Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 08:46
 
AKIN’IN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” MESAJI
GÜNDEM Haberi
 AKIN’IN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği 24 Kasım 1928 tarihini milletçe öğretmenlerimize verdiğimiz değerin bir ifadesi olarak Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz

. Ben de bizleri büyük emekler vererek yetiştiren ve her zaman baştacımız olan değerli öğretmenlerimizin bu özel gününü içtenlikle kutluyorum. Bilindiği üzere topluma hizmet veren her mesleğin kendine göre bir saygınlığı vardır ancak bütün meslek mensuplarını yetiştirip onları hayata hazırlayan öğretmenlik mesleğinin önemi ve kutsallığı bambaşkadır.

Çünkü öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, büyük sabır ve fedakârlık isteyen, hoşgörülü olmayı gerektiren karşılığı hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Elimizin kalem tutmaya başladığı dönemden itibaren her daim yanımızda olan ve hayatımızda müstesna bir yer edinen öğretmenlerimiz, bizleri çağın gereklerine göre yetiştirerek bilgiyle donatmakta, bununla birlikte milli ve manevi değerlerimizi bizlere aşılayarak iyi bir insan ve vatandaş olmamız için çaba göstermektedirler.

Değerli Öğretmenlerimiz, Ülkemizin geleceği olarak gördüğümüz sevgili çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili ve donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için gayret gösteren sizlerin taşıdığınız sorumluluğun farkındayız. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordularımızın kazandığı zafer sadece eğitim ordusunun zaferi için zemin hazırlamıştır.

Gerçek zaferi, cahilliği yenerek siz kazanacak, siz koruyacaksınız. Çocuklarımızı ve geleceğimizi ellerinize teslim ediyoruz. Çünkü aklınıza ve vicdanınıza güveniyoruz.” sözlerinde belirttiği gibi sizlerin varlığı ve özverili çalışmaları ile ülke olarak eğitimde büyük bir yol kat edeceğimize inanıyoruz. Sizlerin bilim ve teknolojinin ışığında çocuklarımıza vereceğiniz her eğitim, onlara yeni ufuklar açacağı gibi, benliklerindeki sorumluluk duygusunu ve gayreti de arttıracaktır.

İnanıyorum ki bu bilinçle yetişen çocuklarımız ülkemizi her geçen gün daha da ileriye götürecektir. Bu duygularla, kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla vazifelerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dilerim.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , AKIN’IN, “24, KASIM, ÖĞRETMENLER, GÜNÜ”, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı