Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 13:46
 
BİRİLERİ BU ŞEHİRLE DALGASINI GEÇİYOR.
Yazılara rağmen, yüzlerce yorumlara rağmen, belgelere rağmen herkes kulağının üzerine yatmış bekliyor. Sanki tüm bu olanlar bu şehirde değil de, başka bir şehirde. Veya tüm bunlar başka dilde yazıldı. Efendiler yazım dilini çözemediler. Bir özel hastane. Ünitelerin eksikliği denetimlerle aşikâr. Zaten gerekli denetim yapılmıyor. Yapılacaksa bir gün önceden haber veriliyor. Helalarda ki; hela kullanma talimatıyla, yerler iyi paspas edilmiş mi, birde atık torbaları var mı? Gerisi zaten hoşaf soğutmanın daniskası.
GÜNDEM Haberi
BİRİLERİ BU ŞEHİRLE DALGASINI GEÇİYOR.

Her şey tıkırında! Planlamalar. Projeler ve de ihaleler.

Yazılara rağmen, yüzlerce yorumlara rağmen, belgelere rağmen herkes kulağının üzerine yatmış bekliyor. Sanki tüm bu olanlar bu şehirde değil de, başka bir şehirde. Veya tüm bunlar başka dilde yazıldı. Efendiler yazım dilini çözemediler.

Bir özel hastane. Ünitelerin eksikliği denetimlerle aşikâr. Zaten gerekli denetim yapılmıyor. Yapılacaksa bir gün önceden haber veriliyor. Helalarda ki; hela kullanma talimatıyla, yerler iyi paspas edilmiş mi, birde atık torbaları var mı? Gerisi zaten hoşaf soğutmanın daniskası.

Doktor eksikliği alenen ortada. Doktor yok. Hemşire yok. Hastane yönetişimi yok.  Bu hastane neden açık. Bu şehrin insan sağlığı bu kadar mı ucuz? Neyi bekliyorsunuz ki! Sizlerde diyorsunuz ki; bu özel hastane “Hastane Olma Vasfını Yitirmiştir”…  Öyleyse! Neden gereğini yapmıyor da farklı açılardan pompalıyorsunuz?

Yalakanın iyisi, efendisi osurduğunda derin nefes alandır… Onlar kendilerini bilir!

Benim reklama ihtiyacım yok. Zira benim geçim derdim yok.

Benim reklama ihtiyacım yok. Zira benim kalemim gerçeği, toplum tepkisini yazar.

Benim reklama ihtiyacım yok. Benim cep telefonumdan bir başkasının cep telefonuna IBAN numarası gitmez.

Benim reklama ihtiyacım yok. Benim kitabımda kimseyi asılsız hikâyelerle, yakıştırmalarla tehdit etmek yoktur. Hırsızlara ortak olmam. Hırsızlarla aynı masada oturmam. Benim bu şehre kazandırdıklarımı bilenler bilir. Gerisi lafügüzaf. Çünkü ben “Yazarım”… Onlar sadece yazı yazar.

Yazılarınızla, savunmalarınızla, adam sendeciliğinizle…

Bu ahlakla bu şehre hizmet eden dürüst düzgün insanları huzursuz ettiniz. Onlar bu şehri terk ediyorlar. İnsanların inancına yorum getirmek bir dünya görüşü olamaz. Sizler insanların inançlarına burnunuzu soktunuz. Şimdi ben söylüyorum size ne! İnsanların inancından?

Daha ne istiyorlar. Hele siz bir başlayın. Altından çıkacak rezaletleri birlikte okuyalım. Bu şehirde birileri yazı yazar. Ben yazarım.

Birilerinin akıl almaz rahatlığı… Hadi ispat etsene… Ortaya dökülen bu rezaleti araştırmak, durdurmak yerine bu ahlaksızlığa birilerinin arka çıkması, savunması.Sen rahat ol. Keyfine bak’… Akıl alır gibi değil. ‘Bugün yazılır yarın unutulur’. Bu bir ahlak-mı-dır.

Sizi bilmem ama! Ben; pişmanlık duyan, utanabilen insanları seviyorum. Pişkinlik ne kadar ucuzsa, utanmakta, ut ve hayâ o kadar değerli… Tabii ki bilene. Hissedene.

Kapatılma noktasında bir hastane. Ekonomik zora girmiş. Çalışanları alacakları için mahkemelik olmuş. Kavgalar sokaklara dökülmüş ise, polis bu sağlık biriminden içeri girmiş ise. Hastane ortasında halay çekmenin, bu hastaneye faydası yok. Bu halde olan bir hastaneye can suyu. Kimden mi?

Hasta paslaşması devlet hastanesinden. 25 yataklı hastaneye, 50 yataklı muamelesi. Ayda 1 milyon Türk Lirası (Güzel Para) Kim kimin haminnesi? Bu olaylar bizlerin gördükleri. Ya göremediklerimiz. Bu ülkenin yeminli müfettişleri yargıçları yok mu? Allah aşkına sizlerin görevi bu millete hizmet değilse kime?

Benim bir eksiğim var. Bu yazıları ulusal basına taşımamak için direnmem. Bu yazıların okunma sayısı 36 binlere ulaşmış ise, beni Kanada’dan arıyorlarsa. Evet, bu bilmeceyi ulusal basın marifetiyle çözmek daha evla olacak.

Soytarılığı kendisine meslek edinenlerin nefesi berbat... Kokar.

Benim bu şehirde devlet adına iş yapan resmi kurum yöneticileriyle bir alıp veremediğim yok. Ben kamusal bir görev yapıyorum. Bir oynanan oyun var. Bu oyunu neden bozmuyorsunuz diye soruyorum. Bozmuyorsanız; sizde bu oyunun bir parçasısınız deme hakkım var. Çünkü çalınan benim ve bu milletin refah payı. Benim tek isteğim bağımsız müfettişlerce araştırılması. Umarım ortaya çıkan sonuçta ben yanılırım. Ben bu satırlardan muhataplardan özür dilerim.

Bir kurumun yıpratılması değil yaşatılması, hizmet üretmesi evladır. Bu da yasal zemine oturtulmuş denetim mekanizmasının devreye girmesi ile mümkündür. Bu mekanizma var mı!

Onurlu, haysiyetli kişi, susuzluğunu giderdiği kuyuya taş atmaz.

Soyulan SGK.

Gıkı çıkmayan defterdarlık.

Soruşturma izni vermeyen valilik.

Sadece kendini savunan Sağlık müdürlüğü.

Milletvekilinin görevi ihale takipçiliği değildir. Rantiye işleri hiç değildir. Millete hizmet için milletin oylarıyla tepeye çıkacak; rantiye tüccarlarına hizmet üretecek. Bunun adı; ne siyaset ahlakıyla, örtüşür, nede insanlıkla. Ama onlara göre hizmet olacak.

Bu şehrin çocukları cadde ve sokaklarda oynuyor. Siz hastane taşıma peşindesiniz. Bu yatırım değil. Bu istihdam yaratmaz. İktidarın beş müteahhitten birinin cebini süsler. Sizlerin görevi bu şehirde yoksulluğu idare etmek değil. Çözmekle mükellefsiniz.

 

Devlet adamlığı siyasi baskıya boyun eğmek değildir. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyette hırsız devlet adamı yoktu…

Bir Özel Hastane ile Bir başka kurum arasında ortaya düşmüş rezalet. Hadi diyelim ki iki kişi gecenin bir yarısı birbirlerine şaka yapmışlar! Bu şaka; kaka haline gelmiş birilerinin zevahirini kurtarmaya yönelmişse, sizler hala bu ahlaksız paslaşmaya “bu işi örtbas edin” diyor, onlara fırsat ve zemin kazandırıyorsanız sadece onları korumuyor, bu hırsızlığa yardım ve yataklık etmiş oluyorsunuz.

Demek ki bu paslaşma alışkanlık haline gelmiş ki; Türkiye’yi kuşatmış bir sâri hastalık haline dönüşmüş. Böyle yapmakla sizler birilerini koruyabilirsiniz. Tepede oturan, sizleri o koltuklara layık gören siyasi otoritenin ayağının altına karpuz kabuğu döşediğinizi de sanırım biliyorsunuzdur.

Yayınlanan yazılarımdan daha önemlisi yazılarıma gelen binlerce yorumlar. Lütfedip bu yorumların kaçını okudunuz? Bir o kadar yayınlanmamış yorumlar. İşte bu yorumlar halkın kendi sesi. Bu yorumlar sizlerin umarsızlığına, sessizliğinize verilen tepkiler.

Kadersizlik mi, Şans mı, yoksa birilerinin arzusu mu? Alışmışlık kudurmuşluktan beterdir.

Bu şehre Sivas’tan bir müftü geldi ardında çuvallar dolduracak çakıldak. Sivas’taki alışkanlıklarını burada da sürdürdü. Ancak yakalandı.  Bu adamın tüm rezaletini ortaya döktüm.

Dönemin valisi; ‘Mustafa bey hoca efendi ile uğraşma. Bir talihsizlik yaşamış olabilir’ dediler. Talihsiz adamın ihale takipçiliğinin karşılığı nemalanması bir yana, bonus olarak fahişeleriyle ünlü, Ukrayna, Belarus ve Tayland seyahatlerini rutin hale getirmiş. Çıkış ve dönüşlerini tarih, tarih yazdım. İstersen pasaport numaranı da yazayım dedim.  Kendisine neden Mekke’ye gitmediğini sorduğumda. Eline aldığı Kuran’ı Kerim bana vermeye kalktı.

Bu şehre Ağrı’dan İl sağlık Müdürü geldi. Ardında yazılmış onlarca yazılar ve yorumlar.

Nereden tutarsanız tutun. Tutacak tutamak yok.

Bu şehirde İktidarın vekilleri!

İktidarın vekilinin tek işi atama yapmak mı? Bu şehrin oylarıyla seçilip çıkar odaklarına hizmet etmek mi? Senin işin, hastanelere arazi ayarlayıp yer değiştirme planlarımı, oylarını aldığın halkın haklarını korumak mı? Ben merak ediyorum. Sizlerin vekil olarak görevi ne?

20 yıldır yalan…

Bu kenti tren gelecek diye 20 yıldır kandıranlar sizler.

Kaman’a çevre yolu yapıp Vilayetine Çevre yolunu yapmayan sizler.

Yerine araştırma ve eğitim hastanesi yapılan yerde olan köy hizmetleri binasını yıkılmadan milyonlarca liraya restore (Kapı, pencere, mefruşat, çatı ve doğalgaz sistemleri dâhil) edip paraları aktardıktan sonra yıkan siz. Yerine yaptığınız 7 yaşındaki hastaneyi yıkıp Bağbaşı kampusuna 400 yataklı hastane yapacağım diye milleti huzursuz eden sizler.

Eski hastanenin yeri, İl sağlık müdürlüğü boşalan yeri için sağlık bakanlığı projesini askıya alındığını buraların kıymetli arsalar olduğunu iyi getirisi olacağını söyleyen siz. Neyin karşılığı olarak söylemeyen siz.

Milletvekilliği iyi meslek hani. Ancak talan edilen bu mülk milletin. Seçilince bu şehir gözlerinizde ve beyninizde özel çiftlik olarak mı görünüyor? İşte burası karanlık.

İl özel İdaresi arsasını, Bağkur binasını, Valilik binasını, Hâkim ve Savcılar lojmanlarını elden çıkartan. Kimler. Uzaylılar mı?

Ben size bir tiyo vereyim. Belki sizin ajandanızda vardır. Üniversitenin Kervansaray bölgesi. Boşaltıldı. Binalarıyla “kelepir” devasa  bir arsa. Kimi bekliyor acaba?

Sarıyahşi köprüsünü yaptırarak, Şehrin idari sınırını daraltan sizsiniz.

Ortaköy yolu için rantabıl değil diyen. Kapadokya Kırşehir Havaalanı yolunu Aksaray’a veren sizlersiniz.

İkiz ağıl yolu üzerinde bulunan havaalanı arsasını parsellemeye kakışan sizlersiniz. Şimdi üzerine cezaevi yapıyorsunuz. Yağmalanan tarafları hariç.

Birde bu şehrin uyuyan güzelleri var! Seçtiklerimiz.

Eski valilik binası bir vakfa devredilmiş belediye başkanı ve Muhalefet milletvekili daha birkaç gün önce validen devrini öğreniyorlar. Allah aşkına bu şehrin altından donunu çekseler bunların haberi olmayacak. Ben bu haberi üç ay önce yazdım. Laf ola beri gele. Bu vurdumduymazlığın savunulacak tarafı var mı?

Yerel haberleri okumayanlar haberi sağır sultandan alır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİRİLERİ, BU, ŞEHİRLE, DALGASINI, GEÇİYOR.,
Yorumlar
Diğer Haberler
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
Güncel corona virüsü verileri açıklandı!
ŞKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERİ KENDİ İŞİNİN SAHİBİ YAPIYOR
ŞKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERİ KENDİ İŞİNİN SAHİBİ YAPIYOR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
Sarhoş er geç ayılır. Cahil asla! Macar Atasözü.
Sarhoş er geç ayılır. Cahil asla! Macar Atasözü.
AKP İl Başkanlığı için Ankara’ya yedi önemli isim davet edildi.
AKP İl Başkanlığı için Ankara’ya yedi önemli isim davet edildi.
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
KİM MÜDAHALE EDECEK? HERKES SUS PUS!
KİM MÜDAHALE EDECEK? HERKES SUS PUS!
Kırşehir Belediyespor evinde Bodrumspor
Kırşehir Belediyespor evinde Bodrumspor'u Ağırladı
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
Kırşehir’de hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK
DÜZENSİZ SULAMA KIZILIRMAK'I KURUTUYOR
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kaman cevizi, coğrafi işaret aldı
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
Kırşehir Valiliğinden Kış Lastiği Uyarası
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KARARLAR
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 41 Akademik Personel Alınacak.
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
Ankara Milletvekilimiz Turan Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
”Türk Toplumunda Kadın” Konulu Panel Yapıldı
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
KIRŞEHİR YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİ BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
MEMLEKET SEVDALISI NET KONUŞTU
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
TSO HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURUL TOPLANTISI YAPTI
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
DAHA YEŞİL BİR KIRŞEHİR İÇİN GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE YEŞERTELİM
 81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
81 il valiliğine “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge gönderdi.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Kim kime kefilse! Kefil bavulları toplatsın.
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Ceylan Okatan: Şiddet Virüsünün Aşısı Örgütlü Mücadeledir
 TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
TOPLAM CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI
 DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
DİEGO MARADONA HAYATINI KAYBETTİ!
 CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı Basın Açıklaması yaptı.
Kırşehir
Kırşehir'de Mevsimsel Tedbirler Gözden Geçirildi
BENZİNE BÜYÜK ZAM
BENZİNE BÜYÜK ZAM
ERDOĞAN
ERDOĞAN'DAN VATANDAŞA ÇAĞRI
Kırşehir Belediyesi
Kırşehir Belediyesi'nin 2021 Yılı Bütçesi Belli Oldu
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR
GÜZELLİK YARIŞMASINDA KIRŞEHİR'Lİ DAMGASI
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin COVID-19 hasta tablosunu açıkladı.
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
BOZTEPE YOLUNDA TRAFİK KAZASI 4 YARALI
Bülent Arınç istifa etti
Bülent Arınç istifa etti
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
Üniversitemizde tıbbi ve yenilebilir mantar türleri üretilecek
EYT
EYT'LİLERİN UMUT PARTİSİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
KIRŞEHİR
KIRŞEHİR'DE İŞ ADAMI COVİT NEDENİYLE HAYATINI YİTİRDİ
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
Nefes borusuna kaçan ekmek parçası canından etti
ÖĞRETMENLERİM.
ÖĞRETMENLERİM.
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
Bülent Arınç’tan istifa sinyali
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
BESLENMEDE GERÇEKLER VE SAĞLIK İLİŞKİSİ
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
AKIN “ÜLKELERİN GELECEĞİNİ İYİ EĞİTİLMİŞ GENÇ NESİLLER BELİRLEMEKTEDİR”
 İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
İLHAN, ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
TSO BAŞKANI YILMAZ’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
İYİ PARTİ  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
İYİ PARTİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"
"BİZİM İÇİMİZDE CİĞERİNDE UR OLAN YOKTUR"