın umurunda değil. Nasılsa hastane taşınacak. Bu dert bu adamı buraya getiren siyasetçinin kimliğinde saklı. Halka rağmen inatla.

Bu adam sağlık çalışanlar üzerindeki terbiyesizliğini defalarca dillendirdik. Bu adamın arkasında duran siyasetçi ‘ulan sen bu şehirde bu cümleleri kim için kuruyorsun’ diyemedi. Bu çıkıştan cesaret alan bir başkası, bu işler böyleyse dedi ve de farklı bir cümle kurdu, kendince operasyon başlattı. Onlarca şikâyetler rafa kaldırıldı.

Asli görevler bir yana. Hastane rezalet yumağı. Kirlilik. Adam sendecilik. Doktorsuzluk. Personel kayırmaları. Hastanenin yükü bir avuç sağlık çalışanın sırtına yıkılmış. İl sağlık müdürlüğünde çalışan 80 hemşireden söz ediliyor, sağlık çalışanlarına hak ettikleri özlük hakları adil değilse ve de siz efendileri, efendiniz vekil sizleri görevden alamıyorsa! Çekin gidin be anam babam. Biraz görev aşkı. Biraz vatan millet sevgisi ve bu millete saygınız kalmışsa eğer. Size Jean de la fontaine, masalı anlatırımda yeri değil.

Soymanın ve soygunun son aşaması desem; illaki mümkün değil. Kim bilir daha neleri bilmiyoruz.

Hastaneyi hiçbir neden yok iken, taşıyacağım diye inatlaşanlar, hülle araziler üzerinden malı götürenler. Arsa arazi kapatan spekülatörler ve diğer vurguncular. Küçük odaklı talancılar. Devletin malını alıp, fahiş fiyatla devlete satanlar. Neresinden tutarsanız dökülüyor. Köy hizmetleri binasını ve Mehmet Akif Ersoy Lisesini yıkmadan önce ihale edip güçlendirme, yenileme bahanesiyle milletin paraları bir müteahhide aktarılıyor ve o hırsız hakkında soruşturma açılmıyor, alan memnun. Veren ziyadesiyle keyifli ise; Ben bu vurguna da. Talana da karşıyım.

Bacadan bu kez kömür değil. Farklı bir koku yükseliyorsa! Acaba bir defter mi yakıyorlar. Yoksa o defterin kopyası birilerinin elinde mi? Rüşvetin belgesi olur mu?

İki inşaat şirketi ve belediye ilişkilerinde havaya yükselen pis kokular. 1 milyon rüşvet iddiası. Bu para karşılığı inşa sahası önüne alan açılması. Adı Kırşehir spora bağış diye de geçiyor. Birde muhatap isimden söz ediyorlar. Bu bir iddia. Ama söyleyenler öyle olmadığını, isimleri de zikrederek söylüyorsa! Bende soruyorum! Sahi böyle bir para var mı? Bu kadar parayı kim kime ne diye, ne için vermiş olabilir. Karakaşına, kara gözüne olabilir mi? Oyun bozulunca rüşvet geri istenir mi? Adam haklı. Parasını neden istiyor-mu diyelim? Dahası böyle bir para varlığının gerçekliği.

Bir başka inşaat sahibine çekilen kıyak. Namı değer Kırşehirli bir iş adamı. 1nci derece deprem bölgesi olan Kırşehir şehir merkezinde muhalefet encümenlerin katkısıyla verilen 9 kat irtifa revize ediliyor, yapım izni verilebiliyorsa ben her şeyi şeffaf yapacağım diyen böyle bir belediye bacasından kirli kokular yükseliyorsa, bende her konuyu detaylandırıp sesimi yükseltirim. Bunun içindir ki; bana Kankileri sormayın. Kankiler aranızda. Kankiler bu şehri. Hatta ülkeyi yönetiyorlar.

Adam, adam olsa ahlaklı olur!

Ahi Evran Üniversitesinde bir Doçent. Üzerine unvan giydirilmiş canlı. “Benim abim Yargıtay üyesi” diye nüfus baskısıyla bir kadın çalışanı taciz ediyor, bu adam üniversitede durabiliyor. Üniversite yönetiminin eli kolu bağlanmışsa. O adama ‘ulan senin abin Allah mı? Sende peygamber misin’ diyemeyen. O adamı yedi düvele rezil edemeyen. O üniversiten kovamayan. Sırtından çulunu soyamayan sisteme karşıyım.

Kısacık!

Ve bu milletin devletle olan ilişkilerinde devlet kurumlarının bir arada olması.  Bu şehirde olmaz. Valilik binasını verin bir vakfa veya yurda. Halk kimin umurunda. Hişt! CHP milletvekili. Zaten öbürünü ve hizmetlerini çok iyi biliyoruz. Sahi sizler bu milletten hangi proje ve hizmetler için oy istediniz ki? Ve neler yaptınız. Ya da dile döktünüz…

İktidar olunca kendisini devlet zannedenler. Ayrıca size de karşıyım. Partili Cumhurbaşkanını da, atanmış bakanları da, işlevsiz ihale takipçisi, çıkar odaklı sessizliğini bozmayan, suya sabuna dokunmayan milletvekillerini eleştirmek devlet düşmanlığı değildir. Hiçbir merci halktan daha üstün değildir. Bunun içindir ki; ben protestim…

Ülke kaynaklarını yağmalatan kamuya ait ne varsa satıp savuran.  Fabrikaları kapatan, tarımı sıfırlayan, ülkeyi yüz milyarlarca dolar borca sokan. Halkı açlığa, işsizliğe, zamlara mahkûm ederken; kendileri saraylarda yaşayan milliyetçiliği ve manevi değerleri tapulu malı sanan, toplumu kutuplaştıran milli bayramları yasaklayan. Mahkeme kararına rağmen “Andımızı” kaldıran. Ülkenin kurucularına düşmanlık duyanların. Yeniden tarih yazanların karşısındayım.

Bunun içindir ki; kendilerine karşı olan her kişiye Komünist ve vatan haini yaftasın takamaz. Çünkü hiçbir güç devletin gücünü halka karşı kullanamaz. Teröristlerin kimlerle haberleştiği, görüştüğü hatta devlet TV’sine çıkartıldığı gün gibi aşikârken.

Türkiye’nin her yerinden her kültür ve sınıftan ailelerin zeki ve çalışkan çocuklarının yüksek puanlar alarak torpilsiz girdiği okuldur Boğaziçi üniversitesi. Ülkenin gururu olan bu öğrencilere “elitist, terörist, siyasi fanatik” diyenler. Size ne demem gerekiyorsa iyi bilin ki diyorum.

Kaynak: Editör: MUSTAFA BAĞ
Etiketler: BU, BENİM., BEN, PROTESTİM…, ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
DSÖ’den “şoke edici” corona virüsü aşısı açıklaması
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Vatan Hoca ve Ekibi Yeşil Alan Çalışmasına Devam Ediyor
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Prof.Dr.Elif Haykır Para Politikası Kurul Üyesi Oldu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 8 Nisan tablosu
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 462 Milyonluk Borcu 311 Milyon TL'ye İndi
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
FAALİYET SUNUM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
Kırşehir’ de 33 yaşındaki genç adam kendini asarak yaşamına son verdi.
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
TAM KAPANMA İDDALARI GÜÇLENİYOR
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Nevşehir ve Sivas’ta kar yağışı bekleniyor.
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
DENİZ AŞIRI GELEN BİR AFET: PANDEMİ
Bozkırın tarlaları alternatif ürün
Bozkırın tarlaları alternatif ürün 'çörekotu' ile bereketleniyor
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
377 kişi ve kuruluşun mal varlığı donduruldu
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Şehir hastanesi müteahhitlerine gizli ödeme
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Ramazan pidesinde fiyatlar belli oldu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
Bu nasıl canilik: 70’e yakın köpek ölüsü bulundu
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
"Bir hayalimiz daha gerçek oldu.
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 7 Nisan tablosu
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "104 EMEKLİ AMİRAL AMACINA ULAŞTI
''KÖYLÜ ZATEN ZOR DURUMDA''
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BASIN TEMSİLİCLERİ İLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Anlatıldı
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR’DE KULLANILMIŞ GİYSİ VE AYAKKABI ATIK KUMBARASI UYGULAMASI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KIRŞEHİR TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
 YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
YILMAZ’DAN TOKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
 AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
AGD, YÜZBİNLERCE ÖĞRENCİNİN KATILIM GÖSTERECEĞİ ONLİNE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLİYOR
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR BELEDİYESİ 2. YIL FAALİYET SUNUMU DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI BAŞLADI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'LİLER VAKFI’NDAN MUSTAFA YILMAZ’A ZİYARET
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
GEÇMİŞLE BAĞ, GELECEKLE KÖPRÜ: ARKEOLOJİ
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
VALİ AKIN, “POLİS, HUZURUN TESİSİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMEKTE”
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
Ak Parti Meclis Üyesi Şaban Çelik İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.
 SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
SOKAK HAYVANLARI İÇİN ‘MAMAMATİK’ UYGULAMASI
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
Başkan Yılmaz’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
BU ÜLKEDE; MAYINA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK...
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
20 yıldaki intihar bilançosu ortaya çıktı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı
Halkın enflasyonu yüzde 50’ye dayandı
Türkiye borçlanmada şampiyon olacak!
Türkiye borçlanmada şampiyon olacak!
125 bin esnaf iflas bayrağını çekti
125 bin esnaf iflas bayrağını çekti