Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 21:15
 
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Türkiye Cumhuriyet'i bugün 95 yaşında...Cumhuriyetimiz 95. Yıl dönümünü her yıl olduğu gibi bu yılda aynı gurur,coşku ve heyecanla karşılıyoruz.
GÜNDEM Haberi
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Turkiye Cumhuriyet'i bugün 95 yaşında...Cumhuriyetimiz 95.Yıldönümünü her yıl olduğu gibi bu yılda aynı gurur,çoşku ve heycanla karşılıyoruz.

29  Ekim 1923 günü Türkiye Devletini  yönetim şekli Cumhuriyet olarak kabul edilmiştir.Cumhuriyetin ilanı ile sonrasında gerçekleştirilecek olan tüm yenilik hareketlerinin önü açılmş, Medeni ve özgür bir toplum yaratma noktasında çağdaş ve aydınlık yolda ilerlemenin Temelleri atılmıştır

.Bugün,başta ekonomi olmak üzere bir çok konuda kuşkusuz zor ve sıkıntılı süreçlerden  geçilmektedir.

İktidarın bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu ,sözde ülke çıkarlarının ön planda tutan uygulamalarının gerek iç gerekse  dış politikada açmazlara yol açtığı ortadır.

Ancak bugün karşımızda endişe uyandıran bir tablo olsada bu duyguya yer vermemek gerekir.

Öyleki, içinde bulundukları en zor şartlara rağmen   Ulu Önder''MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün eşsiz zekası , yüksek öngörüsü ve kararlılığıyla,Türk Halkının azmi ve inancı birleşmiş, büyük mücadeleler verillerek zaferlere ulaşılmıştır.

Cumhuriyet'in ilan edişinin 95. Yıldönümünde  de Türk Halkının aynı azmi ve inancı sürdürecek olması geleceğe umutla bakmamız için en önemli dayanak noktamızdır.Bunu ,önümüzdeki süreçte yapılacak olan yerel seçimlerde  de hem Kırşehir özelinde hemde Türkiye genelinde Cumhuriyetçilik ilkesi ve ideallerine yaraşır yöneticileri seçimle başa getirerek  ortaya koyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

saygılarımla.                                                                                                      Metin İLHAN

                                                                                                                   CHP.Kırşehir Milletvekili

Kaynak: Editör:
Etiketler: 29, EKİM, CUMHURİYET, BAYRAMI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı