Haber Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 10:21
 
75. YIL M.T.ANADOLU LİSESİ BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ
- Haberi
 75. YIL M.T.ANADOLU LİSESİ BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ

..Kırşehir Merkez İMKB 75. Yıl Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet YEGİN, okulumuz öğretmenlerinden Selmin BİÇER DEMİRBAŞ koordinatörlüğünde hazırlanan ve Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen 2017-1-TR01-KA102-041453 nolu Erasmus+ Pa kapsamında, Letonya´nın Daugavpils şehri Daugavpils Neuropsychiatric Hastanesinde iş başı gözlem yaparaklyatif Bakım Projesi Palyatif Bakım Konusunda eğitim alan, okulumuzu, ilimizi ve ülkemizi Avrupa’da temsil etme fırsatı bulan Sağlık Hizmetleri Öğretmenlerimiz Hüsamettin DOĞAN, Buğra YILDIRIM, Turgut TAKAN, mesleki bilgi ve becerilerini uluslararası düzeyde artırarak okulumuza döndüler dedi.

Okul Müdürü Ahmet YEGİN Palyatif Bakım hakkında da bilgiler verdi. DSÖ/WHO göre Palyatif Bakım; yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemlerle karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesinin, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi ve giderilmesi suretiyle arttırılmasına dayanan bir yaklaşımdır.” Palyatif bakım; tedavi şansı olmayan hastaların ihtiyaçlarına ve özel durumlarına göre destekleyici bakım prensiplerinin uygulanmasıdır.

Hastanın ve ailesinin yaşam kalitesine ve sorunlarla başa çıkma gücüne odaklanan, pek çok farklı hastalıklarda kullanılabilen multidisipliner bir yaklaşımdır. Ucuzdur, gereksiz acil sağlık hizmet kullanımını gereksiz tetkikleri, gereksiz hastane yatışlarını gereksiz kemoterapi kullanımını engeller, hasta ve yakınlarının gereksiz yere endişelenmesinin önüne geçer, sağlık ekonomisinde tasarruf sağlar dedi Sözlerini proje kazanımlarımız okulumuzun, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve mesleki eğitimin kalitesine uluslararası düzeyde katkılar sağlayacaktır diye sürdüren Ahmet YEGİN emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , 75., YIL, M.T.ANADOLU, LİSESİ, BAŞARILARINA, BİR, YENİSİNİ, EKLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı