Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 13:46
 
BİRİLERİ BU ŞEHİRLE DALGASINI GEÇİYOR.
Yazılara rağmen, yüzlerce yorumlara rağmen, belgelere rağmen herkes kulağının üzerine yatmış bekliyor. Sanki tüm bu olanlar bu şehirde değil de, başka bir şehirde. Veya tüm bunlar başka dilde yazıldı. Efendiler yazım dilini çözemediler. Bir özel hastane. Ünitelerin eksikliği denetimlerle aşikâr. Zaten gerekli denetim yapılmıyor. Yapılacaksa bir gün önceden haber veriliyor. Helalarda ki; hela kullanma talimatıyla, yerler iyi paspas edilmiş mi, birde atık torbaları var mı? Gerisi zaten hoşaf soğutmanın daniskası.
GÜNDEM Haberi
BİRİLERİ BU ŞEHİRLE DALGASINI GEÇİYOR.

Her şey tıkırında! Planlamalar. Projeler ve de ihaleler.

Yazılara rağmen, yüzlerce yorumlara rağmen, belgelere rağmen herkes kulağının üzerine yatmış bekliyor. Sanki tüm bu olanlar bu şehirde değil de, başka bir şehirde. Veya tüm bunlar başka dilde yazıldı. Efendiler yazım dilini çözemediler.

Bir özel hastane. Ünitelerin eksikliği denetimlerle aşikâr. Zaten gerekli denetim yapılmıyor. Yapılacaksa bir gün önceden haber veriliyor. Helalarda ki; hela kullanma talimatıyla, yerler iyi paspas edilmiş mi, birde atık torbaları var mı? Gerisi zaten hoşaf soğutmanın daniskası.

Doktor eksikliği alenen ortada. Doktor yok. Hemşire yok. Hastane yönetişimi yok.  Bu hastane neden açık. Bu şehrin insan sağlığı bu kadar mı ucuz? Neyi bekliyorsunuz ki! Sizlerde diyorsunuz ki; bu özel hastane “Hastane Olma Vasfını Yitirmiştir”…  Öyleyse! Neden gereğini yapmıyor da farklı açılardan pompalıyorsunuz?

Yalakanın iyisi, efendisi osurduğunda derin nefes alandır… Onlar kendilerini bilir!

Benim reklama ihtiyacım yok. Zira benim geçim derdim yok.

Benim reklama ihtiyacım yok. Zira benim kalemim gerçeği, toplum tepkisini yazar.

Benim reklama ihtiyacım yok. Benim cep telefonumdan bir başkasının cep telefonuna IBAN numarası gitmez.

Benim reklama ihtiyacım yok. Benim kitabımda kimseyi asılsız hikâyelerle, yakıştırmalarla tehdit etmek yoktur. Hırsızlara ortak olmam. Hırsızlarla aynı masada oturmam. Benim bu şehre kazandırdıklarımı bilenler bilir. Gerisi lafügüzaf. Çünkü ben “Yazarım”… Onlar sadece yazı yazar.

Yazılarınızla, savunmalarınızla, adam sendeciliğinizle…

Bu ahlakla bu şehre hizmet eden dürüst düzgün insanları huzursuz ettiniz. Onlar bu şehri terk ediyorlar. İnsanların inancına yorum getirmek bir dünya görüşü olamaz. Sizler insanların inançlarına burnunuzu soktunuz. Şimdi ben söylüyorum size ne! İnsanların inancından?

Daha ne istiyorlar. Hele siz bir başlayın. Altından çıkacak rezaletleri birlikte okuyalım. Bu şehirde birileri yazı yazar. Ben yazarım.

Birilerinin akıl almaz rahatlığı… Hadi ispat etsene… Ortaya dökülen bu rezaleti araştırmak, durdurmak yerine bu ahlaksızlığa birilerinin arka çıkması, savunması.Sen rahat ol. Keyfine bak’… Akıl alır gibi değil. ‘Bugün yazılır yarın unutulur’. Bu bir ahlak-mı-dır.

Sizi bilmem ama! Ben; pişmanlık duyan, utanabilen insanları seviyorum. Pişkinlik ne kadar ucuzsa, utanmakta, ut ve hayâ o kadar değerli… Tabii ki bilene. Hissedene.

Kapatılma noktasında bir hastane. Ekonomik zora girmiş. Çalışanları alacakları için mahkemelik olmuş. Kavgalar sokaklara dökülmüş ise, polis bu sağlık biriminden içeri girmiş ise. Hastane ortasında halay çekmenin, bu hastaneye faydası yok. Bu halde olan bir hastaneye can suyu. Kimden mi?

Hasta paslaşması devlet hastanesinden. 25 yataklı hastaneye, 50 yataklı muamelesi. Ayda 1 milyon Türk Lirası (Güzel Para) Kim kimin haminnesi? Bu olaylar bizlerin gördükleri. Ya göremediklerimiz. Bu ülkenin yeminli müfettişleri yargıçları yok mu? Allah aşkına sizlerin görevi bu millete hizmet değilse kime?

Benim bir eksiğim var. Bu yazıları ulusal basına taşımamak için direnmem. Bu yazıların okunma sayısı 36 binlere ulaşmış ise, beni Kanada’dan arıyorlarsa. Evet, bu bilmeceyi ulusal basın marifetiyle çözmek daha evla olacak.

Soytarılığı kendisine meslek edinenlerin nefesi berbat... Kokar.

Benim bu şehirde devlet adına iş yapan resmi kurum yöneticileriyle bir alıp veremediğim yok. Ben kamusal bir görev yapıyorum. Bir oynanan oyun var. Bu oyunu neden bozmuyorsunuz diye soruyorum. Bozmuyorsanız; sizde bu oyunun bir parçasısınız deme hakkım var. Çünkü çalınan benim ve bu milletin refah payı. Benim tek isteğim bağımsız müfettişlerce araştırılması. Umarım ortaya çıkan sonuçta ben yanılırım. Ben bu satırlardan muhataplardan özür dilerim.

Bir kurumun yıpratılması değil yaşatılması, hizmet üretmesi evladır. Bu da yasal zemine oturtulmuş denetim mekanizmasının devreye girmesi ile mümkündür. Bu mekanizma var mı!

Onurlu, haysiyetli kişi, susuzluğunu giderdiği kuyuya taş atmaz.

Soyulan SGK.

Gıkı çıkmayan defterdarlık.

Soruşturma izni vermeyen valilik.

Sadece kendini savunan Sağlık müdürlüğü.

Milletvekilinin görevi ihale takipçiliği değildir. Rantiye işleri hiç değildir. Millete hizmet için milletin oylarıyla tepeye çıkacak; rantiye tüccarlarına hizmet üretecek. Bunun adı; ne siyaset ahlakıyla, örtüşür, nede insanlıkla. Ama onlara göre hizmet olacak.

Bu şehrin çocukları cadde ve sokaklarda oynuyor. Siz hastane taşıma peşindesiniz. Bu yatırım değil. Bu istihdam yaratmaz. İktidarın beş müteahhitten birinin cebini süsler. Sizlerin görevi bu şehirde yoksulluğu idare etmek değil. Çözmekle mükellefsiniz.

 

Devlet adamlığı siyasi baskıya boyun eğmek değildir. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyette hırsız devlet adamı yoktu…

Bir Özel Hastane ile Bir başka kurum arasında ortaya düşmüş rezalet. Hadi diyelim ki iki kişi gecenin bir yarısı birbirlerine şaka yapmışlar! Bu şaka; kaka haline gelmiş birilerinin zevahirini kurtarmaya yönelmişse, sizler hala bu ahlaksız paslaşmaya “bu işi örtbas edin” diyor, onlara fırsat ve zemin kazandırıyorsanız sadece onları korumuyor, bu hırsızlığa yardım ve yataklık etmiş oluyorsunuz.

Demek ki bu paslaşma alışkanlık haline gelmiş ki; Türkiye’yi kuşatmış bir sâri hastalık haline dönüşmüş. Böyle yapmakla sizler birilerini koruyabilirsiniz. Tepede oturan, sizleri o koltuklara layık gören siyasi otoritenin ayağının altına karpuz kabuğu döşediğinizi de sanırım biliyorsunuzdur.

Yayınlanan yazılarımdan daha önemlisi yazılarıma gelen binlerce yorumlar. Lütfedip bu yorumların kaçını okudunuz? Bir o kadar yayınlanmamış yorumlar. İşte bu yorumlar halkın kendi sesi. Bu yorumlar sizlerin umarsızlığına, sessizliğinize verilen tepkiler.

Kadersizlik mi, Şans mı, yoksa birilerinin arzusu mu? Alışmışlık kudurmuşluktan beterdir.

Bu şehre Sivas’tan bir müftü geldi ardında çuvallar dolduracak çakıldak. Sivas’taki alışkanlıklarını burada da sürdürdü. Ancak yakalandı.  Bu adamın tüm rezaletini ortaya döktüm.

Dönemin valisi; ‘Mustafa bey hoca efendi ile uğraşma. Bir talihsizlik yaşamış olabilir’ dediler. Talihsiz adamın ihale takipçiliğinin karşılığı nemalanması bir yana, bonus olarak fahişeleriyle ünlü, Ukrayna, Belarus ve Tayland seyahatlerini rutin hale getirmiş. Çıkış ve dönüşlerini tarih, tarih yazdım. İstersen pasaport numaranı da yazayım dedim.  Kendisine neden Mekke’ye gitmediğini sorduğumda. Eline aldığı Kuran’ı Kerim bana vermeye kalktı.

Bu şehre Ağrı’dan İl sağlık Müdürü geldi. Ardında yazılmış onlarca yazılar ve yorumlar.

Nereden tutarsanız tutun. Tutacak tutamak yok.

Bu şehirde İktidarın vekilleri!

İktidarın vekilinin tek işi atama yapmak mı? Bu şehrin oylarıyla seçilip çıkar odaklarına hizmet etmek mi? Senin işin, hastanelere arazi ayarlayıp yer değiştirme planlarımı, oylarını aldığın halkın haklarını korumak mı? Ben merak ediyorum. Sizlerin vekil olarak görevi ne?

20 yıldır yalan…

Bu kenti tren gelecek diye 20 yıldır kandıranlar sizler.

Kaman’a çevre yolu yapıp Vilayetine Çevre yolunu yapmayan sizler.

Yerine araştırma ve eğitim hastanesi yapılan yerde olan köy hizmetleri binasını yıkılmadan milyonlarca liraya restore (Kapı, pencere, mefruşat, çatı ve doğalgaz sistemleri dâhil) edip paraları aktardıktan sonra yıkan siz. Yerine yaptığınız 7 yaşındaki hastaneyi yıkıp Bağbaşı kampusuna 400 yataklı hastane yapacağım diye milleti huzursuz eden sizler.

Eski hastanenin yeri, İl sağlık müdürlüğü boşalan yeri için sağlık bakanlığı projesini askıya alındığını buraların kıymetli arsalar olduğunu iyi getirisi olacağını söyleyen siz. Neyin karşılığı olarak söylemeyen siz.

Milletvekilliği iyi meslek hani. Ancak talan edilen bu mülk milletin. Seçilince bu şehir gözlerinizde ve beyninizde özel çiftlik olarak mı görünüyor? İşte burası karanlık.

İl özel İdaresi arsasını, Bağkur binasını, Valilik binasını, Hâkim ve Savcılar lojmanlarını elden çıkartan. Kimler. Uzaylılar mı?

Ben size bir tiyo vereyim. Belki sizin ajandanızda vardır. Üniversitenin Kervansaray bölgesi. Boşaltıldı. Binalarıyla “kelepir” devasa  bir arsa. Kimi bekliyor acaba?

Sarıyahşi köprüsünü yaptırarak, Şehrin idari sınırını daraltan sizsiniz.

Ortaköy yolu için rantabıl değil diyen. Kapadokya Kırşehir Havaalanı yolunu Aksaray’a veren sizlersiniz.

İkiz ağıl yolu üzerinde bulunan havaalanı arsasını parsellemeye kakışan sizlersiniz. Şimdi üzerine cezaevi yapıyorsunuz. Yağmalanan tarafları hariç.

Birde bu şehrin uyuyan güzelleri var! Seçtiklerimiz.

Eski valilik binası bir vakfa devredilmiş belediye başkanı ve Muhalefet milletvekili daha birkaç gün önce validen devrini öğreniyorlar. Allah aşkına bu şehrin altından donunu çekseler bunların haberi olmayacak. Ben bu haberi üç ay önce yazdım. Laf ola beri gele. Bu vurdumduymazlığın savunulacak tarafı var mı?

Yerel haberleri okumayanlar haberi sağır sultandan alır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİRİLERİ, BU, ŞEHİRLE, DALGASINI, GEÇİYOR.,
Yorumlar
Diğer Haberler
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
Yerköy Belediye Başkanından İddialara Yalanlama
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
128 milyar dolarlık rezerv kaybını önce reddeden hükümet cephesinden son dönemde kaybı itiraf eden açıklamalar geliyor.
 il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
il il haftalık vaka sayısını açıkladı! İstanbul’da korkutan artış
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
128 Milyar Dolar Nerede?’ afişine rekor ceza
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
Seher Başkan, hayvanları telef olan çiftçiye gitti
 Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti