Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 08:42
 
19 YAŞINDAKİ TIP ÖĞRENCİSİ ARDA AYTEN HERKESE ÖRNEK OLDU.
GÜNDEM Haberi
19 YAŞINDAKİ TIP ÖĞRENCİSİ ARDA AYTEN HERKESE ÖRNEK OLDU.

Daha 19 yaşında Kahraman Maraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde tıp eğitimi görüyor. “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum” diyen 19 yaşındaki Arda Ayten daha fazla kitap alabilmek için katıldığı Kim Milyoner olmak İster yarışmasında tüm soruları doğru cevaplayarak 1 milyonu kazandı. 19 yaşındaki bir gencin konuşmalarına, laflarına, mütevazılığıne ve okuduğu bölüme bakıyorum. Birde etrafımdaki yeni yetişen gençlere bakıyorum. Telefon elinden hiç düşmeyen, gece gündüz sanal âlemde zaman geçiren ve neredeyse hiç kitap okumayan üniversite gençliği.

Diğer taraftan eğitimden, bilimden, hayatın her karesinden insanlığa bir şeyler kazandırmanın peşinde koşan boynu bükük 19 yaşındaki Arda. Ekran başında 10 kıtalık İstiklal marşını bütün Türk milletine tekrar okutan ve bilmeyenlere ezberleten delikanlı. Neredeyse hiç kitap okumadan kendini bilim adamı diye lanse eden birçok kişiye örnek oldu. 1 milyon kazandıktan sonra Arda Ayten’e, büyük ödülle ne yapacaksın sorusuna; "Kitaplarımın hepsini kendim basacağım. Hayatım boyunca üniversite okuyacağım. Ve bir öğrenci olarak öleceğim. Bu ödülle 50 bine yakın kitap alabilirim" dedi.

Arda Ayten sen adamların kralısın. Beni ve milyonları duygularınla ağlattın. "Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı” diye bu millete yol gösterdin.Hele bir de Istiklal Marşımız okunurken, okul yanından geçen, özellikle öğrenciler olmak üzere her yaştan insanların, Milli Marşımızı duymazdan gelmelerine çok üzülüyorum.Ama şunuda unutmamak gerekir,milli değerini bilmeyen bir toplumun geleceğinden şüphe duyarım..Neydi hayırlısı,hayırlısı...

Kaynak: Editör:
Etiketler: 19, YAŞINDAKİ, TIP, ÖĞRENCİSİ, ARDA, AYTEN, HERKESE, ÖRNEK, OLDU.,
Yorumlar
Haber Yazılımı