Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 10:25
 
BAŞHEKİM İSTİFASI DOĞRUDUR,SIRADA KİM VAR
SAĞLIK Haberi
BAŞHEKİM İSTİFASI DOĞRUDUR,SIRADA KİM VAR

Her gün sağlık camiasının gündemini meşgul eden, her konuda siyasilerin hedefi haline gelen ve bununla beraber içeride ve dışarıda sürekli gündemde kalmayı başaran bu kurumun yıpratılması ve işlerine sürekli karışılması artık halk tarafından tepki ile karşılanmaktadır. Prof. Dr. Figen Tuncay, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde fizik tedavi bölümünde görev yapmakta iken, Ocak 2018’de Hastane Başhekimi olarak ataması yapılmıştı. Aradan geçen bir senede yaptığı çalışmalarında takdir kazanırken, bazı uygulamalarda ve yapacaklarının hayata geçirilememesi hastane çalışanlarına ve hastalara çok büyük bir zarar vermektedir.

Sorunun kaynağı ne? Neden gerek öncekiler, gerekse şimdikiler işlerini yeteri kadar yapamıyorlarmı?. Beklenti ne? Yöneticilik mi yapamıyorlar yoksa engellemeler mi var? Hizmet odaklı kurum birilerinin gereksiz müdahalelerine mi maruz kalıyor? Gidişata bakılırsa böylesine keyfi müdahaleler olursa bu istifaların ardı arkası kesilmez gibi görünüyor. Bırakın bu işi bilenine de hiç olmazsa liyakatli profesyonelleri yapsın.

Artık başhekimlerden istifa değil iş üretilmesi ve hizmetin gereği beklenmelidir. Benim anlamadığım bir konu var bunu da artık paylaşmadan geçemeyeceğim. Herkesin dilinde bir Yönetimsel anlaşmazlık yok işini yapamadı ya da sağlık sen baskısı, hastanedeki memnuniyetsizlik hastane başhekimi gidince çözülecek mi? Sorunların en başında önce siyasilerin sonra sendikaların bir araya gelerek çözüm üretmesi gerekirken neden sürekli şu giderse, bu gelirse mantığı ile hareket edip çalışanların moralini bozmak için çaba sarf ediliyor.

Hastanede birçok doktorun hastaya bakası bile yok ve Sağlık sendikaları tarafından sürekli eleştiri haline gelen sorunları çözmek yerine, şatafatlı yemekler yerken, çekilmiş olduğunuz resimlerle gündemi meşgul etmek sizleri pek rahatsız etmiyor diye düşünüyorum. herkes çağ atlarken sizler hala kendi derdine düşmüş menfaat hamuru ile yoğrulmuş olmanız gerçekten insanlarımız tarafından çok hoş karşılanmamaktadır. Hastaların sorunları göğüs hastalıkları.çocuk hastalıkları, göz..kulak burun boğaz..ortopedi gibi bazı polikliniklerde sıra bulamamak (bu branşlarda hekim sayısı yetersiz mi yoksa yeterlide aktif mi çalışmıyorlar.)

31 MART seçimlerine çok az bir zaman kalmışken,bu istifanın karşılığı,Devlet Hastanemize yakışır, Kırşehirli bir doktorun Başhekim olarak atanması hem bizleri, hemde seçime farklı bir kazanç sağlaması muhakkaktır.

YETER ARTIK DİYOR KIRŞEHİRLİ BİR BAŞHEKİM İSTİYORUZ.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞHEKİM, İSTİFASI, DOĞRUDUR,SIRADA, KİM, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı