Haber Detayı
23 Aralık 2020 - Çarşamba 19:11
 
Bir hüzünlü aydır Aralık ayı.
‘O’na Türk’ün atası olduğu için değil. Atası Türk olduğu için Atatürk denilmiştir. Tarihi iyi okumayanlar, kendilerini ‘Devlet’ zannedenler. Kendilerini ‘Tanrı’ zannedenler. Korkaklar, pısırıklar. Çıkarcılar. Siyasi düşüncelerine reklam panosu yapan, gardırop Atatürkçüler. Kime ve neye, neden düşman olduklarını bilmeyen onursuzlara öğretmenlik yapacak değilim. Gerçekleri, doğruları paylaşmak; korku ve endişenin odağı değil. Yüreğin ortaya konulmasıdır’
GÜNDEM Haberi
Bir hüzünlü aydır Aralık ayı.

 

Barış dedi, Hürriyet dedi, Tam bağımsızlık dedi, her şeyi, bütün mücadeleyi bu üç kavram üstüne kurdu.

Bir hüzünlü aydır Aralık ayı.

22 Aralık 1914 Osmanlı kaybettiği toprakları Rus’lardan geri almak istemesi ile başlattığı harekât sonrası Enver paşanın inadı ve askeri taktik hataları sonucu buzlara gömülen 90 bin Mehmetçik.

23 Aralık 1930 Menemen olayları. Derviş Mehmet ayaklanması… Olayları bastırmak için olay yerine müfrezesi ile gelen Asteğmen Kubilay’ın, önce tabanca ile vurulması, yaralı halde sığındığı cami avlusunda bağ bıçağı ile boğazı kesilerek katledilir. Kesilen baş hilafet sancağı dedikleri bir paçavranın direğine geçirilir ve Menemen sokaklarında gezdirirken “kalkın ahali Müslümanlığı kurtaralım” diye bağırıyor. Yobaz gerici, esrarkeş, Şeytanın uşağı ve hatta piçi; Derviş Mehmet bu olay sonucu aynı gün öldürülür. Bu olayın ardından, Mustafa kemal Atatürk’ün Menemen için tepkisi çok ağır oluyor.

Ve tekrar Mayıs…

Tarih 15 Mayıs 1919 İzmir’de Yunan işgali başlamıştır. Damat Ferit sadaretten istifa etmişti. Ancak hükümeti kurma görevi yine damat Ferit’e verilmişti. 16 Mayıs 1919 Mustafa Kemal Paşa Padişah Vahdettin’le görüşmesi. Aynı gün Bandırma vapuru ile yola çıkışı. İstanbul’dan sonra ilk karaya çıkış. 18 mayıs 1919 Sinop’ta karaya çıkış.. Samsun’a gidilecek karayolu olmaması nedeniyle gemiye dönmesi ve 19 Mayıs sabahı Samsun’a çıkışı. Kutlu yolculuk. Meşakkatler… Tehditler. Olumsuzluklar.

Ferit Paşaya Samsun’dan çekilen telgraf. “İzmir’in Yunan askerleri tarafından işgali hadisesi yakından temasta bulunduğum milletim ve orduyu tasavvur ve tasvir edilemeyecek derecede dilhun (üzmek) etmiştir. Ne millet ve ne ordu, mevcudiyetine karşı yapılan bu haksız tecavüzü hazm ve kabul etmeyecektir.” Damat Ferit Fransız gazetesine (Le Temps) açıklama yapıyor. ”Hareketin askeri hiçbir bünyesi yoktur ve millete dayanmamaktadır. Hareket bir saman alevidir. Alevleri şimdiden sönmüştür. Hareket tamamen ittihatçıdır”.

Mustafa Kemal 15 Mayıs’ta yola çıktığı Ata yurdunu bozguncu ve işgalci güçlerden temizlemek. Misak-ı milli sınırları içinde Türk milletinin egemenliğine dayanan tam bağımsız bir Türk devleti kurmak. -Bu yeni devleti çağdaş devletler düzeyine yükseltmek amacıyla başlattığı bu kutlu direniş yürüyüşün Ankara’dan önceki son durağı Kırşehir. İç Anadolu Bozkırında makûs talihini bir türlü yenememiş. Sofiler şehri olmuş. Osmanlı’ya asker yetiştirmiş. Sancak olmuş. Sancağa bağlanmış. Yoksul ve çıplak kara Türkmenlerin yaşadığı bir şehre doğru yola çıkmıştı.

8 Temmuz 1919 Mustafa Kemal Paşanın 3.ordu müfettişliğinden alınması. Askerlik mesleğinden istifa etmesi. Daha sonra 11 Mayıs 1920’de Divan-ı Harp tarafından idama mahkûm edilmesi padişah tarafından tasdiki. (Mustafa Kemal Paşa, Kara Vasıf, Ali Fuat Paşa, Ahmet Rüstem, Doktor Adnan, Halide Edip hanım) 24 Mayıs 1920 Fevzi (Çakmak) paşanın idam fermanının padişah tarafından onayı

Hoş geldin Mustafa Kemal paşa... Güç verdin, kuvvet verdin bize…

Hicri takvim; ‘1 Rebîulâhir 1338 Yevmu’l-Erbi‘ā’ göstermektedir.  26 Aralık 1925'te miladi takvimin kabul edilip, alaturka saat yerine Batı'da kullanılan alafranga saatin kabul edilmesiyle birlikte bu tarih ‘24 Aralık 1919 Çarşamba’ günü olacaktır. (Yevmu’l-Erbi‘ā’ Çarşamba)…

Atlı ve yayalar. Bir avuç çıplak yoksul halk.  Ayak yalın, baş, açık ve çıplak. Yağmura, soğuk havaya aldırmadan koşmuş Selgah sırtlarına. Yoksul halk; soğuktan birbirine sokulmuş, halde Gölhisar yönüne bakıyorlar. Diğer bir yanda fısıltı konuşmalar dalga, dalga yayılıyor. “Mutasarrıf şehri terk etmiş”… Buz gibi bir korku. Osmanlının hiddeti… Derken!  Bir atlı kalabalığın arasına daldı. “Geliyorrrr, Geliyor. Paşa geliyorrrrr”… Kalabalık bir önündekinin üzerinden bakıyordu. Yağmurun arasında tenteli siyah bir otomobil gözüktü. Halk coşkuyla otomobile doğru koştu. Otomobil kalabalığın önünde durdu. Başında Şayak kalpak, Sırtında yakası kürklü bir paltolu mavi gözleri ışıl, ışıl bir dev otomobilden indi. Paltosunu çıkardı, halkın arasına karıştı. Çamurlu yolda bata, çıka, Kılıççı köprüsünden geçerek, Yenice (Atatürk Caddesi) Mahallesi çamurlu yolunda şehir merkezine doğru yürüyüşe geçilir.

Hoş geldin Mustafa kemal paşa... Güç verdin, kuvvet verdin bize…

24 Aralık… Karşıladılar. Yağmura soğuğa aldırmadan birlikte yürüdüler. Mecidiye caminin altında bulunan boş bir arsaya kadar. Halkın yoğun tezahürü Mustafa Kemal’i halka hitap etme ihtiyacını uyandırır. Bir kaya üzerine çıkar ve ilk sözleri “Aziz milletim”. Halkın coşkulu sloganı içinde “Kurtar bizi paşa. Kurtar”, olmuştur. Halkı izler. Ayakları çıplak, kırk yamalıklı üst baş. Yoksulluk tarif edilir gibi değildir. Kalabalığın arasında yarı çıplak üşüyen çocuklar. Konuşmak için çıktığı taşın üzerinden iner ve şehre Gençlik derneğine doğru halkla birlikte yürür.

"Yurtta Barış, Dünyada barış" onun en önemli ilkelerinden biriydi. O bütün dünyada bağımsızlık, barış ve çağdaşlık aydınlanmasını bekleyen halklara örnek olacak bir Cumhuriyet kurma ideali O’nun yolunu Kırşehir’e döndürmüştü. ‘O’na Türk’ün atası olduğu için değil. Atası Türk olduğu için Atatürk denilmiştir. Tarihi iyi okumayanlar, kendilerini ‘Devlet’ zannedenler. Kendilerini ‘Tanrı’ zannedenler. Korkaklar, pısırıklar. Çıkarcılar. Siyasi düşüncelerine reklam panosu yapan, gardırop Atatürkçüler. Kime ve neye, neden düşman olduklarını bilmeyen onursuzlara öğretmenlik yapacak değilim. Gerçekleri, doğruları paylaşmak; korku ve endişenin odağı değil. Yüreğin ortaya konulmasıdır’. Selçuk İlhan.

O’nun tek amacı; Ata yurdunu bozguncu ve işgalci güçlerden temizlemek. Misak-ı milli sınırları içinde Türk milletinin egemenliğine dayanan tam bağımsız bir Türk devleti kurmak. Bu yeni devleti çağdaş devletler düzeyine yükseltmek.

Kırşehir halkıyla yürürken, halka hitap etmek için durduğu bir arsa.

Kırşehir Gençlik derneğinde kendisine Namık Kemal’in ‘Vatan Yahut silistire’ şiiri Dernek sekreterince okunmuştur. “Vatanın bağrına düşman dayadı hançerini, yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini Mustafa Kemal bu şiire Kırşehir’de cevap vermiştir. “Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini, Bulunur kurtaracak kara bahtı maderini”…

Cumhuriyet ilan edilmiştir. Nüfusun okuryazar oranı 3’tür. Bu oran kadın nüfusunda 01’dir. Türkiye’nin genelinde eğitim seferberliği başlamıştır.

Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsızşanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. Mustafa Kemal Atatürk.

Vali Nazım beyin önderliğinde bir heyet, Mustafa Kemal’in; Yenice mahallede halk ile kucaklaştığı arsaya 3 derslikli bir okul yapma kararı alır. Çok kısa bir sürede bu arsa üzerine (3) derslikli kerpiç bir ilkokul yaparlar. Okulun adı önce Cumhuriyet, daha sonra Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını çağrıştırması için “Gazi” adı verilir.

O günlerde Kırşehir’in valiliğince haftada bir gün yayınlanan yerel bir gazete var. Adı;  “Kırşehir Resmi Gazete”; tek sayfa üzerine arkalı, önlü sadece 100 adet basılan bu gazete, haftada bir gün yayınlanmaktadır. O günün şartlarına göre siyah beyaz ve onlarca kelime, harf hatası olmasına rağmen dolu, dolu şirin siyasi yerel bir gazete olarak çıkmakta. (Bu gazetenin10 Kânunusani (Kasım) 1929 tarihli sayısı bende.)

10 Kânunusani 1929 tarihli Gazetenin birinci sayfası…  Kırşehir valisi Nazım Bey Yenice mahallede halk tarafından kerpiçten yapılan 3 derslikli İlkokul binasının açılışını yapmaları için Mustafa Kemal Atatürk’e bir davet telgraf çekilir. Telgraf ve telgrafa gelen cevap “Kırşehir Resmi Gazete” manşetinden baskıya alınır. 

‘Gazi İlk mektebinin açılışı…

Millet mekteplerinin küşadı münasebetiyle Reisicumhur hazretlerine vali beyefendi tarafından keşide edilen telgraf sureti.’

Reisicumhur hazretlerine. Eseri irşatları bulunan millet mektepleri büyük bir şevk ve gururla vilayetin her tarafında küşat olundu. Bütün halk büyük bir sevinçle açtığınız bu nurlu irfan tarîkına koşmaktadırlar. Kalplerinden taşan hissi şükran ve minnetlerinin huzuru devletlerine is’adı temenniyatında bulunduklarını tazımatı mahsusamla arzeylerim efendim hazretleri. Kırşehir Valisi Nazım’.

Eğitim için çıkılan bu yol aydınlanmanın, muasır medeniyetlere ulaşmanın meşalesinin tutuşturulduğu Anadolu toprağıdır.

Mustafa Kemal tarafından Telgrafa verilen cevabı metin.

‘Kırşehir Valisi Nazım Beye. Açılan millet Mekteplerine karşı muhterem halkın gösterdiği alaka ve rağbet bu büyük mücadelede muvaffakiyetimiz hakkındaki kat’i kanâtımızı takviye etmiştir. Cümlenize muvaffakiyetler dilerim. Reisicumhur Gazi Mustafa Kemal.” 

Rahmetli annem bu okulun 3ncü sınıfından 1935 yılında, ben 1963 yılında kızım 1983 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün izlerini taşıyan bu okulun 5nci sınıfından mezun olduk. Bu okul 2008 yılında depreme dayanıksız bahanesiyle yıkıldı. Yıkımdan önce okula ait devasa bahçe daraltıldı. Bu okula ait arşiv yok edildi. Bu okula yapılan muamele aklıma  Kırşehir’in ilçe yapıldığında yağmalanması bağnazlığın öç alması olaylarını getirdi.

Belediye başkanı Yaşar Bahçeci o mümtaz arsaya sahip çıktı. Rantçılara fırsat vermedi.

Yıkım sonrası ortaya çıkan arsa talan edilmesin diye 1 yılı aşkın mücadeleye verdiğim mücadelede bana sadece çiçeği burnunda Belediye başkanı Yaşar Bahçeci destek oldu. Başkan bir gün beni telefonla aradı. ‘Mustafa abi o arsayı talan ettirmeyeceğim. Aziz Atatürk’ün hatırasını o alanda Atatürk’e yakışır biçimde yaşatacağım’…  Sözünü verdi. Ve sözünü tuttu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün üzerine çıkarak halka hitaben konuşma yaptığı kaya parçasını temsilen granit getirtti. Granit seçimine Belediye Başkan yardımcısı Veli Şahin ile birlikte ben gittik.  Graniti seçme şerefini bana verdikleri için kendilerine minnettarım. Başkan bahçeci 2008 yılında yıkılan “Gazi” adını taşıyan bu ilkokulun arsasına 2012 yılında “Gazi” adıyla yeniden can verdi. “Gazi Parkı”…

Parkın açılış günü konuşmasında “Bu parkın yapılmasında bilgi ve fikirlerini bizlerle paylaşan Kırşehir’in abisi Mustafa abiye teşekkür ederim.” Demişti. Bu sözler bizlere bir teselli ve ödül oldu. Bu davranış biçimi, şehri ve halkı ciddiye almaktır. Milletin değerlerine sahiplenmektir.

Bu bir ahlak biçimidir…

Kaman ana caddesine verilmiş ad ‘ATATÜRK’ kaman caddesinden ismini sildiler. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusunun varlığını içine sindiremeyen belediye başkanı ve encümen üyeleri.  Atatürk ismini paslı teneke levhalardan silip fosforlu levhalara Japon Prens “Mikasa” ismiyle yer değiştirdiler.

Kırşehri 1924 yılında Kırşehir ismiyle İl yapıldı. Ve İsmi kuru yük gemisine verildi. O Geminin İtalya Napoli limanın çekilmiş orijinal fotoğrafını (50*70)  Kırşehir valiliğine 2008 yılında Vali Lütfullah Bilgin’e teslim ettim. O fotoğraf şimdi nerede bilmiyorum. Vali beyden ricam. O fotoğrafı buldurup bana iadesini sağlamasıdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da başlattığı kurtuluş mücadelesi anısına yaptırılan ve sadece 7 vilayete verilen bakır kabartma Atatürk portesinin (100*70)  ne acıdır ki ben hurdalıkta buldum.  Onarttım ve şimdi derneğin salonunda bulunmakta.

Acaba Atatürk ne yaptı da böylesine hedef oldu. Öncelikli olarak Atatürkçüleri irdelemek gerekir.

Son bir sözüm daha var. Tarih 30 Eylül 1933  ünlü bilim adamı Profesör Albert Aynştayın Mustafa Kemal  Atatürk’ bir mektup yazar.  Mektup şöyle başlamaktadır. … “Efendimiz Hazretleri”… mektup şöyle devam eder… ‘Cihanışumul OSS Musevi sıhhıye cemiyetinin fahri reisi sıfatıyla Almandan çıkmış kırk profesör ve doktorun fenni ve tıbbı meşguliyetlerini türkiyede devam ettirmelerine müsaade buyurulması için zati Samilerin müracaat ve reca ediyorum… (Bu mektubun, Almanca ve Türkçe çevirisi kopyaları benim arşivimde)

Dünya’da hiçbir devlet adamına böyle bir mektup yazılmamıştır. O profesörlerden biriside Kırşehir’e gelmiştir. “Prof. Fritz Baade” Kırşehir Sağlık Turizmine kazandırdığı kıymetini bir türlü bilmediğimiz iki şey var. Birincisi Terme taşı diye bilinen yakut yeşili mermer (Onix) Diğeri Termal su ve mineral yapısının tedavi özelliği. Kırşehir Bu muhteşem bilim adamına önce hemşerilik beratı verir. Ya sonra! Kapıcı Camii üzerinde duran o paslı levhayı lütfen okuyun. Terme caddesi olarak bildiğimiz o caddenin gerçek adıdır. “Prof. Fritz Baade Caddesi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, hüzünlü, aydır, Aralık, ayı.,
Yorumlar
Diğer Haberler
"DÜNYA BUNA NASIL SUSUYOR?"
"DÜNYA BUNA NASIL SUSUYOR?"
Bölgesel Misyondan Ulusal Hedeflere Katkı
Bölgesel Misyondan Ulusal Hedeflere Katkı
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN SERT KARARLAR
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN SERT KARARLAR
Başkan Ekicioğlu, Bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz
Başkan Ekicioğlu, Bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz
TSO
TSO'DAN ŞEHİR SORUNLARI İÇİN ZİYARET
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal'dan Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Teşkilatı'na ziyaret.
SAĞLIKTAKİ ÇÖKÜŞÜ SEYRETMEYE DEVAM
SAĞLIKTAKİ ÇÖKÜŞÜ SEYRETMEYE DEVAM
17 Şehir hastanesinin kira bedeli  27 milyar doları buluyor.
17 Şehir hastanesinin kira bedeli 27 milyar doları buluyor.
SGK Kırşehir İl Müdürü Karadeniz, Son Haftayı Değerlendirin
SGK Kırşehir İl Müdürü Karadeniz, Son Haftayı Değerlendirin
BAŞKAN EKİCİOĞLU ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
BAŞKAN EKİCİOĞLU ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Malı amma götürmüşler
Malı amma götürmüşler
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
Benim Kırşehir için yaptığım projelerden biriydi!
Benim Kırşehir için yaptığım projelerden biriydi!
KAŞİFLERDEN SOKAĞA BİR KAP İYİLİK
KAŞİFLERDEN SOKAĞA BİR KAP İYİLİK
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA DEDİ
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA DEDİ
İçişleri
İçişleri'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması
Rektör Karakaya AFAD Kırşehir Risk Azaltma Planı (İRAP)Toplantısına Katıldı
Rektör Karakaya AFAD Kırşehir Risk Azaltma Planı (İRAP)Toplantısına Katıldı
Ekicioğlu,
Ekicioğlu, ''Bedel Ödenecekse Esnafımız Değil Biz Ödeyeceğiz''
TSO BAŞKANI YILMAZ ÜYE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
TSO BAŞKANI YILMAZ ÜYE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?
HALKA RAĞMEN, BU İNAT! NEYİN NESİ?
UNESCO 2021’İ AHİ EVRAN, HACI BEKTAŞ VE YUNUS EMRE YILI İLAN ETTİ
UNESCO 2021’İ AHİ EVRAN, HACI BEKTAŞ VE YUNUS EMRE YILI İLAN ETTİ
Genel Sağlık-İş Murat Alan hakkında suç duyurunda bulundu
Genel Sağlık-İş Murat Alan hakkında suç duyurunda bulundu
İLHAN, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNİN YETERSİZLİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ
İLHAN, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNİN YETERSİZLİĞİNİ GÜNDEME GETİRDİ
TEHLİKE SADECE BARAJLARDAKİ DÜŞÜŞ DEĞİLMİŞ
TEHLİKE SADECE BARAJLARDAKİ DÜŞÜŞ DEĞİLMİŞ
Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey,den Hastane taşınması ile ilgili açıklaması
Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey,den Hastane taşınması ile ilgili açıklaması
ŞAP NEDENİ İLE HAYVAN PAZARI KAPATILDI…
ŞAP NEDENİ İLE HAYVAN PAZARI KAPATILDI…
Kasap et derdinde, koyun can derdinde
Kasap et derdinde, koyun can derdinde
BU ŞEHİRDE İHANETİN GÖNÜL VERENİ OLMAZ
BU ŞEHİRDE İHANETİN GÖNÜL VERENİ OLMAZ
OTOBÜS ŞÖFERİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ
OTOBÜS ŞÖFERİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ
AMAN NE GÜZEL BİR HABER EKMEĞE ZAM GELMİŞ
AMAN NE GÜZEL BİR HABER EKMEĞE ZAM GELMİŞ
KADERE BAK NERDEN NEREYE
KADERE BAK NERDEN NEREYE
TÜM KAMUOYUNU VE EMEKÇİLERİ SEFALET ORANLARINA KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ !
TÜM KAMUOYUNU VE EMEKÇİLERİ SEFALET ORANLARINA KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ !
İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama
İçişleri Bakanlığı’ndan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama
Kırşehir – Kayseri karayolu Mucur İnanç köyü yolu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
Kırşehir – Kayseri karayolu Mucur İnanç köyü yolu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
HIZIRAĞA MEVKİİNDE BİR VATANDAŞ ÇATIDAN DÜŞTÜ
HIZIRAĞA MEVKİİNDE BİR VATANDAŞ ÇATIDAN DÜŞTÜ
KURTLAMAK MI… GURTLAMAK MI?
KURTLAMAK MI… GURTLAMAK MI?
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN GÖRME ENGELLİ AVUKAT MUHAMMED HEKİMHAN’ I ZİYARET ETTİ.
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN GÖRME ENGELLİ AVUKAT MUHAMMED HEKİMHAN’ I ZİYARET ETTİ.
Aleyna’nın katil zanlısı cezaevinde intihar etti
Aleyna’nın katil zanlısı cezaevinde intihar etti
KEŞKE BAŞKA HESAPLARDA SORULSA
KEŞKE BAŞKA HESAPLARDA SORULSA
1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
Bakan Koca, açıklamasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek canlı yayında corona virüsü aşısı oldu.
Bakan Koca, açıklamasının ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne geçerek canlı yayında corona virüsü aşısı oldu.
VEKİL İLHAN OTOYOL FAHİŞ ÜCRETİNİ SORDU
VEKİL İLHAN OTOYOL FAHİŞ ÜCRETİNİ SORDU
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YER ALTI SARRAFLAR ÇARŞISINDAKİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.
İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YER ALTI SARRAFLAR ÇARŞISINDAKİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ.
Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon yapıldı.
Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon yapıldı.