Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 23:07
 
BEKLE Kİ “ANA MUHALEFET” İKTİDAR OLACAK!
Okuyucularımdan hasetsen ricam şudur ki; yazılarımın bütüncül olarak, okuyunuz. Ben yorumlarınızdan asla gocunmuyor eleştirilerinizi bir yol gösterici olarak algılıyorum. Ben yazılarımda hiçbir siyasi erkin borazanını üflemiyorum. Şahıs veya kurumların değirmenine su taşımam. Olabildiğince tarafsızım. Taraf olduğum tek bir düşünce yapım vardır. “Kemalizm”…
GÜNDEM Haberi
BEKLE Kİ “ANA MUHALEFET” İKTİDAR OLACAK!

BEKLE Kİ “ANA MUHALEFET” İKTİDAR OLACAK!

Sorunun değil. Çözümün parçası olun…

Okuyucularımdan hasetsen ricam şudur ki; yazılarımın bütüncül olarak, okuyunuz. Ben yorumlarınızdan asla gocunmuyor eleştirilerinizi bir yol gösterici olarak algılıyorum. Ben yazılarımda hiçbir siyasi erkin borazanını üflemiyorum. Şahıs veya kurumların değirmenine su taşımam. Olabildiğince tarafsızım. Taraf olduğum tek bir düşünce yapım vardır. “Kemalizm”… Bunun dışında kalan hiçbir fraksiyon. Fikirsel akım. Düşünce veya siyasi etkinlik beni bağlayamaz. Ütopya peşinde değilim. Amacım yeni bir toplum inşası değil. Bilgilerimi, paylaşmak… Dogmatizm benim felsefem olamaz.

Bana CHP’lilerin kızdığını biliyorum. Umurumda değil. Ben inandığım doğruları yazmaya devam edeceğim. Kirletmeden. İftira etmeden. Dolduruşa gelmeden…

Doğu illerinden oy almak için bölücülere göz kırparken… Suriye politikalarında, Doğu Akdeniz, Mısır ve Libya politikalarında kendi politikalarını üretmek yerine; Siyasal İslamcı bir partinin ideolojik doktrinlerine, hiçbir yorum getirmeden, proje üretmeden destek olan anlayış. Dindarlardan oy alma beklentisi ile siyasal İslamcıları parti yönetimine getirirken…  Kendi tabanında oluşacak kayıpları düşünmüyor olabilir mi? Ulusalcı oldukları için dışlamaya başladığı milletvekillerini partiden atmakla, ya da MİT tarafından kullanılıyorlar diye ‘kirletmekle’ bir yere varabilir mi? Bekle ki “Ana Muhalefet” iktidar olacak!

Ekonomisi çökertilip, doğası ve her türlü zenginliği acımasızca talan edilen Türkiye Cumhuriyeti, harici ve dâhili kumpaslara feda edilirken, seyirci; sadece laf olsun diye gevezelik etmenin adına muhalefet deniliyor. Toplum bilinçli bir şekilde etnik ve mezhepsel temelde ayrıştırılıp ortak paydaları ve değerleri yok edilirken pusuda bekleyen görüntü altında yok edilen yurttaşlık duygusu köreltildiğinin farkında değil.

Onlar alt kimlikler üzerinden sarsıntılar, devrilmeler, tökezlemeler yaratırlarken, gündem olmaması gereken gündemlerle kafamız bulandırılıp bilincimiz köreltilirken yurttaşları nelerle oyalıyorlar. Sonuç ortada. Aşağıda sıraladıklarım, Türkiye gerçeğinin ta kendisi. Türkiye Cumhuriyetinin, “Türkiye İslam Cumhuriyeti” olarak anılmasına ramak kalmış. Nüfus yoğunluğu 11 milyon olan ülkenin 1921 Anayasasının gündeme gelmesi. Devletin dini “İslam” diye başlayacak olan düzeltmelere yeşil ışık yakıyorsanız. 19 yılda bu ülkenin başına gelen çürümüşlüğü sizler 100 yılda düzeltemezsiniz. Uşaklığa alışmış milletlerin isyanı olmaz.

İslamcı Hukuk…

İslamcı Dış Politika...

İslamcı İç Politika…

İslamcı Ekonomi…

İslamcı Eğitim…

İslamcı Diyanet…

İslamcı Kadrolaşma…

İslamcı Gençlik…

İslamcı Medya…

İslamcı Örtünme modeli.

İslamcı Beslenme modeli.  

Siyasi düşünce olağandır. Ancak gerçeği görmek bir erdemdir. Ben yaklaşık 5 yıl önce bir yazımda Muharrem İnce’yi bu partiden silecekler diye yazmıştım. Diğerleri için endişeleniyordum. Kafasını yükseltenin ayağından aşağıya çekmenin hiçbir tarafında demokrasi olamaz. Demokrasi tek kişiye ait olursa Oligarşi, toplumsal düşünceden gelirse gerçek demokrasi olur.

CHP düzenine baş kaldıranlar. Diğer yanda Atatürk’e hatta Cumhuriyete koşut koşanlar.

“Türkiye’nin artık kişisel hırslar ve taht kavgalarıyla, sadece karşıtlık üzerine kurulu boş gevezeliklerle, fikri bir temele dayanmayan hamasi iyimserliklerle ve sloganlarla oyalanmaya tahammülü yok.

20 yıla yakın bir iktidarın doğal yıpranmışlığına, yaptığı büyük hatalara, yalan ve talanlara, halkın artık iktidardan bıkkınlığına rağmen; iktidarın oy oranı karşısında CHP’nin yerel seçimlerde aldığı oyu ve belediyeleri (bir kazanım olmakla birlikte), büyük bir başarı diye sunmak sadece bir illüzyondur. Buradan kişisel/siyasi rant devşirmeye çalışmak da, Anadolu deyimiyle sel önünden kütük kapmaya çalışmaktır. Başta İstanbul seçimi olmak üzere başarı büyük oranda kamu vicdanının, toplumsal bir tepki, sezgi ve refleksin sonucudur. Kaldı ki CHP’nin “forması” dahi zaten bu oyu alır.

KAÇ TANE ATATÜRKÇÜ SAYABİLİRSİNİZ

Bugün ne yazık ki partiye ikinci cumhuriyetçi, Atatürk alerjili, açılımcı, yeni sömürgeci/Sevrci, sahte ve hormonlu solcu, NATO’cu, Patriotçu, rantçı konsorsiyumu hâkim. Bunlar arasında Atatürk’ü sadece ismen zikreden sahte Atatürkçüler var, küreselciler var, altı oku içselleştiremeyip kendince yeni “kökler” arayanlar, programını küreselciliğe uyarlamak suretiyle Partiyi küresel sistemin “Kunta Kinte’si” haline getirmek isteyenler var. Buna karşın kaç tane millici/ulusalcı, gerçek Atatürkçü/Kemalist sayabilirsiniz? Partinin gerçek evlatları, neferleri nerede? Bu yol arkadaşlığı ve “yoldaşlık” ile hangi iktidar yürüyüşünden söz edilebilir? Demeçler ortada. Önce CHP’nin bünyesine yabancı yazılımlardan, virüslerden arınması gerekiyor”. Dr. Av. Ümit Kocasakal…

“Kurucusunun büyük fedakârlıklarla inşa ettiği devletin yıkılıp. Diktiği ağaçların sökülüp, yerine, adına “ak” denilen ucube sarayda somutlaşan otoriter bir devletin kurulması girişimini ve  cumhuriyetin köşkünün, hanedan sarayına dönüştürülmesini sessizce izleyen.  Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğu, iş ve terör cinayetleri ile sarsıldığı bu çok kritik dönemde sorumsuz çağrılar. Tutarsız tezkere söylemleri, belirsiz politikalar ile halkımızın duyarlılıklarından kopuk muhalefet anlayışında ısrar edeceği anlaşılan, CHP yönetiminin olası vahim tercihlerini değiştiremeyeceğimi anladığımdan, iktidar umudu da hedefi de bulunmayan’ Diyen, Emine Ülker Tarhan…

“Anadili öğrenmek haktır. Ancak anadilde eğitim siyasal haklar kapsamındadır. Başörtüsü uygulamasının kamu kurumları ve mecliste serbestleştirilmesinin yasal zemini yoktur. Başbakanın 'örtünmek dinimizin emridir'… Başbakan bir din adamı gibi davranarak açıklamalarda bulunması kabul edilemez. Bu ne cehalettir'… Prof. Dr. Birgül Ayman Güler…

'Türkiye'de bu düzene karşı yüzde 35'lik kesimin yüzde 25'i CHP'de. Bölünerek, ayrılarak bir yere varmamız mümkün değil. Günümüz bölünme, ayrılma dönemi değil. Nasıl AKP, Paralel ile bir araya geldi. Bizimde bir araya gelmemiz gerek. Buradaki arkadaşları yalnız bırakmayacağım Hep beraber bu oyunu bozacağız. Bu sindirme, bezdirme, 'ağzını açma' demenin politikasını bozacağız”… Diyen, Hukuk Profesörü Süheyl Batum…

Onları partiden sildiler. Kalanlar bunun için mi kaldılar?

“Atatürk ilkelerinin bekçisi olmak zorunda değilim”… Sena Kaleli CHP Bursa Milletvekili.

“Fethullah Gülen bilgedir”… Muhammed Çakmak CHP PM üyesi.

“Tekkeler açılmalıdır, oralar kültür yuvalarıdır”… Bülent Kuşoğlu CHP Ankara milletvekili.

“Laiklik tehlikededir diyemem. Cemaatlere saygılıyım”… Kemal Kılıçdaroğlu.

“Kendimi 1940’ların CHP’si ile mücadele eder gibi hissediyorum. Sabahattin Ali’yi CHP öldürdü”…

Kemal Kılıçdaroğlu.

Bir zamanlar şanlı ecdat vardı; dört kıtada at koşturan… Birde ‘Kefere’ Kemal”… Mehmet Bekaroğlu

Bugün AKP iktidarın gerçek mimarı. Antalya’da yarım adası olan Deniz Baykal. Hasta villasında yan gelip yatıyor aktif milletvekili muamelesi görüyor.

Bu nasıl bir çelişkidir ki; kimse itiraz etmez.

Not: Bir okuyucum Üniversite taciz olayını sormuş ve. “1 adım ileri 4 adım geri” demiş. Ben hiçbir yazımda geri adım atmadım. Mağdur olduğunu iddia eden bir kadının, iddiaları ve bize kanıt olarak verdiği mesajlar üzerinden olayın üzerine gitmedim. Kurumsal araştırma yaptık. Üniversite ile görüştük, olayları ve seyrini tartıştık ve sonra kaleme aldık. Bunda bir geri adım yok.

Bize gelerek mağdur olduğunu iddia eden kişinin “yanlış anlamışım. Sözlü, yazılı taciz olmamıştır” diyerek şikâyetini geri çekmiş olması, gazetemizle irtibatını kapatmış ise. Gazeteci etiği olarak benim konuya yönelik herhangi bir şey yazmam, yorum üretmem mümkün değildir.  Ben bu soruyu soran kişiye cevap olarak yazıyorum.  Ben kafama göre senaryo yazmam. Gerçeği gerçek kişilerinin beyanları ve delilleriyle ortaya koyarım.

Bunun içindir ki sorunun cevabı başka adreste ahbap.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEKLE, Kİ, “ANA, MUHALEFET”, İKTİDAR, OLACAK!,
Yorumlar
Diğer Haberler
 Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
Bilim, Sanat, Ahlak Işığında Ahi Evran, Ahilik ve Tıp Konferansı Yapılacak
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ŞEHRİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
PEKİ ŞİMDİ SORMAK LAZIM!
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
Bu Düşmanlık Nedense Hep Kırşehir’e mi?
 Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
Solunum için zararlı yağışlar çarşambaya kadar sürecek
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü ( International Day of Monuments and Sites)
CHP Kırşehir İl Teşkilatından
CHP Kırşehir İl Teşkilatından '' ''ŞOONU NÖÖRDÜNÜZ - 128'' Pankartı
Kırşehir
Kırşehir'de Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Türkiye’nin de aldığı Çin aşısıyla ilgili yeni sonuçlar açıklandı: Yüzde 67…
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
Rusya-Ukrayna krizi büyüyor!
HATUNOĞLU KÖYÜN
HATUNOĞLU KÖYÜN'DE ÇİFTÇİNİN HAYVANLARI TELEF OLDU
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ KIRŞEHİR ŞUBESİNDEN BASIN VE KAMOYUNA
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER
DOĞA BABAYLA DOĞANIN KALBİ TEZER'E ZİYARET
CHP ve İYİ Parti
CHP ve İYİ Parti'den AK Partili Meclis Başkanına Ziyaret
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Gidiş o gidiş: AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri gelmemiş
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Çevreyi araştırdık. Sessizliği sorguladık. Bölge yaşayanlarıyla görüştük.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde korkutan vaka sayısı artışı
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
‘Üç dönem AKP’ye oy verdim’ diyen esnaf
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
VALİLİKÇE ALINAN YENİ KISMİ KARARLAR
KIRŞEHİR TSO
KIRŞEHİR TSO'DAN KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK
KIRŞEHİR TSO’DAN ŞABAN ÇELİK'E ZİYARET
 FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
FAALİYET SUNUMU TOPLANTILARI’NA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KATILDI
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
KIRŞEHİR TSO’DAN KIRŞEHİR MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
ANTİK DÜNYADAN GÜNÜMÜZE EKONOMİ; DEĞİŞENLER VE DEĞİŞKENLER.
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
Kırşehir Valiliğince Alınan Ramazan Ayı Tedbirleri
DEAŞ
DEAŞ'lı 7 sanık, hakim karşısına çıktı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Üçüncü köprünün yüzde 51
Üçüncü köprünün yüzde 51'i satılacak
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
MÜFTÜLÜK CADDESİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN  RAMAZAN AYI MESAJI
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NUN RAMAZAN AYI MESAJI
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Bu pencereden bakınca böyle gözüküyor. Ya sizin oradan
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
Kırşehirli Kalp ve Damar Cerrahı Hayatını Kaybetti
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
UMUT PARTİSİ GENEL BAŞKANI BOZKURT "EKONOMİYİ MASAYA YATIRDI"
 Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Afişlere Toplatma ve Soruşturma Kararı
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
Kırşehir-Kayseri karayolu Kurugöl mevkiinde Kaza meydana geldi.
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
AGD ORTAOKULLAR KOMİSYONU FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİNİ TÜM YURTTA BAŞLATTI
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
Kırşehir Valiliği, 2 günlük yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI
TSO, ESOB, ZİRAAT ODASI, BORSA, MESLEK ÖRGÜTLERİ VE KOOPERATİF’LERLE FAALİYET SUNUMU TOPLANTISI YAPILDI