iği ToplantısıYapıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İKİ GELİNİNEDE YILLARCA TECAVÜZ ETMİŞ
İKİ GELİNİNEDE YILLARCA TECAVÜZ ETMİŞ
11 BEDENSEL ENGELLİYİ TEKERLEKLİ SANDALYEYE KAVUŞTU
11 BEDENSEL ENGELLİYİ TEKERLEKLİ SANDALYEYE KAVUŞTU
Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 23:20
 
2020 Mezunları Online Mezuniyet ile Uğurlandı
EĞİTİM Haberi
2020 Mezunları Online Mezuniyet ile Uğurlandı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan pandemi nedeniyle 2019-2020 akademik yılı mezuniyet töreni online bir tören ile kutlandı. İlkleri gerçekleştiren ve farklılıklar yaratan üniversitemiz, fiziki mezuniyet töreninin aynısını online olarak hazırladı. 20 Temmuz 2020 tarihinde saat 20.00’da üniversite sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan mezuniyet töreni, mezunlarımız ve onların aileleri, öğretim elemanları ile üniversite personeli tarafından izlendi.

Üniversite Birinciliğini Paylaşan Öğrencilerimiz Onur Listesinde Yerlerini Aldılar Binlerce öğrenci mezun ederek öğrencilerinin kariyerlerine yön vermeyen çalışan üniversitemizde 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde üniversite birinciliğini iki öğrenci paylaştı. İlk olarak 4 üzerinden 3,80 not ortalaması ile birinciliği paylaşan Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Gülünaz Altunkılıç bir konuşma yaparak üniversitemizde eğitim gördüğü süre boyunca Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kendisine kattıklarını anlattı.

Amacının bölümünü başarıyla bitirmek olduğunu ve bu başarıyı elde ettiği için gururlu olduğunu belirten Altunkılıç, okumanın yaşı olmadığını, insan isterse her yaşta başarılı olabileceğini söyleyerek “2016-2017 üniversite sınavı ile birinci olarak girdiğim Fen- Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü birinci olarak bitirirken bu yaştan sonra olmaz diye düşünenlere ispatlamış oldum.” dedi. Gülünaz Altunkılıç konuşmasını tamamlamasının ardından üniversitemiz mezuniyet kütüğüne ismini çakarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi mezunları arasında yerini aldı. Törende bir konuşma da Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Ayşe Mesci yaptı.

4 üzerinden 3,80 not ortalaması ile üniversitemiz birinciliğini paylaşan Mesci, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine farklı hayallerle geldiklerini ve burada hayallerini gerçekleştirirken vizyonunu ve misyonunu geliştirme fırsatı bulduğunu söyledi.Yeni bir başlangıç yaparak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin adını tüm dünyaya en iyi şekilde duyuracaklarını belirten Ayşe Mesci, konuşmasının ardından üniversitemiz mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Ahilik Felsefini Benimseyen Mezunlarımız Ahilik Yemini Etti Üniversitemiz Senatosu tarafından alınan kararla üniversitemizde eğitim gören her öğrenci Ahilik Kültürü ve Medeniyeti dersi almaya başladı. Bununla birlikte mezun olan öğrencilerimizde mesleklerine sadık kalacaklarına ve sorumluluklarının farkında bireyler olarak mesleklerini en iyi şekilde yerine getireceklerine dair Ahilik Yemini ettiler. 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreninde gerçekleştirilen yeminin görüntülerine yer verildiği törende öğrenciler online katılımla Ahilik Yeminine eşlik ettiler. Rektör Karakaya: “Pandemi Sonrası İlk Mezuniyet Törenine 2020 Mezunlarımız Davetlidir”

2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi Online Mezuniyet Töreninde bir konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya pandemi nedeniyle fiziki bir tören gerçekleştiremediklerini ve pandemi sonrası üniversitemizdeyapılacak ilk mezuniyet törenine 2020 mezunlarının davetli olduğunu söyledi. Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden mezun olan tüm öğrencileri ve onların ailelerini tebrik etti. AYDEP Türkiye’ye Model Olacak 2019-2020 eğitim –öğretim yılı bahar döneminin büyük bir kısmını uzaktaneğitim yöntemleri ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Rektör Karakaya, iki yıl önce insanımızın eğitim-öğretimsüreçlerinde yeterliliğe nasıl ulaşması gerektiğine dair geliştirdikleri ve tümTürkiye’ye model olmasını umdukları Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesinin (AYDEP) pandemi sürecinde kolaylık sağladığını söyledi.

Bu proje sayesinde üç güniçerisinde uzaktan eğitime başladıklarını ve başarıyla bu süreci tamamladıklarını belirten Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Pandeminin durumunu yakından takip ediyoruz. Pandeminin etkilerinin nasılseyredeceği eğitim-öğretim açısından çok önemlidir. Eğitim-öğretim mekanizmalarınıdaha güçlü ve daha güvenilir hale getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Busüreçte sizlere de çok önemli görevler düştü. Sizlerde bu görevlerinizi büyük bir özenve gayretle yerine getirdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.” Rektör Karakaya: “Hayatın Bedelini Ödedikçe Kendinizi Mutlu Hayatınızı da Anlamlı Bulacaksınız” Öğrencilerin gelecek umutlarını gerçekleştirmek için büyük çabalar harcayarak kazanmış oldukları bölümden mezun olma vaktinin geldiğini hatırlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Her başlangıç bir sona, herson da yeni bir başlangıca kapı aralar.” dedi.

Mezunlarayeni bir başlangıcın yanındasosyal hayatın onurlu ve bir o kadar da ağır yükünü üstlendiklerini ve bu sorumluluğu yerine getirmek için almış oldukları bilgi, beceri ve yetkinlikleri çağınötesinde sözlere dönüştürmenin Anadolu topraklarında yetişen gençlerin temelgörevleri arasındaolduğunun altını çizen Rektör Karakaya mezunlara şu şekilde seslenmeye devam etti: “İnsanlığa hizmet etmeyi şeref sayan tarihinizin karakterlerinin ruh ikizleriolarak yeniden doğacak ve insanlığa umut olacaksınız. Sizin bulunduğunuz hersektör yeniden hayat bulacak ve sizle buluşan her insan yeniden doğacaktır. Sahipolduğunuz inanç ve ahlakın bunu yapmak için sizi motive edeceğine inancım sonsuz.Milletimizin geleceğine, devletimizin bekasına göz diken içerden ve dışardangelen tüm hain planlara karşı hazırlıklı olmalısınız.

Eğitimini aldığınız alanlarda en iyiolmanın çabası içerisinde gayret göstermelisiniz. Sektör ihtiyaçlarından tutun ülkenintemel ihtiyaçlarına kadar en iyi şekilde belirleyerek uzmanlaşmak ve yoğunçalışmayla bu milletin tarihi misyonuna katkı sunmak temel göreviniz olmalıdır.Hayatın bedelini ödedikçekendinizi mutlu hayatınızı da anlamlı bulacağınızıunutmayın.” Rektör Karakaya: “Zaman Bendedir ve Mekân Bana Emanettir” Mezun olan öğrencilere yıllarca üstü örtülmüş şanlı tarihimizin kapılarını aralayarak bin yıllıkmedeniyetin ortaya koyduğu özgüvenin bekçileri olmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Vatan Karakaya, mezunların insan ve değerlerinimaddeleştiren hâkim medeniyete karşı insanlık değerlerini savunan, “Zamanbendedir ve mekân bana emanettir” şuurunda bir gençlik olarak geleceğe umut olmaları gerektiğini vurguladı.

Rektör Karakaya: “Becerilerinizi Ahilik Anlayışı ile Uygulayarak Ahilik Yemininize Sadık Kalın” Konuşmasına mezunlara yeni hayatları için tavsiyelerde bulunan Rektör Karakaya, hangi alanda olursa olsun mezunların yapılanları taklit etmeden, gerekli çalışma ve emeği harcadıktan sonra kendi sözünüzü söyleyecek kadar oluşturduğu bilgi vebirikime güvenmeleri gerektiğini söyledi. “Alanınızdaki becerileri Ahi Evran-ı Veli’nin öğretisiolan Ahilik anlayışı içerisinde uygulayınız ve Ahilik yeminine sadık kalınız.” diyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, büyük emekler sarf ederek binlerce mezun yetiştiren tüm öğretim elemanlarına ve onlar için her türlü fedakarlığı yaparak evlatlarının başarısınatanıklık eden tüm velilere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Rektör Karakaya’nın konuşmasının ardından her yıl olduğu gibi bu yıl da bayrak-flama devir teslim töreni gerçekleştirildi. Tıp Fakültesi öğrencisi Kağan Karagüllüşanlı bayrağımızı Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Yusuf Akkurt’a teslim etti. Tıp Fakültesi öğrencisi Orhan Güney ise üniversitemizin flamasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Gizem Öztürk’e devretti. 

Mezun Olan Binlerce Öğrencinin İsmine Törende Yer Verildi 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi Online Mezuniyet Töreninde dekanlar ve müdürler, mezun olan öğrenciler için mezuniyet mesajları hazırladılar. Farkındalık oluşturarak katılımcı bir yaklaşım sergileyen üniversitemiz, fiziki mezuniyet töreninde olduğu gibi tüm mezunları düşünerek bir tören gerçekleştirdi.

Birim bazında dereceye giren öğrencilerin resimlerinin yer aldığı ve mezun olan tüm öğrencilerin isimlerinin bulunduğu online mezuniyet töreninde öğrencilerin daha önceki dönemlerde kep attığı görüntülere yer verilmesinin ardından tören sona erdi. Renkli görüntülerin yer aldığı törende öğrenciler yaptıkları yorumlarla Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden mezun olurken mezuniyet duygusunu online da olsa yaşamaktan büyük keyif aldıklarını belirttiler. 

Mezunlara Hediyeleri Kargo ile Gönderildi Öğrencilerine her zaman kendilerini evlerindeymiş gibi htirerek onların aidiyet duygusunun artmasının amaçlandığı üniversitemizde öğrencilerin mezuniyet sevincine katkı yapmak için hediyeleri kendilerine gönderildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da dereceye giren öğrenciler için hazırlanan hediyeler, plaketler ve mezuniyet belgeleri özenle hazırlanarak ev adreslerine kargo ile gönderildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2020, Mezunları, Online, Mezuniyet, ile, Uğurlandı,
Yorumlar
Diğer Haberler
MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması
MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması
ÇİFTÇİLERE DEVLET DESTEKLİ TOHUM DAĞITILDI
ÇİFTÇİLERE DEVLET DESTEKLİ TOHUM DAĞITILDI
Kırşehir Eğitim Fakültesi Dergisi (KEFAD) TR Dizin Verilerine Göre En Çok Görüntülenen DergilerSıralamasında İlk On Arasına Girdi
Kırşehir Eğitim Fakültesi Dergisi (KEFAD) TR Dizin Verilerine Göre En Çok Görüntülenen DergilerSıralamasında İlk On Arasına Girdi
 71 Yeni Yabancı Uyruklu Öğrenci Daha Katıldı
71 Yeni Yabancı Uyruklu Öğrenci Daha Katıldı
Üniversitemiz ile Erciyes Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Üniversitemiz ile Erciyes Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Uşak Üniversitesi Senato Üyelerine AYDEP Tanıtıldı
Uşak Üniversitesi Senato Üyelerine AYDEP Tanıtıldı
Uluslararası Alandaki Projesine TÜBİTAK’tan Önemli Destek
Uluslararası Alandaki Projesine TÜBİTAK’tan Önemli Destek
Anatomi Tezli Yüksek Lisans Programı Açıldı
Anatomi Tezli Yüksek Lisans Programı Açıldı
AGD KADIN KOLLARINDAN E-KIŞ ETKİNLİKLERİ
AGD KADIN KOLLARINDAN E-KIŞ ETKİNLİKLERİ
Rektör Karakaya: “Dünyada Hiçbir Nimet Sonsuz Değil”
Rektör Karakaya: “Dünyada Hiçbir Nimet Sonsuz Değil”
MEB’den bazı kurumlara yüz yüze eğitim izni
MEB’den bazı kurumlara yüz yüze eğitim izni
YÖKAK İzleme Takımı Tarafından Saha Ziyareti Yapıldı
YÖKAK İzleme Takımı Tarafından Saha Ziyareti Yapıldı
 Eğitimde Kalite Güvence Sistemi Koordinatörlüğü Kuruldu
Eğitimde Kalite Güvence Sistemi Koordinatörlüğü Kuruldu
Rektör Karakaya Dönüşen Dünyada Liderlik Çalıştayına Katıldı
Rektör Karakaya Dönüşen Dünyada Liderlik Çalıştayına Katıldı
Rektör II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresine Katıldı
Rektör II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresine Katıldı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığında Dijital Dönüşüm Eğitim Toplantısına Katıldı
Rektör Karakaya YÖK Başkanlığında Dijital Dönüşüm Eğitim Toplantısına Katıldı
Dış Ticaret Bölümü Öğrencilerinden “AFAD Gönüllüsü +1 Projesi”
Dış Ticaret Bölümü Öğrencilerinden “AFAD Gönüllüsü +1 Projesi”
EĞİTİMDE, DİSİPLİN VE LİYAKAT YOK EDİLİRSE
EĞİTİMDE, DİSİPLİN VE LİYAKAT YOK EDİLİRSE
AGD
AGD'DEN ONLİNE TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ
  Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi IAESTE Yabancı Dil Sınavları
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi IAESTE Yabancı Dil Sınavları'na ilişkin öğrencileri bilgilendirdi.
 Uzaktan Eğitimde Gurur Kaynağımız Kırşehir AEÜ
Uzaktan Eğitimde Gurur Kaynağımız Kırşehir AEÜ
Üniversitemiz Bilişim Alt Yapısı Artık Daha Güçlü
Üniversitemiz Bilişim Alt Yapısı Artık Daha Güçlü
Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Canlı Ders Sınıfları oluşturdu.
Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Canlı Ders Sınıfları oluşturdu.
KIRŞEHİR^DE BU OKUL ÜRETİM YAPAN BİR FABRİKA
KIRŞEHİR^DE BU OKUL ÜRETİM YAPAN BİR FABRİKA
Merkez Kütüphanemizin Temel Kazı Çalışmalarına Başlandı
Merkez Kütüphanemizin Temel Kazı Çalışmalarına Başlandı
Uzaktan Eğitimde Ders Tasarımı İsimli Seminer Verildi
Uzaktan Eğitimde Ders Tasarımı İsimli Seminer Verildi
Personeli Mutlu Üniversite
Personeli Mutlu Üniversite
ÖSYM Başkanı
ÖSYM Başkanı'ndan sınavlara ilişkin önemli açıklama
Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünün Özel Yetenek Sınavı Başladı
Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünün Özel Yetenek Sınavı Başladı
31 Ağustos’ta Online olarak başlayacak
31 Ağustos’ta Online olarak başlayacak
Şahin Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
Şahin Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti
 Göreve Yeni Başlayan Personele İSG ile Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi
Göreve Yeni Başlayan Personele İSG ile Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi
OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı
İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı
İnönü Üniversitesi Rektörü, Karakaya’yı Ziyaret Etti
İnönü Üniversitesi Rektörü, Karakaya’yı Ziyaret Etti
31 Ağustos
31 Ağustos'ta Okullar Açılacak mı?
 TEKNOFEST Finalinde Türkiye Derecesi İçin Yarışacak
TEKNOFEST Finalinde Türkiye Derecesi İçin Yarışacak
HAKAN HOCA LGS FEN SINAV SORULARINI İNCELEDİ
HAKAN HOCA LGS FEN SINAV SORULARINI İNCELEDİ
Rektör Kütüphane Binası Arazisinde İncelemelerde Bulundu
Rektör Kütüphane Binası Arazisinde İncelemelerde Bulundu
Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Uygulamaları Projesine  Dahil Edildi
Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Uygulamaları Projesine Dahil Edildi
YÖK Başkanı Pilot Üniversite Rektörlerinden Bilgi Aldı
YÖK Başkanı Pilot Üniversite Rektörlerinden Bilgi Aldı
Rektör Pandemi Sürecinde Yaptığı Faaliyetleri Anlattı
Rektör Pandemi Sürecinde Yaptığı Faaliyetleri Anlattı
 Kütüphane ve İslami İlimler Fakültesi Binalarımız 2020 Yatırım Planına Alındı
Kütüphane ve İslami İlimler Fakültesi Binalarımız 2020 Yatırım Planına Alındı